Informacja o tłumaczeniu MyBBoard

Założony przez  hipekxd.

Witam, skończyłem już styl na forum, więc trzeba dodać najważniejsze rzeczy :)
Mam pytanie,obecnie informacja wygląda tak:
Polskie tłumaczenie © 2007-2012 Polski Support MyBB

A mógłbym coś takiego?
Tłumaczenie PL-MyBBoard

Bardzo by mi to pomogło, ponieważ by to strasznie głupio wyglądało, bo mam krótkie nazwy, czyli 2012 WinForum, Autorzy stylu i Wersja stylu, więc długie zdanie nie pasowałoby stylistycznie.
Licencja mówi, żeby nie usuwać informacji o autorze, usuwasz ją? Nie, więc jak najbardziej możesz dać taką wersję (sam tak robię).
Temat ostatnio "na topie". Coraz więcej "administratorów" (cudzysłów celowy) usuwa stopkę, nie tylko naszego tłumaczenia, ale także twórców MyBB... Zastanawiam się, dlaczego? Po co? Co kieruje tymi ludźmi, że korzystają za darmo z dobrego silnika (nie piszę, że najlepszego, ale skoro go wybrali, to zazwyczaj znaczy, że był za darmo, a nie chcą nullować komercyjnych skryprów, od których MyBB niewiele odstaje), a nie potrafią zostawić prostego linka w podziękowaniu za czyjąś pracę, ciężką, wolontariacką, dzięki której mogą korzystać z takich rozwiązań?

Porozmawiajmy, bo naprawdę jest o czym.
Ja myślę, że odpowiedź jest prosta. Google. Tak się przyjęło, że im mniej linków wychodzących tym lepsza pozycja i to jest raczej główny motyw ale może też dla lepszego wyglądu stopki :)
(21.08.2012, 17:34)Kamilo0002 napisał(a): Ja myślę, że odpowiedź jest prosta. Google. Tak się przyjęło, że im mniej linków wychodzących tym lepsza pozycja i to jest raczej główny motyw ale może też dla lepszego wyglądu stopki :)

Przecież to można załatwić "no-follow", więc to chyba żaden argument.
(21.08.2012, 17:35)DamYan napisał(a): Przecież to można załatwić "no-follow", więc to chyba żaden argument.

Może nie każdy zwłaszcza początkujący administrator o takim atrybucie wie.
Pozostaje więc druga opcja - wygląd ;p
(21.08.2012, 17:24)DamYan napisał(a): Temat ostatnio "na topie". Coraz więcej "administratorów" (cudzysłów celowy) usuwa stopkę, nie tylko naszego tłumaczenia, ale także twórców MyBB... Zastanawiam się, dlaczego? Po co? Co kieruje tymi ludźmi, że korzystają za darmo z dobrego silnika (nie piszę, że najlepszego, ale skoro go wybrali, to zazwyczaj znaczy, że był za darmo, a nie chcą nullować komercyjnych skryprów, od których MyBB niewiele odstaje), a nie potrafią zostawić prostego linka w podziękowaniu za czyjąś pracę, ciężką, wolontariacką, dzięki której mogą korzystać z takich rozwiązań?

Porozmawiajmy, bo naprawdę jest o czym.

Uważam, że usuwanie informacji o autorze jest zwykłym brakiem szacunku dla twórcy, jednak... czy zmiana treści zachowując sens (np. zmienić tekst na "Tłumaczenie: MyBB PL", albo "Silnik forum: MyBB") jest czymś złym? Osobiście nie miałbym nic przeciwko, bo sens zachowany, informacja o twórcy również.
(21.08.2012, 17:42)Kamilo0002 napisał(a): Może nie każdy zwłaszcza początkujący administrator o takim atrybucie wie.
Pozostaje więc druga opcja - wygląd ;p

Właśnie dlatego DamYan, umieścił słowo administratorzy w cudzysłowiu :P
Też tego nie rozumiem... niektórzy administratorzy (trafny sposób określenia :D) sądzą, że jak zrobią 0 wychodzących linków to będą od razu w top 10... no panie i panowie, nie tędy droga. To na kilometr śmierdzi jakimś szwindlem, a Google nie lubi jak mu się wciska nienaturalne "pozycjonowanie". Zostawiając link i stopkę robimy stronę neutralną, nie odbiegamy od normalności = mniejsze szanse, że znajdziemy się na celowniku.

Ja bez bicia się przyznaję, że wkurzyło mnie tak usuwanie stopek, jak i czasami wręcz ignorancja pomimo, że się ma coś za darmo. Efekt - moje wtyczki same doklejają odpowiednią stopkę (tylko raz, gdy używa się kilku), widoczną jedynie dla robotów indeksujących. Chamskie? Nie, takie są warunki licencji i kto ją złamie, ten zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.
Uważam jednocześnie, że autorzy MyBB powinni skrypt wyposażyć w coś, co utrudniałoby życie takim "domorosłym administratorom" w momencie usunięcia stopki. Ciekawe czy chciałoby im się po całym skrypcie szukać fragmentów za to odpowiadających.
Rozumiem, że niektórzy chcą ukryć informacje o użytym skrypcie, aby nie ułatwiać zadania script kidom, ale i tak wystarczy trochę połazić po danym serwisie, by skrypt rozpoznać, więc taki zabieg jest głupi.
Backlinki? DamYan już o tym wspominał, więc odsyłam do jego posta.
Wygląd? Proszę was. Informacje o autorach można odpowiednio obrobić czy przesunąć, więc też nie powinien to być jakiś straszny problem.
Osobiście zgadzam się z Siperem. Jeśli zachowamy ideę i link stopki, możemy ją odpowiednio modyfikować w zależności od potrzeb.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
(21.08.2012, 18:02)lukasamd napisał(a): Uważam jednocześnie, że autorzy MyBB powinni skrypt wyposażyć w coś, co utrudniałoby życie takim "domorosłym administratorom" w momencie usunięcia overall_footer. Ciekawe czy chciałoby im się po całym skrypcie szukać fragmentów za to odpowiadających.

Z tego co pamiętam to w phpBB by Przemo jest coś takiego, stopka zakodowana w Base64, gdzieś wrzucona i idzie z zupełnie inną funkcją do stopki (nie pamiętam, od paru lat nie używam Przema). Jak wykryje, że takowej nie ma wyrzuca komunikat dla wszystkich po próbie wysłania posta. Z tego co pamiętam to też nieco to obciąża forum (ale Przemo to samo w sobie jest zabójcą serwerów :E ).
Ale ja chciałem tylko zmienić teskt z informacją o tłumaczeniu, a skoro można zmienić to nie rozumiem o co chodzi? Przecież mam wszystkie potrzebne informacje umieszczone.
hipekxd napisał(a):Ale ja chciałem tylko zmienić teskt z informacją o tłumaczeniu, a skoro można zmienić to nie rozumiem o co chodzi? Przecież mam wszystkie potrzebne informacje umieszczone.
Hipek, dopóki jest informacja o autorach tłumaczenia i link zwrotny to nie ma problemu. :) Rozwijamy obecnie temat usuwania tych informacji.

Sam jestem autorem wielu stylów i grafik. W przypadku stylów umieszczam w stopce informacje o tym, kto go stworzył. To jest nic, w porównaniu do czasu, który musiałem spędzić na projektowaniu, kodowaniu i przygotowaniu odpowiednich grafik. Nie mam z tego żadnych profitów poza satysfakcją. Podobnie sprawa wygląda z tłumaczeniem.
Nasi tłumacze odwalili kawał dobrej roboty. Użytkownik ma gwarancję, że ma w pełni spójne i poprawne językowo tłumaczenie. Nie muszę chyba wspominać ile jest tych plików i fraz oraz jak wiele czasu potrzeba na wykonanie takiej paczki językowej. Usuwanie informacji ze stopki o autorach jest kompletnym brakiem szacunku do czyjejś pracy.
Tacy "administratorzy", według mnie, są typowymi pijawkami, którzy żerują na innych nie dając nic w zamian.
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
(21.08.2012, 18:02)lukasamd napisał(a): jak zrobią 0 wychodzących linków to będą od razu w top 10... no panie i panowie, nie tędy droga. To na kilometr śmierdzi jakimś szwindlem, a Google nie lubi jak mu się wciska nienaturalne "pozycjonowanie". Zostawiając link i stopkę robimy stronę neutralną, nie odbiegamy od normalności = mniejsze szanse, że znajdziemy się na celowniku.

Proszę Cię, myślisz, że jak usunę linki autorów ze stopki to Google weźmie mnie na "celownik"? Nie tędy droga :P Piszesz, że to się wielkiemu G nie podoba, a powiedz mi co im się teraz podoba? Wycinają co popadnie i jak popadnie :)
To tak odbiegając od tematu, ale żeby nie było OT, uważam, że prawa autorskie należy szanować, a co komu przeszkadza jeden czy dwa odnośniki wychodzące (nawet sam niedawno wymieniałem na ten temat "poglądy" z pewnym administratorem forum webmasterskiego, który usunął linki i nie dał się tchnąć).
Dopóki nie zaczynam łamać licencji to mogę sobie dowolnie usuwać lub też edytować daną część witryny.

Jeżeli autor nie zastrzegł by nie usuwać stopki, to znaczy że mu po prostu na tym nie zależy. Więc co to mu za różnica czy będzie czy nie? :)

Nie róbmy bohaterów na siłę.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości