Pozycjonowanie MyBB

Założony przez Skysis.

co myslicie o pozycjonowaniu mybb ;) lepsze frendly links w wersji:
adres/forum-11f.html
czy adres/nazwa-forum-11f.html
ktore lepiej indexuje google ;) ?
Jaka taktyke obrac przy pozycjonowaniu forum?
TaniDedyk.pl
O wiele lepsze są linki w formacie /nazwa_działu, /nazwa_tematu
Warto pododawać noffolow do linków.

Cytat:Jaka taktyke obrac przy pozycjonowaniu forum?
Zależy od fraz.

Każdą stronę/forum da się wypozycjonować tylko wszystko zależy od czasu i $
z racji nie dlugiego zywota mojego forum ;) moge sobie pozwolic na ten konfort by przegladac jakie linki zindexowal google i looknolem ze wlasnie tych forum-f12.htm czy showtopic-215.html zaindexowal wiecej ;/
zupełnie nie ma to znaczenia. ważne jest tylko to, żeby nie było parametrów w adresie (?, &, =). ilość zaindeksowanych typów linków w twoim wypadku jest przypadkowa. :)
z tym pozycjonowaniem mybb to jak z tresowaniem mrówki, to seo i ten piękne znaczki w adresie lub meta tagi, których bot nie widzi, mimo, że są w include :)
Właśnie -
Warto pododawać noffolow do linków.
Dlaczego ? Dla mnie wygląda to tak: mam plugin do tagów, który generuje linki w showthread.php?id=xxx i gdy mu dam nofollow to googe zostawi te linki, w takim razie po co mi tagi?!

Co do Seo Links!, nie zrobisz z tym sitemapy - plugin do sitemapów nie współpracuję z plugiem do seo link (i to mnie dobija!), może ktoś da jakiś skrypt, który postrafi zmienić z showthread.php na SEO linki. Gdy masz taki układ google wali Ci warning na Twój sitemap i nara chłopie.
marines napisał 06.03.2009, 15:06:
nie w tym wątku chłopie
chodzi o nofollow w linkach znajdujących się w postach. po prostu im mniej linków na stronie tym lepiej. linki mające nofollow nie są wliczane do wszystkich znajdujących się na stronie.
Gdzie mozna ustawic atrybut nofollow?
(28.06.2009, 00:54)jazzman napisał(a): Gdzie mozna ustawic atrybut nofollow?
https://mybboard.pl/jak-pozbyc-sie-aktyw...t-224.html
Pierwszy i ostatni post.
Włączenie nofollow dla wszystkich linków nie jest dobre jeśli linkujemy wewnętrznie w postach. Ja odradzam włączanie tej opcji.
A czy istnieje opcja aby tylko linki z postów i stópek użytkowników były oznaczone jako noffolow a inne wychodzące np. z stópki forum (footer) pozostawić jako dofollow ?
https://mybboard.pl/thread-17692.html
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
To może i ja dorzuce swoje 3 grosze. Co do optymalizacji mybb warto postawić na autorskie rozwiązania. Oczywiście google seo i plugin lukasamd poprawiający tyt. obowiązkowo. Moim zdaniem nie ma co porównywać zaplecza wtyczek seo phpbb jak i mybb. Jeżeli chodzi o samo pozycjonowanie, warto postawić na niebanalny content - to jest klucz do sukcesu.
Jeżeli potrafisz samym contentem, optymalizacją i seolinkami wejść w TOPy średnich czy trudnych fraz to moje gratulacje... ;)
@webax
Dokładnie. To powinna być podstawa pozycjonowania - content i neutralne podejście do "dziwnych zmian". Zgadzam się również z tym, że porównanie możliwości SEO w phpBB a MyBB to pomyłka. Zupełnie inne podejście, zupełnie inne wykonanie.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości