Jaka wielkość pakietu internetowego do korzystania z telefonu.

Założony przez  Broniu.

Siemanko :D


Mam pytanie do osób, które korzystają z internetu w telefonie. Mogę w Play wykupić pakiety internetowe 25, 100, 200, 500 MB. Jest jeszcze 1GB ale to zdecydowanie za dużo, IMO, ale mogę się mylić.


Mianowicie - czy do korzystania z fejsbuka oraz raz na jakiś czas wejścia do internetu(akcje typu "wyciągamy karteczki i piszemy rozprawkę" lub zwykłe wejście i przeczytanie jakiegoś artykułu) wykorzystam te 500 MB?


Nie liczę siedzenia w domu, mam Wi-Fi. Głównie w ruchu będzie Messenger.

Jaki pakiet byście kupili?
Matslom napisał 02.06.2013, 19:59:
Poprawiam tytuł
Telefon z Androidem, WP, czy IOS, czy coś innego?

Jeżeli w domu masz Wi-Fi, aplikacje wszystkie pobierałbyś przez nie (tak jak aktualizacje). Jeżeli tak to po za domem starczy Ci 200MB na miesiąc (jeżeli te pakiety są na miesiąc). Zresztą po miesiącu zobaczysz sobie, czy to nie za mało, czy nie za dużo,.
Telefon z Androidem. Aktualnie robię test, czy za 30 zł w Play na kartę da rade przeżyć, czy przenieść numer do nju mobile.



Tak, tak. Pakiety na miesiąc.
Ja mam 100MB w plusie i na neta wchodzę raz na ruski rok :D 500MB powinno Ci spokojnie wystarczyć.
Ja mam 1 GB i nie jestem w stanie tego wykorzystać.
Rzadko przekraczam 600 MB, a nie ograniczam się ani trochę.

Do email/www/tapatalk/facebook/itp. pakiet 500 MB starczyć powinien z dużym zapasem.
Czy ma znaczenie czy będę miał włączoną transmisje danych cały czas jak będę poza domem? Myślę, że tak, ale czy znacząco wykorzysta transfer?
Zależy z jakich aplikacji korzystasz.
Facebook, messenger, dropbox. Chyba tyle z tych korzystajacych z internetow.
Zależy od korzystania i konta fb...


1GB to bardzo mało . Jeżeli chcesz w pełni z niego korzystać np. odtwarzać filmiki wrzucone przez znajomych, grac i używać wszelkiej maści apek z fb to te 1GB może zjeść Ci w dwa dni jeżeli dojdzie do sytuacji, że większość weekendu na tym spędzisz bez wi fi - np. na uczelni.

Taki pakiet (1GB miesiąc) starczy na konto osobiste (i to raczej jeżeli na co dzień i tak jedziemy na wifi), ale przy prowadzeniu fanpage czy graniu w fejsowe gry może pojawić się problem. Mój liczył lekko ponad 5 tysięcy osób + 2 grupy (każda po około 300-400osób) i by wszystko sprawdzać (treści i linki zamieszczone przez "fanów") na bieżąco z pakietem 1GB trzeba by oszczędzać na każdym kroku a i tak mało prawdopodobne by starczyło na miesiąc. Bez wifi nie dociągną bym 7 dni. Doliczyć inne portale social media, e-mail + forum (brak wifi) to 1GB zjadało by mi na 3, max. 4 dni.
Facebook na telefonie = wejscie na walla, zobaczenie co ciekawego slychac i tyle. Reszta to czatowanie, malo intensywne bo preferuje sms.


No nic, wykupilem pakiet 500 MB. Zobaczymy na ile starczy. Jutro wieczorem moge sie pochwalic ile mi zjadlo transferu.
500MB styka w zupełności, chyba że będziesz non-stop siedział na YouTube to nie styknie :D
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
Ja ,,zjadam'' około 2GB na miesiąc. Pozdrawiam.
(05.06.2013, 10:17)kolej napisał(a): Ja ,,zjadam'' około 2GB na miesiąc. Pozdrawiam.

W końcu normalny użytkownik.. : ) A tak poważnie zazdroszczę tym powyżej zjadających tylko kilkaset MB... Nie wiem jak to robicie, ale macie mój pełen podziw : )
Ja w PLAYu co miesiąc biorę 200 MB, ale to tylko do użytku na telefonie (internet + Gadu-Gadu). Z czego niecałą połowę potrafię wykorzystać. Sytuacja inaczej wygląda na komputerze. Gdybym miał internet mobilny 20 GB, to już po jednym dniu byłbym odcięty od globalnych zasobów. :/
Po tych 7-6 dniach zjadłem dopiero 19 MB xD


Myślę, że 500 MB starczy z zapasem :P Korzystałem dosyć ostrożnie z tego. Przez ten tydzień będę korzystał bez oporów i zobaczę ile wykorzystam :P

Stan MB: 481 :D



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości