Domyślny avatar dla nowo zarejestrowanych użytkowników

 1. Wybrany przez nas avatar wgrywamy do dowolnego katalogu na serwerze. Sugeruję, aby wgrać go do folderu w którym są inne avatary, tj. /uploads/avatars/
 2. Do tego avatar powinien być dostęp poprzez link: http://twojeForum.pl/images/avatars/gallery/plikAvatara.png (oczywiście podkreślone nazwy zamieniamy na prawidłowe nazwy dla naszego serwera oraz pliku avatara, np: http://www.blueforum.pl/images/avatars/gallery/personal.png )
 3. Wchodzimy do phpMyAdmin (lub innego narzędzia w którym możemy wykonywać zapytania SQL)
 4. Wybieramy bazę danych odpowiedzialną za przechowywanie danych forum w którym chcemy ustawić domyślny avatar użytkowników.
 5. Wykonujemy zapytanie:
  Kod:
  ALTER TABLE `mybb_users` CHANGE `avatar` `avatar` VARCHAR( 200 ) NOT NULL DEFAULT 'http://www.blueforum.pl/images/avatars/gallery/personal.png',
  CHANGE `avatartype` `avatartype` VARCHAR( 10 ) NOT NULL DEFAULT 'remote',
  CHANGE `avatardimensions` `avatardimensions` VARCHAR( 10 ) NOT NULL DEFAULT '128|128';
  zmieniając na prawidłową ścieżkę do avatara. Pamiętaj także o podaniu domyślnej wielkości avatara. W tym wypadku jest to 128x128. Jeśli Twój avatar jest innej wielkości to wprowadź prawidłowe proporcje.
 6. Gotowe.
  Teraz każdy nowo zarejestrowany użytkownik będzie mieć w swoim profilu domyślny avatar, który w każdym momencie będzie mógł zmienić na swój własny.


Zmiana domyślnego avatara u istniejących użytkowników
Jeśli chcemy ustawić domyślny avatar wszystkim osobom, które nie mają w ogóle avatara musimy wykonać takie zapytanie SQL
Kod:
UPDATE `mybb_users` SET `avatar` = 'http://www.blueforum.pl/images/avatars/gallery/personal.png',
`avatartype` = '2',
`avatardimensions` = '128|128',
WHERE `avatar` = '' ;
zmieniając na prawidłową ścieżkę do avatara. Pamiętaj także o podaniu domyślnej wielkości avatara. W tym wypadku jest to 128x128. Jeśli Twój avatar jest innej wielkości to wprowadź prawidłowe proporcje.

Metoda ta działa "jednorazowo" - jeśli użytkownik usunie sobie avatar z profilu to nie będzie mu się nic wyświetlać. Czyli nie jest wymuszane na nikim, że jak nie chce mieć avatar to musi korzystać z "domyślnego avatara".Jakieś uwagi, sugestie, komentarze?
Tutorial do innych skryptów: http://www.blueman.pl/internet/id803-domyslny-avatar-uzytkownika-forum.html