Jak przerobić trow1,2 w przeźroczyste

Założony przez  Invictus.

wersja skryptu MyBB:1.6.10
adres forum:http://invictus-forum.cba.pl/
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):
Otóż chciałbym przeobić trow1 i 2 w taki sposób aby odsłoniły tło które jest za nimi. Wiem że istnieje sposób na to lecz nie wiem gdzie i jakiego kodu użyć. Mógłby mnie ktoś oświecić? :)
znajdź trow1 i trow2 w global.css i zamiast
background #cos;
zrób
background: transparent;
Matslom, a nie lepiej użyć:
background: rgba(0,0,0,0.4);
albo
opacity: 0.4;
??
A nie lepiej po prostu usunąć atrybut background :huh:
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Najbardziej przejrzystym rozwiązaniem byłaby zmiana tła w #container (odsłoni się dość duża część tła):
background: rgba(16, 16, 16, 0.6);
Nie polecam dawania przeźroczystości do .trow1 i .trow2, nie będzie się dało nic przeczytać. No chyba że kaleczenie oczu użytkowników to Twój cel.
Wybaczcie źle to zdefiniowałem ;p chodziło mi o to aby trow 1 i 2 były pół przeźroczyste, tak na 80-90%
No to spróbuj tak:
background: rgba(0,0,0, 0.8);
To nie ustawia przeźroczystego tekstu, a jeżeli chcesz mieć wszytko przeźroczyste to:
opacity: 0.8;
Ok poradziłem sobie, teraz mam problem z jedną rzeczą jeśli chodzi o pół przeźroczystość. Otóż powstają mi 2 odcienie czego nie chce.
http://invictus-forum.cba.pl/
Chodzi mi o miejsce gdzie jest logo, chciałbym aby logo było bez tła.
Dokładniej mówiąc, chcę aby logo było bez tła, oraz nie wchodziło na panel logowania, jak je podnieść?

Oraz drugie, chciałbym aby tło do działów i tematów, oraz to co pisze "kto jest online" i cała ta rubryka była pół przeźroczysta jak reszta, nie mogę znaleźć tego w global.css a nie chcę niczego zepsuć, ktoś może podać jak to znaleźć?

Jeśli nikt nie da rady mi pomóc to niestety ale wątek można zamknąć. Napisze nowy z tym co teraz potrzebuję.
SLAVOO napisał 11.07.2013, 13:14:
[Obrazek: modnotice_howto.png]

Jeden wątek = 1 temat. Może w koncu czas przeczytać zasady?



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości