Wyświetlanie ikonki male/female pod avatarem.

Założony przez  zico.righeira.

Jak w temacie. Co zrobić, aby wyświetliły się te ikonki gdzieś pod avatarem? Może zamiast opisu słownego? Skoro są w paczce, to pewnie możliwe.
matc napisał 21.02.2009, 16:19:
Zły dział, przenoszę. Czytaj opisy działów.
Skorzystaj z tego tutka: http://mybbtuts.com/tutorials/4/
Wszystko działa elegancko oprócz ikonki mężczyzny (mam na myśli polską wersję pola płeć). Chciałbym żeby facetom też pokazywała się ikonka, ale nie chce zmieniać nazwy na Mezczyzna. Jak rozwiązać ten problem?
A możesz jaśniej? Obecnie nic z tego nie rozumiem. Wyświetla Ci się obraz płci kobiety a mężczyzny już nie? Czy masz problem z frazą językową?
# Among the blind one - eyed man is a king.
Nie wiem jak to określić. Mam w tym polu do wyboru Kobieta lub Mężczyzna.Obrazek Kobieta wyświetla się bez problemu, jednakże Mężczyzna wcale. Pomaga jeśli zmienię nazwę obrazka na Mezczyzna i tak samo wpisze w polu, ale wiadomo, to nie wygląda zbytnio estetycznie.
Najwyraźniej jak w wielu modyfikacjach do MyBB, przeszkadzają ogonki bądź znaki typu: ć, ź, ą, ę, itp. w nazwach grafik. Chyba nie ma na to złotego środka. Jeśli skryptowi to przypasuje, obrazek nazwij tak jak pisałeś: "Mezczyzna" bez ogonków, raczej nikt nie będzie sprawdzał nazwy obrazka umieszczonego na serwerze. To nie jest istotne. Zaś w profilu użytkownika standardowo zostaw: "Kobieta", "Mężczyzna". To raczej nie powinno mieć wpływu na działanie tego, zwłaszcza, że te dane skrypt trzyma u siebie. A nie widziałem w tym tutorialu zastosowania wywołania fraz: "Kobieta", "Mężczyzna" z piku językowego forum, zwłaszcza, że to nieco inny przykład zastosowania.

Jeśli rzeczywiście mu to przeszkadza tak jak opisałeś, ewentualnie spróbuj sprawdzić kodowanie tabel w bazie: ACP>>Narzędzia i konserwacja>>(zakładka) Konwersja do UTF-8. Może to jakoś zadziała.
# Among the blind one - eyed man is a king.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości