Jak poprawnie dodać DVZ Shoutbox do stylu

Założony przez  Sztandar18.

wersja skryptu MyBB: 1.6.8
adres forum: http://survivalcraft.xaa.pl/
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu): BlackEvo4

Witam. Chciałbym się Was zapytać jak dobrze dodać wartości potrzebne do poprawnego używania DVZ Shoutbox (chodzi o te wartości z STYLES.txt). Po wklejeniu tego do global.css stylu mam pustego shoutboxa, tzn. nie da się w nim pisać.

Link do stylu http://community.mybb.com/thread-48107.html

Pomoże ktoś?
Wchodzisz w style i szablony ~> styl ~> global.css ~> tryb zaawansowany ~> i na samym końcu dokumentu wklej podany kod ze styles.txt.
Dodałem i efekt jest taki
   
Ja widzę na twoim forum shoutboxa, są wpisy, ale nadal nie dodałeś do global.css.
Teraz nie patrz gdyż ustawiłem styl który jest dobrze skonfigurowany, a z tym czarnym mam same problemy, dodałem te wpisy na samym dole global.css i mam tylko belkę sb i miejsce do wpisywania tekstu, reszty nie ma tzn. wpisów, co robić?
A dodałeś wszystko do tego drugiego stylu ? wpisy np do header include itp ?
Do header i include? Jakie wpisy? Sorry "zielony" jestem w tym.
To przeczytaj instrukcję, która jest zawarta w tym pluginie, może już nie będziesz zielony :)
Cytat:-------------------INSTALLATION-------------------

Step 1. UPLOAD
Upload files from "upload/" folder to your MyBB root directory.

Step 2. {$dvz_shoutbox}
Open your Admin CP and go to Templates management. Open "index" template
and insert "{$dvz_shoutbox}" variable wherever you want shoutbox to display,
e.g. after "{$header}".

Note that {$dvz_shoutbox} can be placed anywehere in your templates -
for example if you want shoutbox to display on all of your forum pages
above the content, you can insert {$dvz_shoutbox} at the end of
"header" template.

Step 3. jQuery
DVZ Shoutbox requires jQuery JavaScript library to work properly.

Open "headerinclude" template ("Ungrouped Templates") and paste there this code:
<script type="text/javascript" src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.7.2/jquery.min.js"></script>

Step 4. CSS Styles
Add to your "global.css" stylesheet (or wherever you want) the CSS code
for DVZ Shoutbox - the default CSS are in the "STYLES.txt" file in this package.

You can ajdust these styles to fit your forum's Theme.

Step 5. Install
Open your Admin CP and install the "DVZ Shoutbox" plugin.

Hm? Nie widzę nawet wzmianki o edycji tych dwóch plików, a więc?
Nie plików a szablonu - do headerinclude wędruje skrypt z jQuery, najprawdopodobniej nie wstawiłeś tam tej części kodu więc wpisy w ogóle się nie pobierają.
Wykonałem to troszkę inaczej i działa :) Przekopiowałem całą zawartość headerinclude z jednego stylu do drugiego. Dzięki za odpowiedzi, oczywiście poleciało "Pomógł".
Popełniłeś błąd kopiując cały header do innego stylu, ponieważ mogłeś naruszyć w ten sposób integralność stylu. ^^
A nie prościej było przeczytać instrukcję, którą zacytowałeś ?
Tam napisane jest dokładnie, co i gdzie należy dodać :)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości