Jak dobrze napisać panel?

Założony przez  Imiesta.

wersja skryptu MyBB: 1.6
adres forum:--
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):

Witajcie. Z góry piszę - jeśli zły dział to proszę o przeniesienie. Dzisiaj chciałem was się zapisać w jaki sposób napisać panel. Bez różnicy czy to jest panel tworzenia postaci czy jakiś sklep czy jeszcze coś innego. Jestem można powiedzieć "zaawansowany" w php, pisałem tam jakieś panele ale zawsze się zastanawiałem czy dobrze je pisałem. Mój kod wyglądał na zasadzie "jeśli zostanie wciśnięty przycisk "Dodaj" to zostanie wykonana jakaś operacja. Wszystko miałem w jednym pliku i na dole pliku odsyłacz do szablonu. Czy są jakieś lepsze sposoby pisania paneli/aplikacji? Czy lepiej trzymać samo PHP w pliku a tabele i inne w szablonach? Czy lepszym sposobem jest działanie na kilku plikach co w osiągnięciu i tak dostaniemy link NP: test.php?cos=cos. I mam jeszcze jedno pytanie. Jak zarobić taki link: test.php?group=nazwa&leaders=10&char=54 bo kiedyś robiłem coś na sposób tego kodu
if($mybb->input['group'] == 'nazwa' && $mybb->input[leaders'] == $_GET[id] && $mybb->input['id'] == $_GET['id']')
{

dawałem odnośniki do nowych szablonów i pojawiały mi się zawsze dwa szablony.
Matslom napisał 11.04.2013, 14:48:
Przenoszę
Moim zdaniem i sam tak robię to zależy od wielkości panelu. Jeśli jest to dość duży kod to proponuję zrobić wszystko w osobnym pliku, jeśli nie to wystarczy hook na misc.php

Imiesta napisał(a):Jak zarobić taki link: test.php?group=nazwa&leaders=10&char=54 bo kiedyś robiłem coś na sposób tego kodu
Jakie dwa szablony?
(13.04.2013, 07:50)Siper napisał(a): Moim zdaniem i sam tak robię to zależy od wielkości panelu. Jeśli jest to dość duży kod to proponuję zrobić wszystko w osobnym pliku, jeśli nie to wystarczy hook na misc.php

Imiesta napisał(a):Jak zarobić taki link: test.php?group=nazwa&leaders=10&char=54 bo kiedyś robiłem coś na sposób tego kodu
Jakie dwa szablony?

Ten gdzie był w if($mybb->input['nazwa'='costam')

oraz ten co był na samym dole. Możesz coś więcej powiedzieć o twojej metodzie pisania?
Jeśli robię jakiś większy projekt (np. skrypt, który praktycznie tylko korzysta z użytkowników forum) to tworzę osobny plik PHP do niego (Patrz: https://webboard.pl/wiki.php?wlasna-stro...-mybb.html ).
Jeśli jest to jakiś mniejszy (np. uzupełnienie jakiegoś modułu w MyBB) to po prostu tworzę normalny plugin do inc/plugins.
Na dobrą sprawę to nie ma problemu aby używać obu opcji jednocześnie. Z jednej strony plik pluginu zarządzający jakimiś akcjami w istniejących elementach mybb, z drugiej oddzielny plik na nasze konkretne rzeczy.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus
Mi głównie chodzi jak najlepiej napisać kod. Bo ja tak jak mówiłem pisałem na zasadzie "jeżeli zostanie wciśnięty przycisk "zmienna" to zostaną podjętę konkretne opcje" i praktycznie wszystko było w jednym pliku. W szablonie wywoływałem kod tylko i teraz pytanie czy istnieje jakiś lepszy sposób pisania



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości