Propozycje wtyczek

Założony przez  devbazy.

Ankieta: Wybierz wtyczki, z których najchętniej byś skorzystał.
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.

Plugin pojedynków

18.18%
6 18.18%

Wyszukiwarka dynamiczna

27.27%
9 27.27%

Akceptacja linków przez moderatora/admina

12.12%
4 12.12%

Cytaty

6.06%
2 6.06%

Ostatnio dodane zdjęcia

12.12%
4 12.12%

Automatyczna wiadomość po przeniesieniu tematu

3.03%
1 3.03%

Szybki dostęp do opcji ukryj/pokaż wątek

21.21%
7 21.21%
Razem 33 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Witajcie,

jakiś czas temu zadeklarowałem się, że wykonam zupełnie za darmo 5 pluginów do MyBB i w związku z tym prosiłem Was o jakieś ciekawe propozycje. Termin podsyłania pomysłów minął w ubiegły piątek, a dzisiaj chciałbym przedstawić Wam propozycje, które otrzymałem.

Lista została uporządkowana chronologicznie (od najstarszej propozycji):

Propozycja nr 1 (MazuLuka):

Tytuł: Plugin pojedynków

Opis:

Cytat:Zaczynając od strony głównej:
http://imageshack.us/a/img594/9835/stronaglowna.png

W panelu profilach użytkownika można by dodać "Wyzwij na pojedynek", wtedy wysyła zapytanie na PW czy podejmujesz wyzwanie.
Jeśli tak, to zaczyna sie czas jaki został ustalony w tym formularzu:
http://screenshu.com/static/uploads/temp...9ts8is.jpg
(to jest zrobione)

Ogólnie chciałbym taki ranking na stronie głównej i jakiś bardziej rozbudowany, na podstronie, chociaż nie koniecznie, ten rozbudowany.

Podstrona z pojedynkami wyglądałaby tak:
http://imageshack.us/a/img94/8317/pojedynkim.png
A po kliknięciu w tekst:
http://imageshack.us/a/img6/5558/pojedyn...ytekst.png


Można by dać taką podstronię przed formularzem, robiąc 3 formluarze lub wybierajac z paska tekst, nagrywka lub bit, a pola do wypełnienia by się pokazywały według tego co by było wybrane.

Propozycja nr 2 (SLAVOO):

Tytuł: Wyszukiwarka dynamiczna

Opis:

Cytat:Wyszukuje od razu podczas wpisywania tekstu.
Więcej tutaj: https://webboard.pl/thread-37103.html

Propozycja nr 3 (Platon):

Tytuł: Logi, akceptacja linków oraz dostęp do forum dla konkretnych grup

Opis:

Cytat:1. Logi wszystkiego. Np. ktoś z IP 111.111.111 wszedł w dział Regulamin o 10:50, na stronie głównej był o 10:55 i wystarczy wpisać jego IP i całą historię co przeglądał, z jakiego IP, przeglądarki byłoby widać w logach.

2. Wszystkie linki muszą zostać aktywowane przez moderatora/administratora, na przykład ktoś podał link wychodzący poza forum, to moderator lub admin musi go potwierdzić.

3. Jeżeli forum jest zamknięte, to grupy jakim nadym takie pozwolenia mogą przeglądać forum.

Propozycja nr 4 (Piratenus):

Tytuł: Cytaty

Opis:

Cytat:Proponuje abyś stworzył modyfikację umożliwiającą dodawanie cytatów na forum przez użytkowników które były by akceptowane przez admina lub moderatorów. Takie cytaty wyświetlały by się na górze forum w losowej kolejności

pomysł zaczerpnąłem z modyfikacji phpbb3

http://phpbb3.pl/viewtopic.php?f=686&t=1...aty#p60128

Propozycja nr 5 (Joker1):

Tytuł: Ostatnio dodane zdjęcia

Opis:

Cytat:Wykonanie wtyczki która będzie wyświetlać na stronie głównej forum na pod menu czy header aktualnie dodane zdjęcia na forum z załączników oraz tagów img.Chodz o małe miniaturki z możliwością przewijania w lewo lub w prawo w poszukiwaniu starszych zdjęć.Kiedyś pisałem na tym forum o takiej wtyczce https://webboard.pl/thread-25143.html?pi...5#pid97855

Propozycja nr 6 (Hajki):

Tytuł: Automatyczna wiadomość po przeniesieniu tematu

Opis:

Cytat:Otóż modyfikacja dodaje post w temacie, jeśli temat został przeniesiony. Np.
Automatyczna wiadomość

Ten temat został przeniesiony z forum:
"Invision Power Board -> Invision Power Board 3.x -> Ogólny support IPB"
do:
"Invision Power Board -> Invision Power Board 3.x -> Modyfikacje - pomoc"

Propozycja nr 7 (SLAVOO):

Tytuł: Szybki dostęp do opcji ukryj/pokaż wątek oraz blokada pisania postów

Opis:

Cytat:2. Guzik szybkiego dostępu do opcji ukryj/pokaż post/wątek.
Zdecydowanie usprawni moderacje zwłaszcza z postem gdyż nie trzeba by bylo go zaznaczyć i potem wybrać w opcjach odpowiedniej akcji tylko mozna by bylo zrobić to jednym i tym samym przyciskiem.
Guzik taki byłby na pasku tam gdzie edycja posta i inne guziki.

3. Plugin który pozwoli zablokować pisanie postow/wątków danemu użytkownikowi. Taka odmiana bana ale tylko na pisanie. Oczywiscie użytkownik dalej moze przeglądać forum. Dobre dla spamerow którzy moze z czasem zmadrzeja i mozna ich odblokowac. Włączenie blokady na określony czas po czym automat by zdejmował blokadę lub blok na zawsze. W sumie opcje takie jak w banie.

Propozycja nr 8 (SLAVOO):

Tytuł: Ostatnie tematy

Opis:

Cytat:Ja jeszcze chciałbym zaproponować plugin związany z tematem, z którym wiele osób ma problem jak widzę czytając forum.

Chodzi o ostatnie tematy/wątki do zwijanego panela bocznego.
https://webboard.pl/wiki.php?zwijany-pan...posob.html
https://webboard.pl/thread-37564.html

Na pewno wiele osób ucieszyło by się z takiego rozwiązania.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie pomysły. Mogło być ich więcej, ale cóż, coś się na pewno wybierze :)

Jako, że ilość propozycji trochę przewyższa liczbę pluginów, które jestem skłonny wykonać nieodpłatnie, proszę Was o pomoc w wyborze i zabranie głosu w ankiecie (zostanie dodana później). Chciałbym się dowiedzieć na jakie pluginy (z wyżej wymienionych) jest największe zapotrzebowanie.

Ja już mam kilka swoich typów, ale wezmę pod uwagę również Wasze zdanie. Poza wspomnianymi pięcioma pluginami, wypuszczę zapewne jeszcze jedną, bądź dwie własne modyfikacje, ale o tym później.

P.S: Zdaję sobie sprawę z tego, że część z tych rozwiązań może już istnieć (znalazłem nawet parę pluginów, które po części pokrywają się z powyższymi pomysłami), bądź też można to wykonać zupełnie inaczej bez potrzeby tworzenia wtyczek, tak więc prosiłbym Was o jakiś komentarz, jeżeli macie jakąkolwiek wiedzę na ten temat.

To by było na tyle. Zapraszam do dyskusji :)
Należałoby zacząć od tego, że nie każdy plugin jest każdemu potrzebny. Chodzi tutaj o specyfikę, tematykę danego forum. Swoje propozycje zatem podawałem patrząc z mojego punktu widzenia, ale są to propozycje ogólnego zastosowania.
Będzie ankieta to zagłosuję. :)
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
Tak na szybko:
Cytat:Propozycja nr 8 (SLAVOO):

Istnieją już do tego pluginy, m.in. recent top topic index.
Cytat:Propozycja nr 7 (SLAVOO):
Pozycja nr2. Plugin który pozwoli zablokować pisanie postow/wątków danemu użytkownikowi.
Istnieje taka możliwość domyślnie w MyBB. Możemy ustawić poziom ostrzeżeń przy którym użytkownikowi na jakiś czas zostaje zabrana możliwość pisania.
Cytat:Propozycja nr 3 (Platon):
Pozycja nr1. Logi
Jakiego administratora obchodzi że np. 187.654.15.1 o 12:35:21 wszedł na stronę główną. Poza tym logowanie WSZYSTKIEGO???!!! Nie jest to za dobre rozwiązanie przy dużym ruchu.
1. Plugin nie dla mnie ale ciekawy.
2. (mój) W sumie fajna rzecz, często nie wiemy jak wpisać zapytanie, dzięki wpisywaniu i szukaniu od razu szybciej znajdziemy to czego szukamy. Poza tym trochę taki gadżet :)
5. Nie dla mnie ale ciekawy.
6. Jest podobny plugin, który wysyła PW zamiast pisać post (Powiadomienie moderatora)
7. (mój) Oj bardzo bardzo by usprawnił moderację. Na niego bardzo liczę. Chodzi o guzik szybkiego dostępu.
8. (mój) W zasadzie temat w międzyczasie został rozwiązany.

Do pluginu nr 2 nie działa link to dodam: https://webboard.pl/thread-37103.html
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
(09.02.2013, 14:44)SLAVOO napisał(a): Należałoby zacząć od tego, że nie każdy plugin jest każdemu potrzebny. Chodzi tutaj o specyfikę, tematykę danego forum. Swoje propozycje zatem podawałem patrząc z mojego punktu widzenia, ale są to propozycje ogólnego zastosowania.
Będzie ankieta to zagłosuję. :)

Zgadza się, dlatego będę brał jedynie pod uwagę pluginy, na które będzie faktyczne zapotrzebowanie. Nie mam zamiaru marnować czasu nad wtyczką, którą później wykorzysta wyłącznie jedna osoba (czyt. autor propozycji), bo nie o to tu chodzi. Zawsze taka osoba może znaleźć przysłowiowego "jelenia", który wykona całą brudną robotę za niego czy też zlecić wykonanie konkretnej wtyczki odpowiedniej osobie (dział Giełda ogłoszeń czeka). Wiem, że większość osób, których pomysły się tutaj znajdują patrzyła na problem pod względem własnego forum oraz własnych potrzeb, dlatego zapewne ich propozycje zostaną odrzucone. Co innego jeżeli ich pomysły spotkają się z aprobatą części społeczności, wtedy zarówno skorzystają oni jak i inni użytkownicy. Podkreślam, że decydujące zdanie będzie miała większość, a nie indywidualne osoby.
(09.02.2013, 15:06)devbazy napisał(a): Wiem, że większość osób, których pomysły się tutaj znajdują patrzyła na problem pod względem własnego forum oraz własnych potrzeb, dlatego zapewne ich propozycje zostaną odrzucone. Co innego jeżeli ich pomysły spotkają się z aprobatą części społeczności, wtedy zarówno skorzystają oni jak i inni użytkownicy. Podkreślam, że decydujące zdanie będzie miała większość, a nie indywidualne osoby.

Dlatego właśnie podałem propozycje ogólnego zastosowania. :)
Zobaczymy jak to wyjdzie wszystko.
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
(09.02.2013, 14:51)Matslom napisał(a):
Cytat:Propozycja nr 3 (Platon):
Pozycja nr1. Logi
Jakiego administratora obchodzi że np. 187.654.15.1 o 12:35:21 wszedł na stronę główną. Poza tym logowanie WSZYSTKIEGO???!!! Nie jest to za dobre rozwiązanie przy dużym ruchu.


Mnie obchodzi ; D
(09.02.2013, 18:14)Platon napisał(a): Mnie obchodzi ; D

No tak, bo byś inaczej nie dawał propozycji, ale tak jak pisał autor, musi to obchodzić więcej osób niż tylko Ciebie :) dopiero taki plugin powstanie. Tak przynajmniej zrozumiałem.
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
Według mnie propozycja nr. 3 trochę dziwna.
Można sobie wgrać google analytics i obserwować ruch z jakich przeglądarek itp.
A jak ktoś słusznie zauważył, co będzie się działo w przypadku dużego ruchu :)
(09.02.2013, 18:16)SLAVOO napisał(a): No tak, bo byś inaczej nie dawał propozycji, ale tak jak pisał autor, musi to obchodzić więcej osób niż tylko Ciebie :) dopiero taki plugin powstanie. Tak przynajmniej zrozumiałem.

Inne propozycje moje nie są wcale pode mnie ^^


Twoja propozycja tylko ta ma jakichś sens;
Cytat:2. Guzik szybkiego dostępu do opcji ukryj/pokaż post/wątek.
Zdecydowanie usprawni moderacje zwłaszcza z postem gdyż nie trzeba by bylo go zaznaczyć i potem wybrać w opcjach odpowiedniej akcji tylko mozna by bylo zrobić to jednym i tym samym przyciskiem.
Guzik taki byłby na pasku tam gdzie edycja posta i inne guziki.

Do 1 link nie działa, a trzecia jest opcja z ostrzeżeniami, tak jak napisał Matslom.
1.Propozycja MazuLuka dość ciekawa.Z tej wtyczki na pewno bym skorzystał.
Bardzo ciekawa jest propozycja z dynamicznym wyszukiwaniem i z pojedynkami.

Reszta to powielanie innych pluginów, a więc to nie będzie miało sensu. Ba! Dwie propozycje powielają domyślne ustawienia ACP.
(10.02.2013, 08:16)Sepowaty napisał(a): Reszta to powielanie innych pluginów, /.../

Hm... Powielanie powiadasz? To może znasz taki plugin?
Cytat:2. Guzik szybkiego dostępu do opcji ukryj/pokaż post/wątek.
Zdecydowanie usprawni moderacje zwłaszcza z postem gdyż nie trzeba by bylo go zaznaczyć i potem wybrać w opcjach odpowiedniej akcji tylko mozna by bylo zrobić to jednym i tym samym przyciskiem.
Guzik taki byłby na pasku tam gdzie edycja posta i inne guziki.
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
(10.02.2013, 08:34)SLAVOO napisał(a): Hm... Powielanie powiadasz? To może znasz taki plugin?
Cytat:2. Guzik szybkiego dostępu do opcji ukryj/pokaż post/wątek.
Zdecydowanie usprawni moderacje zwłaszcza z postem gdyż nie trzeba by bylo go zaznaczyć i potem wybrać w opcjach odpowiedniej akcji tylko mozna by bylo zrobić to jednym i tym samym przyciskiem.
Guzik taki byłby na pasku tam gdzie edycja posta i inne guziki.


Nie, ale znam silnik, który to daje. Burning Board ;)
Przejrzałem Wasze wypowiedzi i doszedłem do wniosku, że kilka z zaproponowanych wtyczek faktycznie jest bezsensu, tym bardziej, że pewne rzeczy można rozwiązać bez potrzeby instalowania dodatkowych modyfikacji. Początkowo chciałem zostawić wszystkie pomysły i oddać je pod głosowanie, ale stwierdziłem, że nie będą one miały większego przebicia, więc postanowiłem z nich zrezygnować.

Wszystkie linki, które nie działały, zostały poprawione. Dodałem również ankietę z możliwością wielokrotnego wyboru, która zostanie automatycznie zamknięta za 5 dni. Zachęcam więc do głosowania i dalszego komentowania :)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości