Jakiej przeglądarki używasz?

Założony przez  DamYan.

Hejka

Jak wiadomo - przeglądarek coraz więcej, ale najciekawszą rzeczą patrząc na ostatnie lata jest wzmacnianie się pozycji silnika Mozilli wśród użytkowników. Raz - bezpieczeństwo, dwa - stabilność działania, trzy - szybkość i kompatybilność.

A Wy jakiej przeglądarki używacie i dlaczego?

Tak BTW: http://www.useragentstring.com/ - warto czasem sprawdzić, co mamy "pod maską" ;)
Chyba jak każdy, zaczynałem od IE, gdy ukazała się pierwsza publiczna wersja Firefox;a, przesiadłem się na niego. Spodobał mi się wtedy jego wygląd i przeglądanie stron w kartach. Szybkością wtedy nie różnił się zbytnio od IE, ale poziomem bezpieczeństwa, tak. Od ponad 2 lat korzystam z Opery - równie szybka jak dzisiejszy konkurent Firefox, pięknie wykonany kod co daje stabilność jej działania, a przede wszystkim intuicyjny interfejs w połączeniu z bogatymi możliwościami konfiguracji.

Moją uwagę zwrócił także poziom jej bezpieczeństwa i mniejsza podatność na bugi typu JavaScript (specjalne zwieszające strony, bądź umożliwiające przechwyt haseł) jak w przypadku Firefox'a czy IE. Fantastyczny system blokowania wszelkich reklam, Flash, Pop-up oraz szkodliwych skryptów na stronach www. Obecnie pracuje na testowej wersji 10.

Tak wygląda po mojej konfiguracji, która mi najbardziej odpowiada, zwłaszcza pod względem wygody:
[Obrazek: 85s20hrx23tdas25e7rf_thumb.jpg]
# Among the blind one - eyed man is a king.
Ja od ok. 8 lat używam Opery :D
Od około pięciu lat (czyli początku internetu u mnie w domu) używam Firefoksa. Począwszy od 1.x, poprzez 2.x, aż do 3.1. Bardzo dobra przeglądarka, duży wybór wtyczek, bardzo duże możliwości konfiguracyjne. To mi się w niej podoba. Z Opery nie lubię korzystać, ponieważ bardzo nie odpowiada mi jej wygląd. Podejrzewam, że to przez Firefoksa, który mi się "utrwalił" ;)
Od kiedy pamiętam to na co dzień używam Firefoxa,
-szybka
-duża liczba wtyczek
-bezpieczna

Trochę mnie denerwuje to, że otwarcie kilkunastu zakładek powoduje, że coraz bardziej obciąża procesor(mam nadzieje, że w końcu w firefox zacznie traktować każdą zakładkę jako osobny proces).

Czasami korzystam z IE 6, Opera 9,5, Chrome(ale to głównie gdy muszę sprawdzić strony)
Moja przeglądarka to Firefox 3.05. Nie chcę kopiować wypowiedzi Lukas.a ale rzeczywiście jest to najlepsza przeglądarka (choć mam doklejone kilkadziesiąt dodatków...);) Całość czasem zamula, ale sama jest lepsza niż nowy IE od MS..
Teraz Firefox - na co dzień 3.0.5, od święta 3.1b2:)

Moja historia zaczęła się od dziecka Microsoftu Internet Explorer. Nie wiedziałem o konkurencji więc jej używałem, ale czasy te trwały krótko. Dotarłem do przeglądarki Opera - wersji nie pamiętam, ale były to czasy gdy był to program typu adware. Bardzo spodobało mi się jej działanie: szybsze, stabilniejsze. No i zakładki - w końcu nie musiałem na każda podstronę otwierać nowego okna. Kolejny wspaniałym dodatkiem były gesty myszy... Prym wiodła długie lata, aż odkryłem jak robi mi na złość: Podczas odświeżenia strony na której wysyłałem coś do formularza, np komentarz, dodawała go ponownie - bez ostrzeżenia o ponownym wysyłaniu danych. Wtedy spróbowałem, lekko nieufnie konkurenta z liskiem w logo... I tak zostało aż do dziś:)


Edit:
@Kukis - masz rację - pomyliłem się, już poprawione.
A ja od razu zacząłem od ff, bo taką polecił mi brat. Oczywiście gdy pierwszy raz przeglądałem neta u kogoś (gdy jeszcze nie miałem w domu) to korzystałem z IE
Firefox 3.0 + plugin Fasterfox + plugin Fire FTP :)
Od czasu kiedy pamiętam używam firefoxa...
Internet Explorer używałem tylko kilka dni...
Ja używam Opery 9.63.
Używam Opery, ponieważ jest dla mnie szybsza niż Firefox, bardziej mi się podoba i lepiej wyświetla strony WWW.
Google Chrome 1.0.154.48 - czekam na pełną 2.
Ogólnie na kompie mam zainstalowane 12 przeglądarek i czasami inne używam, ale chrome najbardziej przypadła mi do gustu. Szybka intuicyjna i ładna ;)
Firefox najlepsza z najlepszych
Oczywiście że Firefox.. jest super :)
Firefox odkąd pamiętam xD



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości