Dlaczego użytkownicy odwzorowują wygląd IPB na forach MyBB?

Założony przez  hipekxd.

To jest pytanie :) Kiedyś sam się nad tym zastanawiałem i "Ten styl jest aż taki fajny?" czy może ktoś po prostu chce zrobić kopię IPB, żeby niedoświadczony użytkownik na pierwszy rzut oka myślał, że forum siedzi na "profesjonalnym" skrypcie? Można też zauważyć, że wiele for opatych na IPB nie zmienia domyślnego stylu. Czyżby po to żeby pochwalić się drogim skryptem? Głównie jest to pytanie do osób, które upodobniają właśnie swoje forum do IPB, ale od innych osób również chciałbym otrzymać odpowiedź.

PS: Mi domyślny styl IPB się nie podoba :)


Notatka od elroyalo, dodana 1-9-2012: Poprawiłem nazwę tematu na zgodną z zasadami składni języka polskiego.
Ezio napisał 26.08.2012, 14:38:
Przeniosłem do działu "Tworzenie stylów i grafiki".
Kwestia gustu, mnie się ten styl np. bardzo podoba, jest prosty, estetyczny, i ładny. :) Tak jak na serwis ogłoszeniowy: http://oferty.wypoczynek.turystyka.pl
Też skopiowałeś go na własne forum? :)
tak jak napisałeś chcą wprowadzić w błąd user'ów że mają płatny skrypt forum, więc ludzie kopiują wygląd IPB i powiem że MyBB jak dla mnie też jest "profesjonalnym" skryptem, co do for na IPB nie zmieniają szablonu ponieważ nie stać ich na kupna któregoś a nie ma w DL żadnego stylu pod ten właśnie skrypt, a szablon pod IPB kosztuje ponad 50zł tylko fora które mają w ekipie grafika, kodera którzy zrobili by ów szablon.
Domyślny styl IPB jest elegancki :D Poza tym pisze się dlaczego, a nie czego... to wieśniacko brzmi ;)
Pochodzę ze wsi ;)
Nie jestem użytkownikiem stylów inspirowanych IPB, bo wyznaję zasadę, że style twórcze są o wiele lepsze od odtwórczych.
IPB rzeczywiście wygląda schludnie i profesjonalnie. Administratorzy forów opartych na MyBB chętnie sięgają po ten styl bo panuje stereotyp, że płatne = lepsze. Być może to właśnie użytkowników przyciąga. W końcu to styl jest tym, co widzimy jako pierwsze wchodząc na stronę. Jeśli odstrasza - zwykły Kowalski nawet nie zajrzy do treści forum tylko ucieknie.
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
Cytat: tak jak napisałeś chcą wprowadzić w błąd user'ów że mają płatny skrypt forum, więc ludzie kopiują wygląd IPB i powiem że MyBB jak dla mnie też jest "profesjonalnym" skryptem, co do for na IPB nie zmieniają szablonu ponieważ nie stać ich na kupna któregoś a nie ma w DL żadnego stylu pod ten właśnie skrypt, a szablon pod IPB kosztuje ponad 50zł tylko fora które mają w ekipie grafika, kodera którzy zrobili by ów szablon.

Nie prawda.

Kopiują IPB (i to nie można tak do końca powiedzieć, bo mimo wszystko jest kopiowane tylko kilka elementów), bo jest ładny. Przecież nie biorą żywcem wszystkiego, tylko "wyrywają" niektóre "patenty" z nich. Mimo kopi czasem się zdarza, że wyglądają wręcz oryginalnie...
ja od niedawna do swoich styli dokładam statystyki podobne do tych w ipb 3.3 gdyż naprawdę mi się podobają :)
dodam że od niedawna ipb jest naprawdę popularnym skryptem i do tego ładnym, wielu osobom podoba się ipb i dlatego kodują style na wygląd gdyż takie style "szybko schodzą" i łątwo je sprzedawać :)
a przez co mybb staje się trochę popularniejsze ponieważ kilka osób zobaczy jaki fajny styl ktoś ma na forum i sami wkładają mybb na swoje forum :)
truskafkowy napisał(a):Kopiują IPB (i to nie można tak do końca powiedzieć, bo mimo wszystko jest kopiowane tylko kilka elementów), bo jest ładny. Przecież nie biorą żywcem wszystkiego, tylko "wyrywają" niektóre "patenty" z nich.
Obserwując te style i "wyrywane niektóre patenty" widzę: nagłówek, content, sidebar i stopkę rodem z IPB. To zdecydowana większość. :) Nie ważne co kto skopiuje. Odtwórczość jest odtwórczością.

truskafkowy napisał(a):Mimo kopi czasem się zdarza, że wyglądają wręcz oryginalnie...
Toć paradoks. ;) Mimo kopii, czasem zdarza się, że klapki Kubota wyglądają wręcz oryginalnie. :D

eXeCSDS napisał(a):a przez co mybb staje się trochę popularniejsze ponieważ kilka osób zobaczy jaki fajny styl ktoś ma na forum i sami wkładają mybb na swoje forum :)
I tu mamy odpowiedź na pytanie: Dlaczego ludzie kopiują styl IPB?
MyBB nie ma zbyt wielu dobrych stylów. Jeśli nie IPBowski to zapewne będzie to któryś z serii "Afresh".

Graficy, liczę, że w końcu uda nam się powiedzieć "veto" i pokażemy zupełnie nowe oblicze stylów dla MyBB!
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
Mi akurat styl IPB 3.2 dla MyBB bardzo się podoba, gdy miałem zamiar go zainstalować nie patrzyłem na zaletę przyciągania nim userów, po prostu jest bardzo estetyczny, ma ciekawą kolorystykę i wszystko schludnie umieszczone w odpowiednich miejscach (moim zdaniem), ale jak narazie korzystam ze stylu ciemnego, ponieważ tematyka mojego forum za bardzo nie pasuje do stylu IPB.
Slyszales kiedys o slowie "inspiracja" ?? Tak, ja tez mam styl podobny do "ipb" (nawet logowanie) ale to tylko ispiracja i modyfikacje. Nie wiem co ten temat ma na mysli slowem "kopiowanie". Sa userzy co lamia licencje "kopiujac" caly styl i sprzedaja (hejtowac ich) i sa userzy co inspiruja sie np. Headerem (co zdaniem licencji, mysle, jest legalne)
No widzisz. Samsung też tylko (niby) odwzorował prostokąt z zaokrąglonym rogami i już apple pozwało go o prawa autorskie :lol:

Myślę, że ci z IPB aż tak głupi nie są, no ale jak się można dopierdzielić do prostokąta z zaokrąglonymi rogami to i można do wszystkiego innego. A przynajmniej w USA.


Pozdrawiam!
Ponieważ domyślny, jak i większość styli do mybb wyglądają syfiasto. (Chociaż zaczyna się to poprawiać.)
Według mnie kopiowanie stylu z Ipb pod inne skrypty powinna być prawnie zakazana- chcesz styl ipb ? Kup go, a nie kopiuj.. Są chyba prawa autorskie i takie style je łamią...



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości