Optymalizacja MyBB - dyskusja

Założony przez  mccn.

od pewnego czasu mam problemy z generowanym obciążeniem serwera przez Mybb

cały skrypt stoi na dedyku o całkiem fajnej konfiguracji sprzętowej tak że winy nie można zwalić na serwer

na forum średnio ok 300 online userów i gości razem wyłączone wszelkie modyfikacja problem dalej występuje obciążenie serwera nix czasami nawet do 150 dogania

googlowałem szukałem ale nie dorwałem konkretnego info dlatego też opisuję tutaj mój problem

obciążenie z wieczora jak trochę już spadło:


Generated in 12.7530200 seconds (93.57% PHP / 6.43% MySQL)
SQL Queries: 21 / Global Parsing Time: 2.1052020 / Memory Usage: 11.75 MB
PHP version: 5.2.6 / Server Load: 25.95 / GZip Compression: Enabled



Prosze was o pomoc już nie mam sił do tego może coś wymyślicie z góry dzięki i pozdrawiam..

wesołych świąt
mimo wszystko stawiałbym na serwer. skoro to dedyk zapewne masz do niego dostęp poprzez SSH. sprawdź poleceniem top (taki "menedżer zadań" znany z Windowsa) jakie procesy pożerają najwięcej mocy procesora. jeżeli będzie to php (a powinny tam być przede wszystkim takie procesy) to rzeczywiście jest to problem z MyBB, jeżeli zaś jakieś inne procesy będą zajmować procesor dowiedz się za co one odpowiadają i ewentualnie je zamknij. być może ktoś inny korzysta z tego serwera i uruchamia na nim jakieś programy.

jeżeli nie masz dostępu przez SSH poproś administratora o zbadanie tego co napisałem wyżej.
Top czy Htop jeden banał :) chodzi o to że wygląda tak jakby wszystko pracowało tak jak powinno a generuje duże obciążenie systemu stawiam na php jak siedziałem na VB to nie było takich problemów prze konwertowałem forum na mybb i obciążenie jest straszne nie wiem co może generować tak wielkie rebusy dla php. ?
A ja stawiam na źle napisany plugin.
Pobierz http://community.mybboard.net/thread-47354.html
i załącz log

Generated in 12.7530200 seconds - kolosalny czas
Memory Usage: 11.75 MB - sam posiadam bardzo mocno zmodyfikowany skrypt a zużycie pamięci jest o połowę mniejsze


PS.

Wyłącz też kompresje
I spróbuj użyć jakiegoś systemu cache: xcache, eaccelerator, memcache (mybb obsługuje je)
(12.04.2009, 16:39)taxido16 napisał(a): A ja stawiam na źle napisany plugin.
Pobierz http://community.mybboard.net/thread-47354.html
i załącz log

Generated in 12.7530200 seconds - kolosalny czas
Memory Usage: 11.75 MB - sam posiadam bardzo mocno zmodyfikowany skrypt a zużycie pamięci jest o połowę mniejsze


PS.

Wyłącz też kompresje
I spróbuj użyć jakiegoś systemu cache: xcache, eaccelerator, memcache (mybb obsługuje je)


Pluginy wszystkie są powyłączane kompresja wyłączona zostaje mi jeszcze tylko pokombinować z cachowaniem

ale dziwne bo jak jest tak do 200 online to wszystko jest ok powyżej zaczynają się cuda wianki

procek jest athlon dwurdzeniowy 6000+ 4 Gb ramu DDr2 800 mhz dysk 250 gb sata II
Dziwna sytuacja. Konfiguracja sprzętowa jest jak najbardziej sensowna.
Niestety kryształowej kuli nie mam ;/
Przydał by się adres strony i dostęp do statystyk obciążenia.
(Jak chcesz możesz podać na PM)
Ok na Pw poszedł link do tego moda diagnozującego co podałeś link
Uruchomiłem Memcached może to coś pomoże dam jutro znać jak to wszystko się potoczy jak na razie jestem na etapie ciągłego googlowania i niestety metoda w ruchu to próby i błędy ale muszę to ogarnąć dam znać jak uda mi się...
Na 100% coś z konfigurką serwa lub ktoś wali Cię tam w bambus.

Dane z naszego forum:

Cytat:Generated in 0.1567590 seconds (84.41% PHP / 15.59% MySQL)
SQL Queries: 31 / Global Parsing Time: 0.0708060 / Memory Usage: 5,25 MB

Jest u nas sporo modyfikacji i nie ma takich problemów. Load serwera na poziomie 25 to chyba uzyskuje się jak się jakąś sieczkarnię włączy ;)
Sprawdź czy w opcjach Image Resizer & Optimizer with GD >Overide dynamic resizing and optimization masz ustawione na Tak. (twoje forum jest spore i to nieźle może je przymulić). Dodatkowo nie wiem co to za mod: duyuru.

Następnie nie głoście herezji: "nasz obecny skrypt nie potrafi obsluzyc tak duzej ilosci uzytkownikow".

Przykładem jest forum.pcformat.pl (obecne staty: 1 405 użytkowników było aktywnych przez ostatnie 15 minut (75 Zarejestrowanych, z czego 3 ukryty(ch), i 1 326 gości).)

Problem definitywnie leży po stronie konfiguracji/pluginu a nie skryptu.

Bardzo ciekawi mnie zawartość /inc/plugins mógłbyś wysłać mi ją? (na PM)
Ale ja już wyłączałem wszystkie pluginy dla testu i było to samo teraz ten load jest trochę mniejszy ale i tak kreuje się na poziomie 5 -15

nawet próbowałem instalować na nowo mybb ale nic nie dało...
więc to na pewno nie wina MyBB ;]
Hmm nie wiem już przy czym jeszcze można pogrzebać sprawdzane było validatorem i niby wszystko ok ale wczesniej to forum było na VB i nie było takich problemów przy nawet 500 online
Cytat:od pewnego czasu mam problemy z generowanym obciążeniem serwera przez Mybb
skoro od pewnego czasu to i na MyBB było dobrze ;)
jak na razie w miare dobrze jest load spadł do 1,5 już tak po serwie nie jeździ ale nie wiem skąd może pochłaniać 11,5 mb pamięci dziwne.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości