Nazwa subfor pogrubiona i na biało

Założony przez  YaHoOo.

wersja skryptu MyBB:1.6.10
adres forum:vastoria.c0.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):Jak ustawić, aby nazwy subfor były pogrubione i na biało. [Obrazek: LlMYzpW.png]
Oraz żeby nie było tak dużego odstępu.
tak ma wyglądać:
[Obrazek: OQUfGSm.png]
Spróbuj tak:
ACP -> Style i Szablony -> Szablony -> Twój_Szablon -> Opis działu -> forumbit_subforums
Znajdź:
{$sub_forums}
Zamień:
<span style="color:#fff;font-weight:bold;">{$sub_forums}</span>
Nie działa. Dodałem zdjęcie jak ma to wyglądać.
Spróbuj otworzyć forumbit_depth3 i owiń link w <strong style="color: #FFF;">
Czyli ma to wyglądać mniej więcej tak:
{$statusicon} <strong style="color: #FFF;"><a href="{$forum_url}" title="{$forum_viewers_text_plain}">{$forum['name']}</a></strong>

Dostosuj do własnego kodu.
lub w nazwie działu dodaj -.-

<b><font color=white>nazwa</font></b>
Warunkiem wstępnym do odbioru sztuki, jest posiadanie mózgu
Nic nie działa z tego;<

Co najlepsze na tych forach csweed i vastoria mam te same style itd i dupa. Na jednym wyglada all normalnie na drugim nie.. porównajcie sobie csweed.pl a vastoria.c0.pl
csweed.pl
Cytat:Błąd 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED): Nie można rozpoznać adresu serwera w systemie DNS.


Uzywanie tagów <b> i <strong> do zwykłego pogrubiania tekstu (a tym bardziej używanie achaicznego taga <font> do czegokolwiek!) jest niezgodne z aktualnymi standardami W3C, więc najbardziej poprawną formą wykonania tego czegoś jest:
{$statusicon} <a href="{$forum_url}" title="{$forum_viewers_text_plain}" style="color: #FFF; font-weight: bold;">{$forum['name']}</a>
lub
{$statusicon} <a href="{$forum_url}" title="{$forum_viewers_text_plain}"><span style="color: #FFF; font-weight: bold;">{$forum['name']}</span></a>
W szablonie forumbit_depth3.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Nie wiem gdzie wyczytałeś, że <strong> i <b> są niezgodne - żaden z nich nie jest zdeprecjonowany w HTML 5. Może i ten drugi nie jest zbyt często stosowany i nie różni się niczym od font-weight: bold, ale <strong> ma semantyczne znaczenie i wciąż jest używany do podkreślania, że dany tekst jest ważny. Ma to zastosowanie np. w czytnikach ekranowych.
Nie mówiłem, że są zdeprecjonowane, tylko często używane nieświadomie z przeznaczeniem. B służy do wyróżnienia tekstu bez określania jego wagi, ale tak naprawdę nie określa, czy ma być on pogrubiony (trochę zawiłe, ale tak jest), a jak sam powiedziałeś: strong ma znaczenie semantyczne i służy do podkreślenia ważnych treści dokumentu i należy pamiętać, że nie służy on stricte do wytłuszczania (równie dobrze może czcionkę pochylać lub podkreślać - o tym decyduje CSS). stronga można oczywiście użyć w przypadku nazwy działu (na dobrą sprawę jest to ważna część dokumentu – nie przeczę, akurat tutaj błąd z mojej strony), zakładając, że domyślną dla niego akcją stylistyczną jest pogrubienie, ale wtedy wyglądało by to najoptymalniej tak:

{$statusicon} <a href="{$forum_url}" title="{$forum_viewers_text_plain}" style="color: #FFF;"><strong>{$forum['name']}</strong></a>
lub
{$statusicon} <a href="{$forum_url}" title="{$forum_viewers_text_plain}"><strong style="color: #FFF;">{$forum['name']}</strong></a>


Po prostu najlepiej umieścić go tak, żeby to nie a:link wymusił swoje atrybuty (czasami się to niestety zdarza).
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości