Problem ze strona www taki inny niż MyBB

Założony przez  PatLuk.

Witam.
Jestem zielony ze stron www, ale mam taki jeden dziwny problem, a mianowicie znajomy poprosił o pomoc przy stronie. Wykupiliśmy hosting na xaa.pl wgraliśmy przygotowaną stronę przy małych zmianach poprosiłem "znajomego" który coś tam wiedział jak co tam się robi. Zrobił nie powiem szybko i sprytnie małe zmiany jak adres czy przekierowanie odnośników, i to by było tyle, ale on stwierdził iż należy mu się zapłata o której nie było mowy .Ale pomijając to koleś w jakiś dziwny sposób włamuje się nie wiem jak, w public_html i usuwa całą zawartość. Pisałem już do xaa.pl i stwierdzili że wina leży po naszej stronie ponieważ musi być jakaś dziura??? ale jaka? Hasła są tak długie i złożone że aż sam ich nie pamiętam.
I oto moje pytanie czy istnieje teoretyczna, techniczna możliwość dostania się w panel admina na stronie lub do ftp i usunięcia zawartości???
Jak temu zapobiec.
Jak się dowiedzieć jakiego pakietu jak np. MyBB potrzebuje strona, aby go podmienić może tam leży błąd, ponieważ stronę dostaliśmy już gotową i diabła nie wiem, co to ją obsługuje i co najważniejsze jak namierzyć i doprowadzić kolesia przed jakiś wymiar sprawiedliwości lub ukarać.
Wiem, że może nudne długie i nie na temat w tym dziale ale moje forum właśnie korzysta z MyBB i widzę iż są tu ludzie mający pojęcie nie tak jak ja . Proszę o jakąkolwiek dobrą pomoc. Pozdrawiam

p.s. jeśli nie ten dział proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.
Wyczyść bazę, FTP. Pozmieniaj wszystkie hasła: baza danych, FTP, panel na hostingu. I to chyba tyle. Wrzuć od nowa czyste pliki i nie będzie problemu.
Dzięki, przypomniałeś mi o tym, iż nie zmieniłem hasła do panelu na hostingu, może to pomoże, bo dziś znów 1 raz mi wyczyścił wszystko.
Jeszcze mi się przypomniało, że możesz zablokować jego ip, jeżeli ma stałe na FTP (w DA jest to, nie wiem jak na innych) i stronę.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości