Przesyłanie danych do bazy za pomocą formularza

Założony przez  Nexack.

wersja skryptu MyBB:1.6.8
adres forum:localhost
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):
Chciałbym za pomocą formularza zrobić wysyłanie danych do bazy danych. Zrobiłem tak:
<?php

//połaczenie

    
if($_POST['send'] == "Dodaj") {
    
$war=$_POST['wartosc'];
        
$kod=$_POST['kod'];
    
$kod=explode('<br />',nl2br($kod));
    foreach(
$kod as $key=>$v){
    
$query "INSERT INTO mbb_vipper (kod, zadanie, wartosc, uzyc) VALUES ('$v', 'rtf', '$war', '1')";
    
$result mysql_query ($query);
    }    
    echo 
'<b>Dodano poprawnie!</b>';
    }
    echo 
'<form method="post"><table><tr><td valign="top" width="100">Wartość punktowa kodów:</td><td><input type="text" name="wartosc" maxlength="4" /></td></tr><tr><td valign="top">Wprowadź kody (każdy musi być w oddzielnej linii):</td><td><textarea name="kod" rows="40%" cols="40%"></textarea></td></tr></table><input type="submit" name="send" value="Dodaj" style="font-family: Verdana; font-size: 10px">';        
    
?>

Dodaje mi wszystko dobrze, oddzielając każdą linijkę z textarea , ale jest pewien problem, a dokładniej:
http://screenshooter.net/8879663/27_10_2012__15_46_20
Czyli w 1 wierszu jest wszystko dobrze, a przed kolejnym dodane \r\n:
http://screenshooter.net/8879663/27_10_2012__15_47_05

Co zrobić, aby tego nie dodawało? Z góry dziękuję. Proszę o szybką odpowiedź, jeżeli się da (potrzebuję tego na cito ;x)

Pokombinowałem, pokombinowałem i wyczarowałem.

Było trzeba dodać :

        $v trim($v); 
aby usunąć niepotrzebne znaki :)
<?php
//połaczenie
if ($_POST['send'] == "Dodaj") {
    
$war $_POST['wartosc'];
    
$kody explode("\n"$_POST['kod']);
    foreach(
$kody as $key=>$v){
        
$query "INSERT INTO mbb_vipper (kod, zadanie, wartosc, uzyc) VALUES (" mysql_real_escape_string($v) . ", " mysql_real_escape_string($rtf) . ", " mysql_real_escape_string($war) . ", '1')";
        
$result mysql_query ($query);
        if (!
$result) { break; }
    }    
    
    if (
$result)
    {
        echo 
'<b>Dodano poprawnie!</b>';
    }
    else
    {
        echo 
"dodano nie poprawnie";
    }
}
else
{
    echo 
'<form method="post"><table><tr><td valign="top" width="100">Wartość punktowa kodów:</td><td><input type="text" name="wartosc" maxlength="4" /></td></tr><tr><td valign="top">Wprowadź kody (każdy musi być w oddzielnej linii):</td><td><textarea name="kod" rows="40%" cols="40%"></textarea></td></tr></table><input type="submit" name="send" value="Dodaj" style="font-family: Verdana; font-size: 10px">';
}
 
?>



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości