PHP nauka Java Script/PHP

Założony przez nad3jf.

Chciałbym się zapytać jak uczyliście się tych języków ?
Ponieważ ja mam zamiar się szkolić zakupiłem jedną książkę PHP wydawnictwa "Helion" pt.PHP i MySQL Wprowadzenie. Wydałem sporo pieniędzy a tak naprawdę prawie nic nie umiem z niej.
marines napisał 26.02.2009, 17:53:
nazwa wątku poprawiona
TaniDedyk.pl
ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. od samego przeczytania nie nauczysz się programować. dobrze programować nauczysz się za parę lat, jeżeli mocno się przyłożysz.
Na pewno pocieszające :( Wiem , że to prawda ale naprawdę chyba jednak muszę mieć z czego ćwiczyć:]
najszybciej nauczysz się pisząc jakąś przykładową aplikację. weź kartkę, zaprojektuj aplikację i napisz ją. kiedy nie wiesz jak, szukasz odpowiedzi. i tak za każdym razem. wtedy sie nauczysz korzystając z doświadczenia innych.

niepocieszające? im wcześniej zaczniesz tym wcześniej będziesz umiał. nie ma nic za darmo.
No w sumie masz rację dzięki. Pociesza mnie jedynie mój dosyć bardzo młody wiek. Temat do zamknięcia chyba , że ktoś ma jakieś dodatkowe rady
Wiesz co z nauką PHP, JS czy innego jest jak z nauką języka obcego.
Jeden usłyszy całe zdanie jeden raz i już zapamięta a drugi usłyszy dziesięć razy jedno słówko i nie może zapamiętać.

Nie polecałbym uczenia się JS i PHP jednocześnie.

Odnośnie książki to ja polecam PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty. Wydanie trzecie. Nie można patrzeć na tytuł "vademecum profesjonalisty" bo książka jest także dla osób, które nie rozumieją funkcji echo. Ta książka kosztuje 90zł w helionie(na allegro można kupić trochę taniej), ale wiedza w niej zawarta jest o wiele więcej warta. Książka jest fajna, wytłumaczone jest wszystko bardzo jasno na przykładach.

Pisałeś jeszcze, że nic nie rozumiesz na początku, fakt w dobrych książkach często znajduje się tekst typu: "na początku może to być trochę niejasne". Tutaj znowu zrobię porównanie z językiem obcym, gdy poznajesz jakiś język obcy na początku gdy ktoś mówi to Ciebie to słyszysz "bla bla bla" :D. Później dopiero "zauważa" się pojedyncze wyrazy, z których jest zbudowane zdanie.
marines napisał 26.02.2009, 18:08:
też ją posiadam i zdecydowanie polecam
Jeżeli chodzi o tą ostatnią książkę . Właśnie zbieram fundusze. Łatwo nie jest bo głownie szukam zarobku z internetu i oszczędności. Na jedno mój wiek jest plusem , a niestety w tym przypadku to wielki minus. Co do tego najpierw uczyłem się PHP - nie wypaliło , a teraz Java Script - nie wypał.
Wg. Mnie odpowiedni jest tak:
1. Html
2. CSS
Co nam tworzy xHTML
3. PHP
4. JS
5. AJAX

I to tyle, jeżeli chodzi o języki , potrzebne do projektowania stron WWW.
W PHP warto dłuższą chwilę poświęcić obiektywności.
Victor, AJAX to nie język ;)
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie nauki(która już od nowa rozpoczynam) czy trzeba znać CSS i XHTML?
Victor ci już napisał ;)
Witam . Zacząłem uczyć się php . No i pomyślałem że dobrze by było uczyć się na plikach już gotowych . Tak więc zrobiłem stronę i wrzuciłem parę plików ale .... o dalej ?? Szukam osoby dobrze znającej php , html żeby odpowiadała na moje pytania i czasami pisała mi trudniejsze części . Jeżeli ktoś taki się znajdzie to proszę niech pisze na gg 2467123Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości