Pomysł co do tego forum - SB

Założony przez Watt.

Witam,


Mam propozycję, może by dać na tym forum ShoutBoxa? Poprawi to komunikacje - to forum takie impersonalne się trochę wydaje. Pokaże to ludziom, iż na mybb istnieje shoutbox - weźmy taką sytuację: Ktoś szuka nowego skryptu, znajduje nazwe mybb wchodzi na to forum, patrzy nie ma SB - więc myśli, że mybb nie ma takowej modyfikacji i idzie szukać innych skryptów - SMF czy czegoś tam.


Pozdrawiam
TaniDedyk.pl
IMHO zły pomysł. Istnieje "hyde park" i jakoś nie jest popularny.
  1. Cytat:Ktoś szuka nowego skryptu, znajduje nazwe mybb wchodzi na to forum, patrzy nie ma SB - więc myśli, że mybb nie ma takowej modyfikacji i idzie szukać innych skryptów - SMF czy czegoś tam.
    Jasne, który poważny administrator wybierając skrypt patrząc na to czy na jakimś innym forum jest Shoutbox czy nie ma. Dodajmy na górze forum napis "MyBB ma Shoutbox, korzystajcie z MyBB". :D
    Chyba logiczne, że przed wdrożeniem czegoś, trzeba przeczytać dokumentacje i zapoznać się ze skryptem w środowisku testowym.
    Gratuluje podejścia.
  2. Cytat:to forum takie impersonalne się trochę wydaje.
    Jakoś nie zauważyłem.

EDIT: zapomniałem dodać, że mamy kanał IRC i jakoś nikt z niego nie korzysta
@Lukas

A dlaczego ograniczasz tylko do poważnych administratorów? Przecież niepoważni też są...

Poza tym również uważam że shoutbox powinien być.
Przecież pisać od nowa nie trzeba... a nie zaszkodzi chyba nie?
No nie wiem. Dla mnie shoutbox to głupota - jak ktoś chce porozmawiać, to są inne formy komunikacji (mam tu na myśli wszelkie IMy czy nawet kontakt mailowy). A Twoje argumenty... ekhmm, mnie by nie przekonały.
Dlaczego hydepark nie działa do końca?

Prosty powód - wolicie komunikację przez maila czy przez GG? To jakby odpowiedniki (Hydepark to założenie nowego tematu, trzeba pisać Witam "ble ble ble...", a tu wpadasz - Siema wszystkim i gadasz o jakis głupotach np. co dziś było w pracy). Założysz temat pt. "Ja dziś w parcy spadłem z krzesła"? (Wybaczcie głupi przykład)

Są rożni ludzie, Lukas masz tu rangę (więc chyba widzisz problem) - widziałem juz tematy gdzie ludzie pisali o SB na mybb. Czy jest, jaki jest itd...

Cytat:Jakoś nie zauważyłem.
Ja jako nowy user zauważyłem.

IRC? Ten mały paseczek u góry, którego nawet nie dostrzegłem?

Takie jest moje zdanie.
SB ma swoje plusy i minusy.
Plusy są takie, że zawsze można sobie pogaduszyć, że ktoś się może odezwać itp. Pytanie tylko, czy po to tworzymy Support, by sobie tu gaduszyć :)
Minusy są takie, że obciąża to serwer, że tak naprawdę to mało kto rozmawiałby tam o głupotach, za to już widzę proszenie o pomoc w konkretnej sprawie (lub niekonkretnej też :D), wskazywanie na wątki, gdzie jeszcze nikt z Ekipy się nie wypowiedział, bluzganie, że kiepski Support, że nikt nie chce pomagać itp.
Jak widać plusy zgodne z misją Supportu są znikome, natomiast minusów całe gro, które tylko dorzuci nam pracy jako osobom odpowiedzialnym za poziom w tym naszym małym MyBB PL świecie.
Jest całe mnóstwo forów, na których jest SB i jak nieraz czytam o czym się tam pisze to mnie po prostu już nawet pusty śmiech nie ogarnia. To także świadczy o poziomie danego forum. Nie przeszkadza mi to tak bardzo jeśli forum jest dla młodzieży, o seksie, czy lalce Zuzi :) Wtedy można sobie tam pisać o spalonym na rożnie psie, ale tutaj naszym głównym celem jest MyBB samo w sobie, prowadzimy jego Support.
Jeśli w SB miałyby się odbywać dyskusje, które zupełnie nie korespondują z naszymi celami - SB nie ma sensu. Jeśli natomiast toczyłyby się tam dyskusje nt. MyBB i jego problemów wraz z rozwiązaniami - w takim razie po co nam możliwość postowania? :)

To, że nieraz dosyć stanowczo podchodzimy do nakreślania problemu, trzymamy się konwencji podziału na działy zajmujące się konkretnymi kategoriami MyBB jest podyktowane chęcią stworzenia miejsca, gdzie w miarę naszych możliwości ktoś otrzyma pomoc, będzie wiedział, gdzie jej szukać i co najważniejsze - znajdzie ją wpisując choćby jedno słowo kluczowe w szukajce. Tworzymy swoistą bazę wiedzy i dlatego zdecydowaliśmy się na taki sposób prowadzenia forum.

Jeśli ktoś chce się pobawić forum (czyli w domyśle prowadzenie swojego serwisu traktuje jako zabawę) - proszę bardzo :) Pomożemy na tyle, na ile taka osoba będzie w stanie nakreślić problem, wysłowić się i dostosować do naszych oczekiwań (które naprawdę nie są duże - czytać ze zrozumieniem, okazać zainteresowanie tematem, wykazać się choć odrobiną samodzielności, choćby przez szukanie na forum).

Nie jesteśmy po to, by kogokolwiek niańczyć, bo od tego są niańki jak sama nazwa mówi. Nikt nam za to nie płaci, bo robimy to z czystej sympatii do MyBB, jego rozwiązań i mechanizmów, które mogą konkurować z płatnymi skryptami (na które nie stać 80% użytkowników polskiego internetu).

Dlatego to się trzyma "kupy" i dlatego wydaje mi się (choć to subiektywne zdanie), że idzie nam całkiem nieźle. Nam, w sensie, wszystkim sympatykom MyBB (z rangą i bez), którzy rzeczywiście interesują się skryptem, czynnie uczestniczą w życiu forum i chcą rozwijać polską społeczność MyBB.

Wracając do tematu - nie widziałem na żadnym Supporcie SB i rozumiem doskonale, dlaczego żaden nie zdecydował się na jego uruchomienie (o czym napisałem wyżej).

Co do samych IMów - wiem, jak i cała moja Ekipa (co widać po sygnaturkach większości z nas), że dostępność na GG czy innym komunikatorze, gotowość do pomocy jest nadmiernie eksploatowana, a przecież każdy z nas ma takie samo życie, jak "wieczne pytaki", ma taką samą szukajkę u nas czy na Comm. MyBB (sam znajduję tam wiele rozwiązań, które tutaj tylko tłumaczę na polski), więc biorąc pod uwagę to, iż jesteśmy wolontariuszami - tworzymy TUTAJ bazę wiedzy, by można było z niej skorzystać również TUTAJ.

Taka jest nasza misja :)
Oj nie czarujmy się, na GG Ci rzadko pomogą.

SB jest do zwykłej rozmowy, nie ma tu niańczenia, dzięki niemu lepiej się czujesz po normalnej konwersacji z modem/adminem. Widzę, że administracja już zadecydowała, więc proszę o zamknięcie tematu :P
Wtrącę swoje "3 grosze". Niestety shoutbox na wszelkiego rodzaju supportach kończy się floodem typu : Proszę o pomoc : (link), itp.
Forum supportu to nie miejsce na pogaduchy na SB. Jak już DamYan napisał, zżera bardzo dużo transferu i obciąża serwer.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości