Administratorzy nie znają języka

Założony przez Maciek1.

Jakbyście nie wiedzieli to nie pisze się "forów" tylko "for" zauważyłem ten błąd kiedyś ale uznałem, że to literówka ale za często się on powtarza więc zwracam się do adminów aby dowiedzieli się jak się odmienia w języku polskim słowo "forum" ponieważ tego nie wiedzą, pisze się "for" a nie "forów" taki support a takie błędy.

Pozdrawiam.
TaniDedyk.pl
Wskaż miejsce i merytoryczne podstawy, by tak twierdzić, zanim zaczniesz krytykować.

Polecam wycieczkę do krainy ortografii:

http://so.pwn.pl/lista.php?co=forum

Jeśli potrzebujesz potwierdzenia z innych źródeł, proszę bardzo:

http://portalwiedzy.onet.pl/polszczyzna.html?qs=forum&tr=pol-all&ch=1&x=0&y=0

http://db.tlen.pl/temat.php?id_p=610&id_f=32 (sam dół)

Więc to nie spisek, administracja zna zasady gramatyki i ortografii języka polskiego, więc proszę o publiczne przeprosiny :)
No to przepraszam ale byłem w 100% pewny, że słowo forum nie odmienia się na forów... dużo częściej używa się for a forów mało kto używa ponieważ nie jest zbyt zgodne ale jest poprawne.
Maciek1 napisał(a):ponieważ nie jest zbyt zgodne
Akuku - ta poprawność to się z kosmosu nie bierze ;)

Mamy akwarium - akwariów, muzeum - muzeów, gimnazjum - gimnazjów, no to logiczne, że będziemy mieć forum - forów.

Choć rzeczywiście, 80% populacji jest święcie przekonane że poprawna odmiana to "for" - sam jeszcze jakieś półtora roku tak myślałem - moja polonistka mnie uświadomiła. :P
Rzadko spotyka się słowo "for", ponieważ jest niby krótkie, ale troszkę nie zrozumiałe. Dla mnie bardziej opisujące jest słowo "forów", jak i pewnie dla administracji. :)

Ale żeby od razu krytykować? Hmm... a widzisz, jednak administrator udowodnił, że nie popełnia błędów. ;] Nie od tak powstają supporty, przede wszystkim ortografia. Gdyby taki support miał administrację składającą się z dyslektyków, przez ich błędy wiadomości byłby mało zrozumiałe. :)

Ale skończmy już to, bo schodzimy z tematu. :] Myślę, że używać można tego i tego. x)

P.S Jeśli coś się nie podoba (na końcu nie miałem co pisać), to usuńcie posta - nie obrażę się.

@edit:
Maciek1, Administratorów nie zaskoczysz. ;>
Ashoka napisał(a):/.../
Ale żeby od razu krytykować? Hmm... a widzisz, jednak administrator udowodnił, że nie popełnia błędów. ;]
/.../
Maciek1, Administratorów nie zaskoczysz. ;>

Bez przesady - ani ja, ani żaden z innych administratorów, nie jesteśmy nieomylni. Jesteśmy ludźmi i jeśli ktoś ma odpowiednią argumentację, ma swoje racje - czemu nas nie punktować? :) Jednak, zanim zaczniecie jakiekolwiek "punktowanie" - przygotujcie się po prostu, by później właśnie nie było takiej sytuacji jak ta wyżej. Wszyscy popełniamy błędy.

Co jednak do samego Supportu, to nie wiem dlaczego błędy ortograficzne zostały powiązane z Supportem jako takim. To, że wśród nas są tłumacze (patrz: bryn), wcale nie oznacza, że zajmujemy się tylko językiem polskim. To raczej dodatek. Ważne jest, by mieć ekipę, która "kuma czaczę" na słowo "MyBB", i pisze/mówi w naszym języku.
Takie są cele Supportu, ale... to temat na inny wątek :)

--- edit ---

Żeby już postawić kropkę nad i:

Cytat:Szanowny Panie,
rzeczownik forum należy do tej samej grupy rzeczowników rodzaju nijakiego, do której należą często używane: liceum, gimnazjum, muzeum, akwarium i in. Rzeczowniki te w liczbie pojedynczej pozostają nieodmienne (innymi słowy: w każdym przypadku fleksyjnym liczby pojedynczej mają tę samą postać), w liczbie mnogiej natomiast uzyskują zwyczajne końcówki fleksyjne dodawane do tematu (czyli do tego, co nam pozostanie po odjęciu łacińskiego zakończenia m. l.p. -um). Forum zatem odmienimy:
l.p.: M., D., C., B., N., Ms., W. forum (jak liceum, muzeum, akwarium);
l.m.: M., B., W. fora (jak licea, muzea, akwaria), D. forów (jak liceów, muzeów, akwariów), C. formom (jak liceom, muzeom, akwariom), N. forami (jak liceami, muzeami, akwariami), Ms. forach (jak liceach, muzeach, akwariach).

Pozdrawiam
Dorota Kopczyńska
Telefoniczna i Internetowa Poradnia Językowa
Uniwersytetu Warszawskiego
tel. (0-22) 55-20-684
e-mail: [email protected]
WWW: http://www.poradniajezykowa.uw.edu.pl


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości