Choć nie od dziś wiadomo, że darmowe hostingi marnie nadają się na tworzenie bardziej rozbudowanych forów, to akurat yoyo.pl może nieźle sprawdzać się w przypadku mniejszych społeczności, z ograniczoną liczbą użytkowników.

Jednym z problemów, jakie można napotkać przy stawianiu MyBB na tym - dalekim od perfekcji - hostingu, jest niedziałający plugin Spicefuse Shoutbox. Sprawcami zamieszania są reklamy doklejane automatycznie przez hosting do każdego pliku przesyłanego z serwera do klienta - w przypadku shoutboksa, również do odpowiedzi AJAX-owych zawierających listę shoutów. W rezultacie przeglądarka, otrzymując taką odpowiedź z doklejonymi śmieciami, nie radzi sobie z jej parsowaniem i w oknie z wypowiedziami panuje pustka :undecided:

Rozwiązaniem problemu jest odpowiednia modyfikacja skryptu JavaScript odpowiedzialnego za parsowanie przychodzących via AJAX danych i wyświetlanie wypowiedzi. Gotowy plik, który po rozpakowaniu trzeba nadpisać za /jscripts/shoutbox.js na serwerze, załączam do tego posta.


Załączone pliki
.zip   spicefuse_shoutbox_for_yoyo.zip (Rozmiar: 1,79 KB / Pobrań: 155)