Idee na wersję 1.6

Założony przez Taxido.

Jak wiadomo seria 1.4.x ukazał się już kawałek czasu temu, a programiści mybb zaczynają kodować następną wersję tegoż skryptu. Postanowiłem złożyć wątek w którym moglibyśmy przedstawić nasze idee w naszym ojczystym języku a ktoś bardziej zenglishowany przedstawi je w naszym imieniu, ponieważ nie każdy jest biegły w tym języku (większość osób nie ma problemów z rozumieniem czytanego tekstu lecz jeśli chodzi o inwencje twórczą i napisanie poprawnie kilku słów najczęściej już nie jest tak kolorowo. jak np jet ze mną:P)

Jako że rozpocząłem ten temat oto i moje propozycje zmian/ulepszeń:
1. Przepisanie komunikacji z bazami danych na interfejs PDO (dzięki czemu mybb zyskało by na wydajności, wspierało by większą ilość silników baz danych, niestety straciło by kompatybilność z PHP4 lecz jest to już wersja przestarzała i nie wspierana)
2. Wsparcie dla obsługi 2 baz jednocześnie (jedna jako master druga jako slave)
3. Naprawa wyświetlania nieprzeczytanych for (w 1.4 jest już dużo lepiej aniżeli w serii 1.2 lecz nadal nie działa to idealnie. Np. zaznacza forum jako nieprzeczytane dla usera 1 gdy tenże user1 napisał w nim post)
4. Większa ilość narzędzi moderatorskich (takie rzeczy jak modnotice, Mod User Notes, czy też Trash etc. powinny być dostępne zaraz po instalacji).
5. Poprawiona obsługa cachowania
------------------
lista zostanie uzupełniona
------------------

Dodatkowo mogły by być dostępne dodatkowe komponenty oficjlnie wspierane przez twórców np.:
1. User Blog
2. I komponent social profile (galeria, guestbook, grupy)
wiem że w tej części może trochę zafantazjowałem lecz wydanie IPB3 i vb3.8 (a w niedalekiej przyszłości 4.0) już za pasem i możnaby było dogonić konkurencję tym bardziej że uważam mybb jako młodszego brata vb i czekam aż uda mu się dokopać starszemu bratowi.

Ale się rozpisałem:P
TaniDedyk.pl
(30.11.2008, 15:01)taxido16 napisał(a): tym bardziej że uważam mybb jako młodszego brata vb i czekam aż uda mu się dokopać starszemu bratowi.

Hehe. Dobre porównanie :).

#Topic
Mi brakuję takich rzeczy jak:
1. Blogi
2. Rozbudowany portal
3. 'Grupy' jako moderatorzy for
czy ty chcesz, żeby MyBB stało się czymś jak phpBB by przemo? chyba nie. po to są wtyczki, żeby móc dostosować funkcjonalność forum do własnych potrzeb.
(30.11.2008, 15:01)taxido16 napisał(a): 1. Przepisanie komunikacji z bazami danych na interfejs PDO (dzięki czemu mybb zyskało by na wydajności, wspierało by większą ilość silników baz danych, niestety straciło by kompatybilność z PHP4 lecz jest to już wersja przestarzała i nie wspierana)
zyskałoby? przecież PDO jest wolniejsze od zwykłego MySQLi o.0 IMO wystarczy dotychczasowy system sterowników baz danych.
Jak dla mnie to wystarczy wodotrysków.

Do poprawy... hm... napewno lepsza optymalizacja i wywalenie zasobożernych funkcji i przedewszystkim normalna edycja szablonów bo to co jest teraz to więcej klikania i szukania czegoś do edycji niż pisania kodu.
przydal by sie lepszy edytor bo z tym sa duze problem przynajmniej mi nie dziala na operze, pasowala by tez modyfikacja odrazu bez potrzeby instalacji Sub forum columns brakuje mi tez tagow napewno przydala by sie tez bardziej rozbudowana funkcja dawania ostrzezen oraz moderacja dzialow tak jak na vb
W mybb jest w ogóle cachowanie?


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości