MyBB teraz, a kiedyś

Założony przez  devbazy.

Hej,

nie zaglądałem tutaj już grubo ponad rok. Moje ostatnie wypowiedzi sięgają jeszcze początku 2011 roku. Ciekaw jestem jak bardzo zmienił się skrypt MyBB przez ten czas. Mam na myśli przede wszystkim kwestie techniczne, a konkretniej sprawy związane z tworzeniem pluginów. Czy cały proces związany z tworzeniem wtyczek pozostał bez zmian? Czy wszystko dalej opiera się o "hooki" czy może mechanizm nieco się zmienił? Z tego co pamiętam, to pracowałem jeszcze na wersji 1.6.0, a obecna stabilna wersja, to 1.6.9, więc większych cudów nie przewiduję, ale tak czy owak - zanim znowu się wdrożę, chcę się czegoś dowiedzieć od osób, które mają dłuższą styczność z tym oprogramowaniem.
Wiele się nie zmieniło. Kilka grubszych zmian w szablonach (np. postkeye w linkach do oznaczania działów/forum jako przeczytane), łatki bezpieczeństwa i takie tam. System pluginów jest taki sam, z tą różnicą, że od wersji 1.6.5 funkcje wywoływane przez hook muszą być poprzedzone znakiem &. W nadchodzącej serii 1.8 też aż tak się nie zmieni, chociaż może być problem z kompatybilnością z pluginami z 1.4 i 1.6, gdyż używany dotychczas Prototype będzie zastąpiony jQuery. Ogólnie 1.8 ma być pomostem ułatwiającym aktualizację forów do wersji docelowej 2.0, która dopiero ma wprowadzić szereg zmian.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Najbardziej interesowały mnie właśnie zmiany dotyczące tworzenia pluginów, ale widzę, że nie wiele się zmieniło i dobrze, bo będzie mi łatwiej wrócić. Ciekaw jestem co skłoniło twórców do wprowadzenia tak "drobnej" zmiany w postaci znaku apersand przed wywołaniem funkcji. Będę musiał się temu bliżej przyjrzeć.

P.S: Dzięki za tą dawkę informacji w wersji skondensowanej :)
Pewnie,że w przeciągu 2 lat wiele się zmieniło,nie wyobrażam sobie aby mogło być inaczej,nie można zbyt długo bazować na jednym skrypcie i silniku,czasem nawet drobna z pozoru niewielka zmiana wprowadza kilka bardzo fajnych ułatwień.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości