Czy po migracji, GOOGLE zaktualizuje mi linki, które wcześniej zindeksowało ?

Założony przez  Fenikz.

opis problemu:

Witam, czy po migracji, google z aktualizuje mi linki, które wcześniej zaindeksowało? bo jak wiadomo, trochę się zmienią.
Cabura napisał 27.07.2013, 08:08:
Poprawiam tytuł.
Zależnie od tego jakiego softu aktualnie używasz - na pewno masz do niego jakieś regułki. Google samo nic nie zrobi, jak go nie poprowadzisz za rączkę. Wg mnie najlepiej stworzyć przekierowania za pomocą htaccess czy innego modułu rewrite.
migrować będę z xenforo, mam taki zamiar przynajmniej.

Tylko muszę znaleźć jeszcze kogoś, kto by to wykonał, oczywiście odpłatnie...
Jeżeli w adresach masz identyfikatory, to da się stworzyć reguły i przekierować je na inną postać.
jakiś pomysł na skonfigurowanie htaccess aby przekierować stare linki z xenforo na nowe?

np.
http://www.forum.vitasite.pl/forums/pora...trofea.51/
na
http://www.forum.vitasite.pl/f-poradniki-trofea
Najlepiej użyć wtyczki Google SEO i wtedy ustawić taki adres w szablonie. Plugin automatycznie wprowadzi Ci zmiany w plikach forum (po kliknięciu w odnośnik pod opisem wtyczki w zakładce pluginy) oraz wygeneruje gotowy kod .htaccess do wklejenia.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
@Nidrax:
Nie bardzo. Google SEO nie wie o tym, że to było migrowane.
Przykładowa regułka przy tym co podał Fenikz wygląda tak:

RewriteRule ^forums\/([a-z-]+)\.([0-9]+)\/?$ f-$1 [R=301,L,QSA]
podepnę się do tego tematu bo mam teraz podobny problem.
migruję z phpbb3 na mybb
na starym forum nie miałem żadnej modyfikacji seo.
Google zaindeksował linki i są one w wyszukiwarce pod postacią nazwaforum.pl//viewtopic.php?f=102&t=944 - itp
natomiast obecnie w wypadku mybb końcówka adresu to np. /showthread.php?tid=112
Po migracji stare adresy z nowymi nie są zbieżne - liczby określające numer tematu są zupełnie różne dla obu forów po migracji.

Nie mam pojęcia jak to zrobić aby już zaindeksowane przez googla adresy odpowiadały tym nowym po migracji. Tak na szybko to ustawiłem stałe przekierowanie, które przekierowuje wszystkie adresy charakterystyczne dla phpbb3 (zaczynające się nazwaforum.pl//viewtopic) na stronę główną obecnego forum.

Pytanie do Was jest takie -
Czy jest jakaś prosta metoda aby każdy stary adres był przekierowany na poszczególny nowy adres?
Jeśli wymagałoby to jakiś duzych nakładów pracy to nie chciałbym juz w tym grzebać - czy takie przekierowanie jak zrobiłem obecnie odbije się znacząco niekorzystnie dla dotychczasowego dorobku jeśli chodzi o pozycjonowanie?
Niestety jeżeli ID się nie pokrywają, to nie ma możliwości przekierowania tego bez większej zabawy. Ona wymaga natomiast, aby w bazie istniała oryginalna tabela z phpBB.
Ogólnie te już zindeksowane strony wylecą z indeksu. Nowe trafią gdy Google je zindeksuje.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości