IPB vs MyBB

Założony przez  DamYan.

Znalazłem całkiem ciekawe porównanie :)

http://trivelt.pl/2008/12/27/mybb-bezpla...a-dla-ipb/

Nie ma tam za wielu szczegółów, ale warto przeczytać w czym nasze MyBB jest podobne do IPB. Wydawać by się mogło, że jeśli IPB czegoś rewolucyjnego nie wymyśli... to MyBB przejmie pałeczkę ;)... za darmo!
to stare jest już trochę :) szkoda tylko, że ten użytkownik nie ba zbyt dużego autorytetu.

inzaghi89 napisał(a):Zaraz tu marines wpadnie i Cie poklepie po ramieniu, a jak będziesz grzeczny to i może cukierka dostaniesz :).
stara gwardia się już trochę zna. ^^
Może i rzeczywiście MyBB nie dorównuje IPB w budowie kodu, tam jest konkretna firma, konkretne pieniądze i wymagania. Ale w funkcjonalności MyBB czasem przewyższa IPB. I tu są inne rozwiązania i tam. Chociażby zwalony panel moderatora w IPB albo kiepski system raportowania wypowiedzi. Przy tym z MyBB kwiczy i leży.

Porównanie jest oczywiście przykładowe. Można by sporo się doszukać i kłócić, który skrypt ma lepiej rozwiązane i przemyślane siamto i tamto, albo, który co ma a drugi nie ma.
# Among the blind one - eyed man is a king.
Wiecie, z dwojga "złego" wydaje mi się, że nie ma sensu przepłacać ;)
Tym bardziej, że w wypadku IPB płacimy okresowo a nie tylko raz. Wg. mnie taka forma sprzedaży to już kpina. Spośród płatnych preferuję IPB, ale gdybym miał zapłacić to wybrałbym vB.

No ale na szczęście i w darmowych jest od pewnego czasu kombajn forumowy, rzecz jasna MyBB ;)
O, no i się stało ; ) W końcu ktoś mądry zrobił to na to czekałem tak myślałem, że z pewnością ktoś będzie robił porównania pomiędzy oprogramowaniami ale jeżeli ci co wydają mybb będą widzieć to tak, że są lepsi może się i okazać, że w przyszłości nasz kochany silnik też będzie płatny =d wtedy wszelkie fora toczyły by się na silnikach phpbb które są totalną żenadą według mnie.
W internecie for silników for jest multum. Tak płatnych jak i bezpłatnych. MyBB, SMF, FUDForum, phpBB itd... vB, IPB, Burnig Board. I jakoś każde ma swoich zwolenników. Toteż dlaczego MyBB ma się od razu stawać płatne? Poza tym spójrzmy na licencję MyBB. Ona też ma tutaj wpływ na przyszłość skryptu.

Porównanie MyBB do IPB to przydatna sprawa - wielu zapatrzonym w IPB otworzy oczy, że podobną funkcjonalność można mieć dużo niższym kosztem:)
za dozgonną darmowością MyBB świadczy też deklaracja samego autora ;)
http://wiki.mybboard.net/index.php/Free_...ed_so_good
MyBB jest lepsze od IPB ,ponieważ darmowe oraz nie dużo mu brakuję. Kiedyś się tak stanie ,że tak dopikują MyBB ,że w całym internecie będą fora postawione tylko na tym skrypcie :)
Nie no to już błędny tok rozumowania - silnik o takich możliwościach nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. MyBB świetnie nadaje się nawet na olbrzymie fora, ale IMO na małych lepiej wybrać np. punBB, na średnie natomiast phpBB lub SMF.

Wszystko zależy od gustu, ale MyBB razem z IPB oraz vB są już nie zwykłymi skryptami, ale całymi "machineriami" do obsługi forum ;)
Dla mnie "MyBB" to świetny skrypt. Ale tak nawiasem to porównajcie go do innego darmowego, np. tak szanowanego phpBB. To po prostu phpBB jest badziewiem, a i do płatnych dorównuje. Mam tylko nadzieję, że z czasem nie stanie się płatny.
Moim zdaniem nie ma sensu wydawać coś ok. 350 zł albo i więcej (nie wiem ile teraz IPB kosztuje) jak można mieć podobny silnik za friko. A moim zdaniem IPB ma tylko fajniejsze style darmowe, ale przecież styl powinien mieć każdy swój. To tyle co chciałem napisać.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości