Inne tło dla każdej belki kategorii

Założony przez  qw1234.

wersja skryptu MyBB: 1.6.x
adres forum: testowe
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):

Chciałbym, aby każda belka z nazwą kategorii miała inne tło: jedna np. jakiś obrazek, a druga inny, albo różne kolory.
Matslom napisał 27.06.2013, 14:54:
Poprawiłem tytuł [Obrazek: modnotice_howto.png]
Nie sądzę żeby coś takiego dało się zrobić.
Dałoby się tak zrobić ale wtedy musiałbyś każdą kategorię dodawać ręcznie w szablonach a to się mija z celem używania mybb.
Za dużo edycji, uwierz, cellpic ma jednolity kolor a zmiana każdej belki z osobna zajmie Ci wieki.
Napisz w giełdzie ogłoszeń może ktoś podejmie się tak trudnej edycji stylu.

Raar, wszystko jest do zrobienia.
SLAVOO napisał 27.06.2013, 06:29:
Cytat:Raar, wszystko jest do zrobienia.

Nie wszystko. :D
Ale wymyślacie, nie ma rzeczy nie do zrobienia (chyba).

Otwórz szablony -> opis działu -> forumbit_depth1_cat -> znajdź
<td class="thead"
, zamień na
<td class="thead_{$forum['fid']} thead_g"
Wchodzisz teraz w style i szablony -> twój styl -> global.css -> edycja zaawansowana -> szukasz (ctrl+f) i zmieniasz klasę .thead na taką jaka ma być wszędzie indziej poza działami
teraz jedziesz na sam dół tego pliku i dodajesz
.thead_g {
color: white;
font-size: 15px;
}
W powyższej klasie określasz jak ma wyglądać każda belka w kategoriach, czyli jaki kolor tekstu, wielkość tekstu itp.
Teraz tworzysz nowe klasy w tym samym pliku robiąc .thead_fidkategorii.
Czyli przykładowo
.thead_2 {
background: black ;
}

.thead_3 {
background: red;
}
itd.
Jak znaleźć fid kategorii? ACP -> działy i posty -> jedziesz myszką na nazwę kategorii i na dole w podglądzie adresu na końcu będzie np. fid=1, 1 to numer fid.
jeśli bym się upar to bym Ci ten styl odpicował, uwierzcie mi, jest naprawdę grubo rzeczy do zrobienia i nie tylko w stylu ;) tylko trzeba mieć pewną umiejętnośc kodowania i wysoką znajomość formy zakodowanego stylu i skryptu.

Niestety, większość grubszych operacji jest odpuszczana z jednego prostego powodu, mała znajomość języka, czasochłonna praca i sporo problemów.
Najlepsze i najprostrze rozwiązanie zostało podane przez Matslom :)
Identycznie zrobiłem kiedyś nie do belki, a tła każdego forum, na którym jest każdy inny obrazek wraz z przeźroczystością.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości