Kilka baz danych,czy jest to możliwe?

Założony przez  wolty.

wersja skryptu MyBB: 1.6.8
adres forum: ---
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):

Mam pytanie odnośnie bazy danych MySQL , mam dostępnych 5,czy jest taka możliwość aby np. stworzyć bazę danych i wgrać tam inny silnik np webspell?Ale chodzi o to aby wszystko było pod jednym adresem www.
wolty napisał(a):Ale chodzi o to aby wszystko było pod jednym adresem www.
Ale żeby coś takiego uzyskać nie musisz wszystkiego wrzucać do jednej bazy. Do każdego silnika możesz dać oddzielną bazę danych danych jedną np do wordpressa drugą do mybb. Tylko jak będziesz wgrywał to np wp do głównego katalogu a mybb do katalogu forum który może być sub domeną czyli będzie przed nazwą strony np forum.mojastrona.pl ale nie musi być subdomeną i w tedy będzie coś takiego mojastrona.pl/forum.

Z tego co wiem w jednej bazie zmieszczą się tabele z dwóch silników.
Czyli tak obecnie mam mybb 1.6.8 i teraz jakbym chciał wgrać webspell to gdzie to musiałbym wrzucić i zainstalować? Bo jestem kompletnie w tym zielony :X
Pomijając
Cytat:Pamiętaj - 1 wątek = 1 problem.

MyBB pewnie masz w głównym katalogu czyli po wpisaniu nazwastrony.pl pojawia się mybb. A teraz jeżeli chcesz mieć webspell pod adresem np webspell.nazwastrony.pl to w DirectAdmin lub Cpalne albo w czymś do zarządzania hostingiem www szukasz utwórz subdomene i gdy taką zrobisz na ftp będziesz miał folder taki sam jak nazwa subdomeny czyli to przez .nazwastrony.pl i wrzucasz tam pliki. Gdy chcesz mieć webspell pod adresem nazwastrony.pl/webspell/index.php to na ftp robisz folder webspell i tam wrzucasz pliki albo od razu wrzucasz pliki w folderze do katalogu głównego.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości