Jak połączyć pluginy: NewPoints + Sklepik "cs"

Założony przez  seven7.

wersja skryptu MyBB:1.6
adres forum: prywatne / raczej mało istotne w sprawie
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):Połączenie NewPoints i sklepiku "cs"

Witam Wszystkich.

Mam problem - ponieważ chciałbym połączyć System NewPoints i Sklepik "cs"

Od razu mówię - że WIEM, że jest dodatek sklepu do NewPoints - ale tamten sklepik mi nie odpowiada - ponieważ potrzebuję okienka przy zakupie przedmiotu na nick itp. - i ta informacja ma iść do admina.

Więc wpadłem na pomysł połączenia Systemu NewPoints i sklepiku - znalazłem taki sklepik klik

I chodzi mi o to - ze np w sklepiku wstawię "Vipa" do kupienia - wszystkie informacje nick itp - i do wyboru termin np. 7 dni / 30 dni / 60 dni itp. ... i w zależności od długości trwania tego vipa - cena będzie wyższa - i pokazana będzie tam cena ... - to juz mam praktycznie zrobione ... ale teraz problem jest w tym, że np. jak vip na 7 dni kosztuje powiedzmy 2 zł - to chcę - żeby te 2 zł to była ta waluta newpoints - i po zakupie chcę - żeby komuś z jego konta odebrało te 2 zł (z systemu newpoints) - ale nie wiem jaka wartość odpowiada za odejmowanie punktów z tego newpoints ... ;(
jeszcze chciałbym prosić o wartość - która jest odpowiedzialna za pokazywanie stanu konta użytkownika - czyli ile ma tej waluty na swoim koncie.

(Niewykluczone - że jak skończę robić ten sklepik - to wrzucę go tutaj do działu download - bo na mybb - niestety nie ma zbyt wiele sklepików "cs" - nie to co do phpbb by przemo - tam jest tego tysiące ;D)

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.


// EDIT : Co do tego - żeby wyświetlało "stan konta" - spróbowałem wpisać ten kod - który wyświetla stan konta w profilu użytkownika - czyli kod :
<tr>
    <td class="trow2"><strong>{$currency}:</strong></td>
    <td class="trow2"><a href="{$mybb->settings['bburl']}/newpoints.php">{$points}</a>{$donate}</td>
</tr>

Ale - opcja do kupienia vip-a jest pod linkiem : www.moja_strona.pl/sklep/vip.php
a forum jest pod linkiem : www.moja_strona.pl
i niestety nie działa tamten sposób ;( - bo nie ma połączenia z mybb ... :(
i wyświetla tylko takie coś :
{$currency}:     {$points}{$donate}
Proszę o pomoc ;)
Cabura napisał 25.09.2013, 06:30:
Przenoszę. Poprawiam tytuł.
Po pierwsze potrzebna znajomość php, bez tego nic tam nie zdziałasz.
Po drugie integracja z MyBB, czyli zaincludowanie potrzebnych plików jak np. podstawowy plik
require_once "./global.php";

Do tego
global $db;
global $mybb;
Aby można było korzystać z bazy i mieć dostęp do danych typu $mybb->.
No i teraz znajomość php potrzebna jest CI.
Wyświetlanie stanu "kasy" - punktów NewPoints - danego użytkownika - już zdążyłem zrobić - teraz tylko zostało mi do zrobienia odejmowanie kasy za kupione przedmioty - ale juz jestem w trakcie "testów" - tego bo juz chyba tez wiem jak to zrobić ...

A co do tego co wyżej napisał : Matslom

To mam problem z połączeniem z MyBB - bo jeśli zrobię nowy plik np :
sklep.php - w głównym katalogu serwera - to wszystko jest ok - wszystko ładnie śmiga
ale problem jest wtedy gdy :
mybb jest w glownym katalogu serwera www
a plik : sklep.php
jest w "podkatalogu" np :
moje-forum.pl/katalog/sklep.php
i wtedy nie ma połączenia z Mybb

a w pliku sklep.php - znajduje się między innymi :
define("IN_MYBB"1);
require_once 
"./global.php";
require_once 
"./inc/init.php"

i chyba w tym trzeba coś zmienic - ale nie wiem zbytnio co - proszę o pomoc ... :)
define("IN_MYBB", 1);
require_once "../global.php";
require_once "../inc/init.php";
Powinno działać.
@up
dosłownie przed chwilą pomógł mi w tym shady ;)

ale dzięki za pomoc :)

można zamknąć temat - ponieważ większość - czego potrzebowalem - już jest zrobiona - w razie czego założę nowy temat z konkretnym problemem ;)
Matslom napisał 28.09.2013, 16:50:
Nie zamykamy wątków [Obrazek: modnotice_howto.png]



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości