Po migracji nie działają hasła do kont i nie jest możliwa zmiana hasła drogą e-mail

Założony przez  Grease.

nazwa i wersja skryptu, z którego migrowano: phpbb by przemo -> phpbb3 -> mybb
wersja skryptu MyBB: 1.6.8
adres forum: www.3mod.pl
opis problemu: Większość użytkowników ma problem z logowaniem po migracji. Nie wchodzą po prostu hasła. Gdy próbują zmienić hasło e-mailem, pisze aby podali właściwy adres, mimo iż podają dobry. Działa jedynie ręczna zmiana haseł przez administratora.
Cabura napisał 27.07.2013, 11:38:
Proszę nie pogrubiać całego tekstu pisanego. Poprawiam tytuł.
Wrzuciles plugin loginconvert.php do inc/plugins?

to jest podstawa, chociaz z wlasnego doswiadczenia wiem ze on nie dziala tak jak powinien.
Sprawa z majlami jest bardzo dziwna. Nie powinno wyswietlac iz jest zly, sprawdz w mybb_users czy majle w ogole sa. Jezeli nie ma to kwestia bledu w konwersji, trzeba jeszcze raz albo inaczej (chociaz ja kiedys bez problemu z przemo do mybb).

Kwestia hasel to jezeli masz loginconvert to tak na prawde nie jestes w stanie nic zrobic oprocz wyslania masowej korespondencji z linkiem do resetowania hasla (odzyskiwania hasla). No chyba ze jestes programista to mozesz zaczac od zakomentowania czesci ktora sie powtarza w member.php (action do_login) i loginconvert. Ja oprocz zakomentowania usunalem tez czesc duzego kodu z loginconvert i niektore rzeczy przepisalem. Z tym ze ja konwertowalem z smf11.
Właśnie z hasłami to jest różnie, u jednych chodzą, u jednych nie. loginconvert wrzuciłem, wszystko poszło bez problemu.

Proces konwersji był bardzo skomplikowany, dwa razy pojawiały mi się krzaki, bo oprócz migracji zmieniałem tez serwer. Sprawdziłem maile, są poprawne. Może to kwestia id? doszło nowe konto administratora z id1.
Nie, kwestia ID naprawdę nie ma tu nic do rzeczy. Wszystkie wpisy dodawane są z uwzględnieniem zależności.

Jedne chodzą u drugich nie - powód jest błahy, jeżeli ktoś ma skonwertowane konto i pomyli się w haśle to mimo że jest ono złe to mybb wrzuci mu do kolumny password i salt jakies z dupy wziete dane.

Sam to przerabialem z smf11. Ten plugin loginconvert jest zdupcony. Moj klient ktoremu robilem konwersje twierdzil tez ze dzialalo tylko logowanie z gory (welcomeblock) a to z panelu logowania na portalu nie - tego potwierdzic nie moge.

Co moge Ci poradzic? Szczerze mowiac to nie wiem. Tak jak mowilem mozesz sprobowac; zrob kopie pliku member.php i wywal linijki od 1122 do 1287, czyli ma byc warunek (if) oraz w nim wywolanie dwoch funkcji hook.

Wtedy juz logowanie bedzie spoczywalo tylko na pluginie loginconvert.

Wez tez pod uwage ze jezeli ktos juz probowal sie zalogowac to ma przesrane i nie uda mu sie.

Musisz wiec w SQL w phpmyadmin wydac polecenie bodajze,
UPDATE mybb_users SET password='', salt='', loginkey='' WHERE passwordconvert != '';

Piszę z głowy więc wybacz jeżeli pojawi się error - po prostu popatrz na nazwy kolumn ktore sa w tej tabeli i znajdziesz podobne z nazwy do tych.

Zrob wszystkiego kopie i zaznaczam ze to tylko moja propozycja, nie wiem czy Tobie to pomoze. Za wszelkie niepozadane dzialania nie ponosze odpowiedzialnosci.

Jezeli jednak nie ruszy a zalezy Ci na tej konwersji to moge zajac sie tym kompleksowo poza forum, za oplata.

Pozostaje otwarty na Twoje ewentualne pytania.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości