Kolor postu w zależności od rangi

Założony przez  SLAVOO.

wersja skryptu MyBB: 1.6.9
adres forum: insidery.cba.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):

Jak zrobić, żeby na przykład posty Administratorów i Moderatorów miały tło w innym kolorze?
Chodzi mi o tło posta (nie tło z lewej, tam gdzie są dane użytkownika, który pisał posta, tak jak tutaj jest po lewej lekki róż, a post ma kolor biały)
Szukałem tutaj na forum, ale jest tylko zmiana koloru czcionki, nie znalazłem zmiany koloru tła.
https://webboard.pl/thread-27932.html?pi...#pid108881

Jeśli jest to możliwe proszę o dokładny opis, co i gdzie dokładnie wkleić, dopisać, bo jestem "zielony" w tych sprawach.
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
Plugin MySupport posiada taką opcję
A jest jakiś inny sposób? Nie chce tego instalować.
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
Jak nie mysupport to własny plugin...
Czego dokładnie nie rozumiesz? Zapoznaj się tylko z podstawami html/css (za tło odpowiada background-color).
@up: teraz to chyba Ty nie rozumiesz o co chodzi.

SLAVOO napisał(a):żeby na przykład posty Administratorów i Moderatorów miały tło w innym kolorze
Rozumiem i nie widzę problemu...

Tak jak jest w temacie, podlinkowanym w pierwszym poście, {$post['message']} dajesz w diva w klasie dodając {$post['usergroup']}. Później w CSS zmieniasz tło i tyle. Nie widzę problemu, przed chwilą sprawdzałem i działa.
Jasne, dzięki, że pomagasz, tylko ja zielony jestem. Dopiero się uczę i chyba zdajesz sobie sprawę też z tego że na forum są takie osoby jak ja.

Cytat:dajesz w diva w klasie dodając {$post['usergroup']}. Później w CSS zmieniasz tło i tyle.

Możesz mi napisać cały <div> i gdzie go wkleić (szablon, dokładnie)?
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
Z divem pokombinuj w okolicach {$post['message']}, zależnie jaki chcesz uzyskać efekt, w szablonie postbit. Jak dasz grafikę jak ma to wyglądać to może jutro napiszę co i jak. Taki prezent na święta ;)
(24.12.2012, 23:29)albatros napisał(a): Z divem pokombinuj w okolicach {$post['message']}, zależnie jaki chcesz uzyskać efekt, w szablonie postbit.

Ha! Pokombinuj i zepsuj forum. :D Nic nie będę kombinować, potrzebna mi gotowa wklejka bo się na tym nie znam. Napisałem to w pierwszym poście.
Cytat:Jeśli jest to możliwe proszę o dokładny opis, co i gdzie dokładnie wkleić, dopisać, bo jestem "zielony" w tych sprawach.

Jeśli to:
{$post['message']}
zamienie na to:
<span class="postcolor_{$post['usergroup']}">
{$post['message']}
</span>
i dodam do CSS to:
.postcolor_4 {
    color: green;
}

.postcolor_3 {
    color: #000000;
}
to działa ale zmienia się tylko tekst na kolorowy a ja chce kolorowe tło posta a kolor tekstu bez zmian.
Screen? Ten efekt masz na tym forum. Kolory dopasuje sobie sam.
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
(25.12.2012, 11:00)SLAVOO napisał(a): Jeśli to:
{$post['message']}
zamienie na to:
<span class="postcolor_{$post['usergroup']}">
{$post['message']}
</span>
i dodam do CSS to:
.postcolor_4 {
    color: green;
}

.postcolor_3 {
    color: #000000;
}
to działa ale zmienia się tylko tekst na kolorowy a ja chce kolorowe tło posta a kolor tekstu bez zmian.

Cytat:Zapoznaj się tylko z podstawami html/css (za tło odpowiada background-color).
http://lmgtfy.com/?q=background-color+css

(25.12.2012, 11:00)SLAVOO napisał(a): Screen? Ten efekt masz na tym forum. Kolory dopasuje sobie sam.

Nie będę specjalnie przeszukiwał tematów by znaleźć taki efekt. Tobie na tym zależy więc mógłbyś chociaż screen zrobić.
[Obrazek: 1384646.jpeg]
Kolor posta osoby z rangą ma inne tło, zielone w tym przypadku. Ramką na czerwono zaznaczyłem obszar do zmiany.

Cytat:Zapoznaj się tylko z podstawami html/css (za tło odpowiada background-color).
Na Boga, zrozum, że nie znam się na tym. Czarna magia! Nie wiem gdzie mam wkleić te background

Napisz proszę mi gotową wklejkę. Nie chcę czegoś schrzanić. Czy tak trudno to zrozumieć? :(
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
background-color dajesz zamiast color czyli:
.postcolor_4 {
    background-color: green;
}

.postcolor_3 {
    background-color: #000000;
}
Niestety nie. Zmienia się kolor tła tekstu a nie kolor tła posta.
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
Doba już wiem.
W kodzie podanym przez albatros jest błąd, bo dał on w <span> tekst wiadomości
W opis posta~> postbit znajdź:
<td class="{$altbg}" valign="top">
zamień to na
<td class="postcolor_{$post['usergroup']}" valign="top">
Dodaj to co podałem wcześniej do css, oraz dodaj pozostałym grupom zwyczajny kolor tła posta, czyli sprawdzasz jaki numer uid mają użytkownicy ~> wchodzisz do użytkownicy i grupy ~> grupy najeżdżasz na zarejestrowani wyświetli ci się na dole przeglądarki adres a na końcu numerek (w tym wypadku 2). Więc dodajesz nową klasę w global.css która będzie wyglądała tak
.postcolor_2 {
    background-color: #fff;
}
Oczywiście zmieniasz kolor na jaki tam sobie chcesz. Dla pozostałych grup zrób tak samo, z tym ze dla gości, zbanowanych i nieaktywowanych nie musisz tego robić, bo nie mają oni uprawnień do pisania postów.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości