Optymalizacja MyBB - dyskusja

Założony przez  mccn.

Spróbuj wyłączać po 2-3 pluginy na 1 dzień i obserwować jak się będzie zmieniać.
Napisałem do hostingu aby mi napisał jaki plik generuje takie obciążenie serwera.
(28.11.2011, 21:40)lukasamd napisał(a): Transfer nic nie ma do generowanego obciążenia.

:facepalm:

Co do stat4u to jest to nie miarodajny system.
Polecam google analytics.
Coś nie tak? W takim razie oświeć mnie - jak transfer który jest zbijany na pobieraniu plików typu jpg / bmp / gif / css / js może wpływać na obciążenie, które kształtuje interpreter php?
No chyba że ktoś tak idiotycznie ustawi serwer, że te treści będą szły przez php i procesy apache z php-cli czy procesy cgi w wypadku innego serwera www oraz php po cgi/fgci będą wisiały non-stop.
Na obciążenie interpretera PHP nie ma wpływu, ale jeżeli mówimy o apache to jednak ma.
(01.12.2011, 17:52)Victor napisał(a): Na obciążenie interpretera PHP nie ma wpływu, ale jeżeli mówimy o apache to jednak ma.

Jeśli masz taki ruch że Apache nie wyrabia to znaczy że pora zmienić Apache na coś lepszego... albo hostować się na klastrze.
Zależy o czym mówimy - jeżeli np. o niewielkim VPSie, to Apache ze względu na użycie RAMu szybko odpada. Gdyby wisiało sporo procesów bo ludzie non-stop coś pobierają, to w końcu się skończy, reszta zależy od jego ustawień (np. domyślnie kiepsko ustawione keepalive).
wersja skryptu MyBB: 1.6.4
adres forum: www.nfs-w.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):

Na wstępie zaznaczę, że szukam pomocy od kogoś naprawde ogarniętego.
Wydaje mi się, że wszystkie podstawowe możliwe przyczyny mojego problemu zostały wykluczone. Najlepiej gdybym mógł z osobą która chce pomóc porozmawiać na gg/skype/ts3/itp

Problem polega na tym że co kilka godzin strona działa tragicznie świadczą o tym czasy generowania
Generated in 4.2787800 seconds (2.84% PHP / 97.16% MySQL)
SQL Queries: 12 / Global Parsing Time: 1.9666431 / Memory Usage: 8.25 MB
PHP version: 5.2.17 / Server Load: 13.33 / GZip Compression: Enabled
Panowie od hostingu (vihost.pl) twierdzą, że problem leży po mojej stronie, że serwery działają prawidłowo itd.. Tak więc szukam winowajcy, wyłączyłem wszystkie pluginy i na nic to nie pomogło. Ostatnio nic nie instalowałem na forum (lagguje od tygodnia), możliwe że owe lagi są spowodowane stroną (która nie jest odwiedzana) www.ex-bud.pl lecz wątpię php jest wykorzystywane tam tylko do wyświetlania treści.

jeżeli ktoś zechce pomóc udostępnię logi błędów itd.
DarK15 napisał 29.12.2011, 15:44:
Dołączam do Optymalizacji.
Trudno stwierdzić z całą pewnością, ale problem raczej nie leży po Twojej stronie. Problemy z ViHost ma coraz więcej użytkowników i ja osobiście obstawiam zbyt duży overselling / za małe restrykcje co do zasobów ze strony hostingodawcy. Po danych których podajesz dobrze widać, że load mały nie jest, a nie dotyczy on tylko Twoje konta, ale całego serwera.
też mi się tak zdaje, bo próbowałem wszystkiego nawet usunąłem 110 000 shoutów w sb ;P, wyłączyłem forum (co oczywiście nic nie dało), usunąłem na chwilę inną stronę (ten sam efekt)....

Szkoda, jeżeli to się nie poprawi w ciągu kilku dni lub jeżeli dalej będą się upierali przy swoim, że to wina usługobiorcy to zmienię hosting i zażądam zwrotu pieniędzy. A szkoda z tego powodu, bo ten hosting miał dobrą opinię wszyscy zachwalali itd.. hmmm z tego co pamiętam w rozmowie telefonicznej facet mówił, że nikt się nie skarży na usługi <facepalm>.
Stawiam na duży ruch na forum. 60 zalogowanych userów to DUŻO na shared, zwłaszcza przy tak słabo skalującym się skryptcie jak MyBB. Zacznij rozglądać się za VPS'em.
Zależy od hostingu, swego czasu miałem ładny wykop efekt na JACenter.pl i na prohoscie przetrzymało niemal całodzienne ~700-800 aktywnych w ciągu 15 minut, w sumie bez znaczącego wzrostu obciążenia.
Z drugiej strony, kilka odwiedzin na blogu na WP serwer dobijało. Im było ich więcej, tym lepiej bo sprawę rozwiązywał eA, ale przy małej ilości...
zdziwilbym sie gdyby Ci odradzili kupno ich hostingu gdy dzwonisz do nich na telefon, lol
Wykop Efekt =\= ciągłe utrzymujące się przez wiele tygodni wysokie wykorzystanie zasobów na maszynie. Każdy normalny hosting wie że taki "DDOS" jest wpisany w ten biznes i ma zabezpieczenia na takie wypadki.

Nie bez powodu Invision zmienił ostatnio ograniczenia na swojej platformie hostowanych forów, rezygnując z transferu i powierzchni dyskowej na rzecz ograniczenia maks. liczby online na forum, przy czym ograniczenie do 65 online kosztuje 45$ miesięcznie, co daje do myślenia w sprawie skalowalności skryptów for do zalogowanych userów.
Zgadzam się, lecz na prohoscie są do wglądu klienta statystyki % użycia CPU, ilość odpaleń każdego ze skryptów PHP w ciągu dnia oraz wygenerowane przez nie obciążenie. Ten wykop efekt trwał u mnie ~2-3 dni i pomimo zwiększenia się ilości odpaleń (głównie index) ponad 10-krotnie, to statystyki obciążenia niemal się nie zmieniły. Ja to zwalam na eA, co potwierdzały obserwacje związane z Wordpressem czy MyBB - im mniej wywołań, tym statystycznie skrypt bardziej obciążał.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości