[Pytanie] Licencja Stylu

Założony przez  Anubis_Ostatni.

wersja skryptu MyBB: 1.6.9
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):

Mam takie pytanie odnośnie licencji przekodowanego stylu. Przypuśćmy, że przekodowałem już styl z IPB/vBulletin i teraz nasówa się takie pytanie, co powinno znaleźć się w stopce.
Czy wystarczy umieścić w niej takie coś:
IPB/vBulletin skin by autor_stylu
MyBB skin by autor_przekodowanego_stylu
[informacja o skrypcie]
A jeżeli nie znamy autora, tylko stronę z której przekodowywaliśmy styl:
IPB skin by strona_ze_stylem
MyBB skin by autor_przekodowanego_stylu
[informacja o skrypcie]

I czy takie informacje wystarczą by stylu używać zgodnie z prawem? I mam prośbę jeszcze jedną moglibyście powiedzieć mi co powinno się znajdować w licencji takiego stylu, jeżeli się go rozpowszechni/sprzeda (o ile można) i nie mówię tu o tym, że stopka musi pozostać nieruszona, czyli to IPB skin by...
Prosiłbym was o odpowiedź, ponieważ właśnie przekodowuję styl ze strony i nie wiem czy będę mógł z niego korzystać (admin/autos stylu o niczym nie wie).
Wszystko zależy od licencji oryginalnego stylu. Warto sprawdzić, czy w ogóle pozwala ona na takie przekodowanie.
Nie zrozumiałeś mnie... To nie jest styl jako do ściągnięcia, przerabiam już styl, który jest zainstalowany na stronie, a nie ma go w internecie i teraz pytanie, czy jeżeli umieszczę stronę z jakiej jest orginalny styl, to czy mogę go potem używać zgodnie z prawem?
Nie.
Musisz się skontaktować a autorem stylu z pytaniem, czy w ogóle możesz wykorzystywać jego elementy, przerabiać itd. Z tego co rozumiem, to styl gdzieś wisi na jakiś forum IPB/vB, a Ty na jego podstawie robisz styl dla MyBB. W takim wypadku zgoda autora jest konieczna. Nie wystarczy link do oryginału.
Dziękuję za odpowiedzi, już właśnie napisałem do administratora i chyba współtwórcy strony, czy mogę ów styl wykorzystać jeżeli przekoduję go.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości