Problem z użytkownikiem forum. Jak go się pozbyć na stałe ?

Założony przez  FlameRR.

wersja skryptu MyBB: 1.6.9
adres forum: Ets-samp.xaa.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty): Więc tak, jeden z użytkowników forum miał dostęp do ACP, podpadł mi więc zdegradowalem go do usera a ten nie wiem jak i skąd miał dostęp do ACP i pousuwał mi kilka działów, bardzo mi to podniosło ciśnienie. Zbanowalem go i to tyle co mogę zrobić, na IP ban odpada gdyż ma ten zakres co ja. Co mogę z tym zrobić?
Cabura napisał 24.08.2013, 08:25:
Długo zastanawiałem się gdzie umieścić ten temat, problem nie dotyczy samego MyBB, lecz użytkownika, który łamie "ogólno" przyjęte normy/regulamin. Temat ląduje w HP. Pozdrawiam.
Patrzyłeś czy nie stworzył sobie nowego konta z ACP, zbanuj bądź usuń jego konto, chociaż i tak będzie wchodził na forum bo nie będzie miał bana na ip, dalej Tobie nic nie poradzę bo nigdy nie miałem takiego problemu a z tego co wiem to większość banuje na ip.
Forum się rozkręca, widziałem z logow że grzebal przy jednym koncie to je usunąłem, jego też. Niestety tematy już nie powrócą. Istnieje za to jakaś kara? Dodam że ma on 13/14 lat.
FlameRR napisał(a):Forum się rozkręca, widziałem z logow że grzebal przy jednym koncie to je usunąłem, jego też. Niestety tematy już nie powrócą.
Prawdopodobnie przyznał sobie grupę administratora jako ukrytą. Skoro oba konta usunąłeś to nie powinno być problemu. Zawsze możesz dla zwiększenia bezpieczeństwa zmienić nazwę katalogu admin i/lub ustawić dodatkowe hasło z poziomu panelu hostingowego.

FlameRR napisał(a):Istnieje za to jakaś kara? Dodam że ma on 13/14 lat.
Dobrowolnie dałeś mu dostęp do panelu admina na Twoim forum - wyłącznie na Twoją odpowiedzialność. W takiej sytuacji kary za to nie będzie. Poza tym ze względu na niską szkodliwość czynów organy ścigania raczej się nie zainteresują tą sprawą.

Robiłeś kopie zapasowe, które można by przywrócić?
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
Dodam jeszcze że warto co jakiś czas robić kopię zapasową bazy danych.
Ja dałem mu dostęp do ACP - prawda. Ale on za moimi plecami dał sobie administratora i gdy jego uprawnienia zostały mu odebrane on bezczelnie to wykorzystał i można uznać to za włamanie.
Wątpię czy ktoś będzie sobie tym głowę zawracał.
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
Jeżeli tak bardzo chcesz to na forumprawne.org możesz się popytać, szybko dostaniesz odpowiedź.
Tak idź na policję, bo ktoś Ci usunął 3 działy na forum w którym było 10 wątków i 40 postów...
Chcesz karać go jakby kogoś on zamordował...
Polecam sprawdzić czy użytkownik który miał dostęp do ACP nie zrobił sobie drugiego konta z uprawnieniami administratora.

ACP > Użytkownicy i grupy > grupy

Po prawej stronie masz ilość użytkowników w danej grupie, czyli jak jesteś (lub powinieneś być) jedynym administratorem na forum to powinno Ci tam pisać 1, ale jak kolega nabroił, i masz ich tam kilku, to wchodzisz w Opcje (obok grupy Administrator) > Lista użytkowników i robisz co należy :) (powinieneś już sobie poradzić z tym)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości