Wycentrowanie działów i sidebara.

Założony przez  Reksiu.

wersja skryptu MyBB: Najnowsza
adres forum:CS-Street.eu
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):
Proszę wejść na CS-Street.eu i jak każdy widzi sidebar idzie w prawo. Nie jest obok dzialów. Statystyki zawsze są na całą szerokość forum. A chciałbym, aby było tak jak tu playallday.pl
Szablony ~> strona główna ~> index ~>
<div class="forums" style="float: left;width: 75%;">
zmień na
<div class="forums" style="float: left;width: 80%;">
A co do statystyk to w tym samym szablonie znajdź
{$boardstats}
i dokładnie przenieś pod zmienną
{$forums}
Nie o to mi chodziło. Bo teraz jeśli wejdę na 1024x768 to sidebar jest wyżej niż działy, bo nie mieszczą się. Chodzi mi o to, żeby wszystko było jednakowej miary nawet jeśli wejdę na mniejszą lub większą rozdzielczość. Zobacz jak jest na Playallday.pl, a jak u mnie na CS-Street.eu
No to zamiast 80% daj 79%, albo inną liczbe.
Ja to rozumiem. Lecz nie chodzi mi o to ! Jeśli zmniejszę to na dużych rozdzielczościach sidebar pójdzie w prawą stronę i między działami, a side barem będzie spora luka. A ja chciałbym, aby to było wycentrowane tzn. tak jak na playallday.pl
ustaw sidebarowi szerokość w procentach i dodaj do klasy wrapper takie cuś:
    min-width: 980px;
    max-width: 1300px;
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Dodałem do wrappera.
A jeśli chodzi o te procenty to akutalnie mam tak.
<div class="forums" style="float: left;width: 75%;">
i
<div class="sidebar"  style="float:right;width: 19,5%;">
I jest nadal to samo.
Przenieś to z wrappera do containera. U ciebie to jest jakoś inaczej napisane, niż tam.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Przeniosłem. Wtedy zmienia się szerokość forum. A nie o to mi chodzi. Tylko, żeby sidebar był zaraz obok działów.
A spróbuj zmienić dla klasy sidebar w index float:right na float:left.
Wtedy cały sidebar przemieszcza się w stronę lewą.
(29.11.2012, 14:48)EXTovsky napisał(a): Przeniosłem. Wtedy zmienia się szerokość forum. A nie o to mi chodzi. Tylko, żeby sidebar był zaraz obok działów.

Jedno wiąże się z drugim. Twoje forum ma automatyczną szerokość i jeśli się nadto zwęzi, to przesuwa sideboxa w dół.

Odnośnie problemu pozycji sidebara i forów: wszystko powinno być w jednej, sztywnej tabeli z dwiema kolumnami, beż żadnych floatów i innego badziewia.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
A jak to zrobić ?



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości