Modyfikacja szablonu welcomeblock tak by wyglądał jak na tym forum.

Założony przez  Piotru34.

wersja skryptu MyBB:1.6.10
adres forum:www.sharkofgames.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):

Witam! Chciałbym dowiedzieć się jak zorganizować "welcomeblock" tak aby wyglądał on podobnie jak na tym forum, z tym że po prostu wstawiłbym sobie zamiast tekstu przyciski.

Kod obecnego wygląda następująco:
<span style="float:right;">{$lang->welcome_current_time}</span>

{$lang->welcome_back} (<a href="{$mybb->settings['bburl']}/usercp.php"><strong>{$lang->welcome_usercp} </a> </a> </a></strong></a>{$modcplink}{$admincplink}  &mdash; <a href="{$mybb->settings['bburl']}/member.php?action=profile&uid={$mybb->user['uid']}">Profil</a> {$lang->profile_comments_new_inmenu_count}  &mdash; <a href="{$mybb->settings['bburl']}/member.php?action=logout&amp;logoutkey={$mybb->user['logoutkey']}">{$lang->welcome_logout}</a>)<br />

<span style="float:right;">
                    <a href="#" onclick="MyBB.popupWindow('{$mybb->settings['bburl']}/misc.php?action=buddypopup', 'buddyList', 350, 350);">{$lang->welcome_open_buddy_list}</a>
                </span>

<a href="{$mybb->settings['bburl']}/search.php?action=getnew">{$lang->welcome_newposts}</a> | <a href="{$mybb->settings['bburl']}/search.php?action=getdaily">{$lang->welcome_todaysposts}</a> | <a href="{$mybb->settings['bburl']}/private.php">{$lang->welcome_pms}</a> {$lang->welcome_pms_usage}

| <a href="{$mybb->settings['bburl']}/memberlist.php">Użytkownicy</a>
A w praktyce wygląda to tak: (załącznik)

Ostatecznie jeśli nikt nie pomoże mi w napisaniu skryptu, to prosiłbym o polecenie jakiegoś dobrego programu do edycji php z podglądem

Z góry dziękuje za pomoc!
RadnoK napisał 22.05.2013, 18:29:
Problem dotyczy stylu, a nie skryptu. Przenoszę.
[Obrazek: modnotice_howto.png]


Załączone pliki Miniatury
   
O co Ci dokładnie chodzi? Żeby mieć takie same kolory czy coś?...

Ps. Pokaż Twoje forum i konto testowe zapodaj.
@UP
Chodzi mi o sam układ, kolory sam sobie ewentualnie dorobię. Dobrze by było, gdyby to było coś w stylu prostego paska z przyciskami do Wiadomości i Nieprzeczytanych postów + Rozwijana lista z pozostałymi opcjami tak jak jest np na www.letsplej.pl

PS. Adres forum podałem w pierwszym poście (www.sharkofgames.pl), nawet kont testowych nie podaję osobom trzecim - zbyt duże ryzyko, że ktoś może mieć złe intencje... i usunąć wszystko 0_0
A więc tak tutaj masz poradnik na rozwijany panel tylko musisz sobie go zmodyfikować.

Na nieprzeczytane posty jest potrzebny plugin pod tym adresem.

Potem dajesz to tylko w divy/spany z float`ami.

Zrób ten rozwijany panel i pokaż jak wygląda twój (wtedy) welcomeblock_member a Ci to "skonfiguruje".
Jemu chyba chodzi o to: (załącznik)

Nie wiem, czy w jakimś temacie redakcja nie stwierdziła, że jest to ich autorski pomysł (i kod) i nie udostępniają użytkownikom tego kodu. Jednym słowem (niech redakcja potwierdzi lub zaprzeczy, gdyż nie jestem pewien) nie masz do takiego schematu praw.


Załączone pliki Miniatury
   
@carbon, źle interpretujesz to... ^^
Do schematu mogę mieć pełne prawa, gdyż administracja na 99% nie opatentowała. Jedyne, do czego ma prawa autorskie to kod
A jak uzyskałeś kod? Przez "zbadaj element"? :)
Jest wiele możliwości napisania kodu sprowadzającego się do jednego skryptu...
Odnośniki przez linki... odnośniki przez oddzielne skrypty .php... itp.
Wracając do tematu sprawdzę sposób gibona ;]

EDIT: Cóż wyszło ciut inaczej niż chciałem.
Nie będę teraz eksperymentował z php tylko napiszę to w html'u i powinno wszystko grać.
Dzięki za starania i dobre chęci ;]



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości