Zrzuta na domene - wypali?

Założony przez  pagenoare.

Witam. Domena, domena, i co będzie? Sam nie mam narazie gotówki na domenke (.pl zajęta, com.pl też, ale uwaga jest: mybboard.pl). Co wy na to? Zbieranie wypali? Opłaca się?

Cena: 39.0 zł netto.
Jak dla mnie nie jest to dużo i jeżeli złożymy się w kilka osób - sprawę można popchnąć dalej.
Moje uwagi:
1. na kogo będzie domena?
2. jeśli będzie taka sytuacja jak z cal.pl - z kimś należy się kontaktować, kto nie zniknie i zawsze będzie dostępny, by udzielić informacji co się dzieje
3. skoro już inwestujemy (choć to niewielkie kwoty) niech to będzie konkret

Jak mnie zapewnisz pagenoare, że wszystko będzie takie dograne (biorąc pod uwagę w/w uwagi) - piszę się.
tym razem mamy hosting - mój własny, kupiony w firmie linuxpl.com, a tutaj nie było żadnych takich indycydentów z usunięciem komuś konta. Czy to wążne na kogo? Ważne, żeby kierowała pod te forum, pod ten support.
pagenoare napisał(a):Czy to wążne na kogo? Ważne, żeby kierowała pod te forum, pod ten support.

Ważne - w razie czego, wiadomo, kogo "za d.ę ciągnąć", a tak to. znów może się coś dzikiego zdarzyć.
DamYan napisał(a):2. jeśli będzie taka sytuacja jak z cal.pl - z kimś należy się kontaktować, kto nie zniknie i zawsze będzie dostępny, by udzielić informacji co się dzieje

byłem w tych chwilach, fakt, nie każdy miał mój numer. Ty go miałeś, trzeba było śmiało pisać. :)
jak wyobrażasz sobie tą "zrzutę"? w home.pl jest promocja i po 10gr są
Lukaz napisał(a):jak wyobrażasz sobie tą "zrzutę"? w home.pl jest promocja i po 10gr są

Nie wiem, czy dokładnie czytałeś regulamin ;) Napisałem do nich, co rozumieją przez określenie "działalność zawodowa", bo w regulaminie stoi:

Cytat:Promocja jest przeznaczona tylko dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą lub zawodową.

Więc zobaczymy, co z tego wyjdzie - jeśli nie będzie problemów - skorzystamy :)
Niestety z home.pl nie skorzystamy. Oto, co otrzymałem w mailu:

Cytat:W zapisie tym mamy na mysli wszelkiego typu podmioty prowadzace swoja dzialalnosc w sposob zawodowy (rozumiany jako "bedacy przedmiotem ich dzialan") np. firmy, stowarzyszenia, fundacje, spoldzielnie itp. Nie dotyczy to natomiast osob fizycznych, ktore wykonuja swoja prace w oparciu o umowe o prace, umowe o dzielo, zlecenie itp. nie prowadzac jednoczesnie dzialalnosci gospodarczej.

Pozdrawiam
Krystian Stypula
BOK home.pl

Więc nici z tego.
Jeśli chodzi o mnie, jakbym mieszkał w Polsce, to czemu się nie dorzucić. ale mieszkam w UK gdzie 39zł to około 7 funtów. Jeśli podzielimy to na np. 3-4 osoby będzie poniżej 2 funtów - a przekaz będzie mnie kosztować 5 funtów :) Tak więc w moim przypadku najrozsądniej jest opłacić całość albo nic ;)

Jeśli chcecie mogę poszukać serwera (np wspomniany w innym wątku servage) - opłaty w zależności od hosta są w granicach 3-7 funtów za miesiąc ale są dobre i rejestracja domeny jest free. Nie jest dla mnie aż tak wielkim problemem opłacenie go za rok z góry a chętnie poprę 'słuszną inicjatywę'. Oczywiście nie zastrzegam sobie 'prawa własności' serwera - może być zarejestrowany na np admina(ów)

  1. Proponuję też rozejrzeć się za czymś w rodzaju dotacji. W UK mamy usługę finansową PayPal, ale nie mam pojecia czy cos takiego istnieje w Polsce.
  2. Od lat 'bawię się' w wolontariat i wiem dobrze, że nawet śmiesznie małe grosze czasem okazują się nieocenioną pomocą. W polsce sprzdawaliśmy za dosłownie grosze woskowe figurki do żłóbka i uzbieraliśmy na koncert dla domu dziecka, broszury reklamowe, przewóz ekipy i sprzetu.
    Może i wy moglibyście udostępnić jakąś mało płatną usługę, np pomoc w instalacji albo cos takiego. Powiedzmy za 2zł. To nie majątek nawet dla dziecka z podstawówki, które chce mieć wlasne forum
  3. W najgorszym wypadku mógłbym polecić reklamy google - kwota z kliknięć powinna wystarczyć na uzbieranie w ciągu roku na następną ratę bez obciążania nikogo kosztami.
Cytat:3. W najgorszym wypadku mógłbym polecić reklamy google - kwota z kliknięć powinna wystarczyć na uzbieranie w ciągu roku na następną ratę bez obciążania nikogo kosztami.

Zastanawiałem się nad tym, oraz innymi ofertami. Musze to przedyskutowac z: DamYan ;-)

Cytat:Od lat 'bawię się' w wolontariat i wiem dobrze, że nawet śmiesznie małe grosze czasem okazują się nieocenioną pomocą. W polsce sprzdawaliśmy za dosłownie grosze woskowe figurki do żłóbka i uzbieraliśmy na koncert dla domu dziecka, broszury reklamowe, przewóz ekipy i sprzetu.
Może i wy moglibyście udostępnić jakąś mało płatną usługę, np pomoc w instalacji albo cos takiego. Powiedzmy za 2zł. To nie majątek nawet dla dziecka z podstawówki, które chce mieć wlasne forum

Hmm, dobry pomysł :)

BTW. Domena zakupiona na rok, koszt był wyższy, ale za to nie bedzie takich "kręcen" jak w az.pl :)

Teraz musimy uzbierać na oddanie kwoty + ew. przedłużenie.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości