Kod "ostatnie posty/tematy" do zwijanego panelu bocznego

Założony przez  SLAVOO.

wersja skryptu MyBB: 1.6.9
adres forum: insidery.cba.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):

Zrobiłem sobie taki zwijano-rozwijany panel boczny jak jest tutaj i potrzebuję paru kodów. Szerokość okna to 200px
  • Ostatnie 10 tematów/postów
  • Panel logowania

Zależy mi na tym pierwszym.
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
Posiadasz może plugin z takim Panelem? Jeśli tak to podeślesz?
Plugin to jest Sidebox, ale ja z niego zrezygnowałem i zrobiłem zwijano-rozwijany panel.
I teraz tylko potrzebuję sam kod, żeby wpisać.

Nikt nie pomoże?
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
Nie, nikt nie pomoże. Do zrobienia tych pól potrzebna jest dodatkowa wtyczka, bo w czystym HTML tego nie zrobisz.

Chyba z jednej z tych wtyczek można te pola wyciągnąć, ale tego nie gwarantuję, bo panelu bocznego nigdy nie używałem i nie pamiętam dokładnie nazw potrzebnych doń dodatków:
http://mods.mybb.com/view/top-x-stats
http://prostats.wordpress.com/
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Hm.... A stąd
search.php?action=getnew
nie da się jakoś wyciągnąć?
Tak pytam tylko, bo mi to przyszło do głowy.

Czy ktoś mógłby pokusić się o napisanie takiej wtyczki do bocznego paska zwijanego-rozwijanego? :P
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
(05.02.2013, 13:28)SLAVOO napisał(a): Hm.... A stąd
search.php?action=getnew
nie da się jakoś wyciągnąć?
Tak pytam tylko, bo mi to przyszło do głowy.
Niezbyt, ale i tak wymagało by to użycia php, więc bez wtyczki lub użycia php in templates by się nie obyło.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
SLAVOO napisał(a):Ostatnie 10 tematów/postów
A to nie przypadkiem plugin recent top topic index? (od ostatnich wątków), można go nawet trochę przerobić, aby wyciągał ostatnie 10 postów (chyba się da)
SLAVOO napisał(a):Panel logowania
Tutaj więcej zabawy z ukrywaniem tego panelu u zalogowanych. Pewnie pluginem najszybciej dałoby się ukrywać, ale trzeba owy napisać.
No ja go na pewno nie napiszę :D

Głownie zależy mi na tych 10 postach. Panel logowania można sobie darować.
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
SLAVOO napisał(a):Głownie zależy mi na tych 10 postach. Panel logowania można sobie darować.
No to podałem Ci przecież nazwę pluginu od nich
SLAVOO napisał(a):No ja go na pewno nie napiszę
W zasadzie to mógłbym w weekend coś napisać w tym stylu logowania do bocznego panelu i Ci go udostępnić.
No ale ja sobie z tego pluginu kodu nie wyciągnę i nie umieszczę na bocznym zwijanym pasku, bo nie umiem. Dla ścisłości chodzi o ten pasek:
https://webboard.pl/wiki.php?zwijany-pan...posob.html
żeby nie było nieporozumień. ;)
Jak pisałem, jeśli chodzi o logowanie to mało ważne. Najważniejsze dla mnie i pewnie nie tylko dla mnie, jest 10 ostatnich tematów/postów.
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
A co Ty chcesz tam z niego wycinać? Wystarczy wrzucić zmienną do panelu bocznego (strona główna -> index) No i zmodyfikować box na taki jaki masz obecnie na forum w pliku wtyczki. To nie jest takie trudne, chwile posiedzisz i dojdziesz co i jak trzeba zmienić, a nie od razu pisać "ja tego nie dam rady zrobić".
(05.02.2013, 20:17)Matslom napisał(a): A co Ty chcesz tam z niego wycinać? Wystarczy wrzucić zmienną do panelu bocznego (strona główna -> index) No i zmodyfikować box na taki jaki masz obecnie na forum w pliku wtyczki. To nie jest takie trudne, chwile posiedzisz i dojdziesz co i jak trzeba zmienić, a nie od razu pisać "ja tego nie dam rady zrobić".
Widzisz, trudne nie jest dla kogoś kto się zna. Ja rozumiem Twój punkt widzenia. Jakieś 25 lat temu pisałem programy w kodzie maszynowym procesora Z80. Zapewniam Cię, że było to 100 razy trudniejsze niż dziś HTML. Dla mnie to było łatwiutkie tak samo jak dla Ciebie jest dziś HTML. Gdybym wiedział jak to dokładnie zrobić, to nie zawracałbym tutaj głowy nikomu. Ja już jestem starszy pan (spójrz w profil) i nie wszystko wiem a czasem nie wszystko rozumiem, nawet jak mam podane "na tacy". Czy naprawdę Wam, młodym ludziom tak trudno to zrozumieć?
Chcesz to pomóż, nie chcesz to nie. Trudno. Może ktoś inny pomoże, a jak nie to po prostu nie będzie i już. :)

PS: W profilu Matslom, Urodziny: ...1997 (15 lat)
No tak, prawie 3 razy starszy jestem :D
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
No ok.
Wchodzisz w szablony ~> strona główna ~> index ~> szukasz zmiennej {$recenttoptopic} (albo jakoś podobnie) Przenosisz do bocznego panelu (surowego panelu, bez tych małych boxów, czyli bez tego
<table border="0" cellspacing="{$theme['borderwidth']}" cellpadding="{$theme['tablespace']}" class="tborder">
<tr>
<td class="thead"><strong>
Latest News
</strong></td>
</tr>
<tr>
<td class="trow1">
You can put some news stuff here
</td>
</tr>
</table>
Wchodzisz w plik pluginu inc/recenttoptopicindex.php (otwórz notepadem ++ najlepiej) Linijka 104
' . $lang->recenttopics . '
Zastąp to własną nazwą boxa.
(05.02.2013, 20:56)Matslom napisał(a): Wchodzisz w plik pluginu inc/recenttoptopicindex.php (otwórz notepadem ++ najlepiej) Linijka 104
' . $lang->recenttopics . '
Zastąp to własną nazwą boxa.


Zmieniłem w inc/recenttopicindex.lang.php wpis. :)

Działa.
No widzisz ile już mądrzejszy jestem!
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości