MyBB 1.6?

Założony przez Duncan.

wiecie kiedy wyjdzie MyBB 1.6? znalazłem tutaj ( http://wiki.mybboard.net/index.php/Development ) już jakby "zapowiedź", ale nie wiem. wiecie coś więcej o 1.6?
TaniDedyk.pl
Cytat:There is no public official information available as of yet.

może wystarczy przeczytać? ;]
a czemu 1.6?
Przeciez 1.5 nie bylo ;P
1.3 też nie ;]
1.3 nie było bo z tego co pamietam tworcy mybb pisali, ze 1.3 byla wersja testowa ;P

Swoja droga skoro tak przeskoczyli to byc moze bedzie to jakas kolejna_mega_aktualizajca? ;D
to teraz moze 1.5 bedzie testowa przed wydaniem 1.6. ciekawe kiedy się to stanie...
Przecież w nowych wersjach nie chodzi o zwiększenie numerka i zmiany designu. Takie jakieś odnoszę wrażenie, iż tak się przyzwyczailiście do wydawania kolejnych buildów, że nie czujecie potrzeby zmiany funkcjonalności, tylko zwiększenia cyferki o kolejne oczka :)
Śmiesznie :D
Ja dodam od siebie jeszcze, że przecież MyBB 1.4 jest dość świeże. Niedawno tak czekaliście na tą serie wydań, a już pytacie się o kolejne wydania. To nie tak funkcjonuje, DamYan dobrze podkreślił, głównie liczy się funkcjonalność skryptu i jego optymalizacja. Myślę, że w obecnej chwili, na kolejną mocną zmianę można liczyć najwcześniej za 2 lata. Do tej pory MyBB 1.4 będzie nadal rozwijane. Z resztą nikt tego do końca nie wie, nowe technologie nas gonią.
# Among the blind one - eyed man is a king.
Zwykle w numeracji oprogramowania przyjęło się, że wersje "nieparzyste" są testowe, a parzyste oficjalne publiczne :]

A że myślą nad 1.6 :) Ma wyjść lada dzień rewolucyjny iPB3, więc jest się czego bać - konkurencja nie śpi.
Niech dopieszczą 1.4, bo wg. mnie brakuje jej trochę do "idealności". I nie mówię tutaj o wbudowanych dodatkach, ale o strukturze samego skryptu

- brak osobnego katalogu ze stylami. Wszystko wrzuca się do jednego worka images/
- instalowanie nowych modów na forum (super jakby było tak jak w SMF). Tutaj można trochę polemizować nad obecnym sposobem w MyBB
a co ci sie w tym mybb nie podoba? wg mnie instalacja modow jest dobra i na pewno lepsza niz w innych skryptach. a mnie tam do smf nie ciagnie...
przeciez style są instalowane do bazy, a w images są tylko obrazki ze stylu, ktore i tak są podzielone na foldery z nazwami stylow.
(21.11.2008, 21:32)BlueMan napisał(a): /.../- brak osobnego katalogu ze stylami. Wszystko wrzuca się do jednego worka images /.../
To akurat zaleta MyBB, można to zmienić. Tak samo z dodatkowymi stylami, dodatkowe style mogę sobie umieścić w jakim chce katalogu i miejscu na forum, w ACP tylko zmieniając położenie ich lokalizacji plików i MyBB czyta styl. Dla każdego stylu mogę wybrać dowolne miejsca i katalogi.

Edit do dołu: Tak, ale to nie wątek na tego typu dyskusje.
# Among the blind one - eyed man is a king.
@matc - a to co innego :)
Gdzie - poprzez ACP > Style > Edytuj styl i tam wybrać ścieżkę dla "Katalog obrazków"?
(20.11.2008, 00:43)DamYan napisał(a): Przecież w nowych wersjach nie chodzi o zwiększenie numerka i zmiany designu. Takie jakieś odnoszę wrażenie, iż tak się przyzwyczailiście do wydawania kolejnych buildów, że nie czujecie potrzeby zmiany funkcjonalności, tylko zwiększenia cyferki o kolejne oczka :)
Śmiesznie :D

Odnosisz takie wrażenie...
Tak naprawdę pomimo iż mybb jest stosunkowo młodym skryptem i nie tak dawno wyszła seria 1.4 użytkownicy czekają na kolejne numerki ponieważ wiedzą że każda zmiana serii wiąże ze sobą zmiany i to dość duże.

Pomimo iż mybb jest obiecującym skryptem niestety nadal brakuje mu na funkcjonalności. Użytkownicy skryptu widząc co się dzieje:
-zmiana licencji
-nabór do głównego teamu
nie mogą się doczekać kolejnych wersji tego skryptu.
Ktoś napisał że "technologie nas gonią" i ma rację.
Nie zdziwił bym się gdyby następne wydanie mybb wyszło już za jakieś 6miesięcy.

Edit: Odniesienie do poniższego postu marinesa:
Ja się nie zgodzę z tobą, mybb może i minimalnie jest przed innymi darmowymi skryptami (chociaż te też mają funkcjonalności których nie ma mybb) lecz nie bije funkcjonalnością płatnych skryptów ale prawie im dorównuje a jako zamiennik sprawdza się znakomicie, ale bardzo możliwe że w kolejnej wersji będzie mógł konkurować jak równy z równym z takimi skryptami jak VB i IPB a napewno pomoże w tym zmiana licencji.
taxido, a który skrypt ma większą funkcjonalność? MyBB bije na głowę większość płatnych a na pewno wszystkie darmowe skrypty pod tym względem.
(30.11.2008, 14:33)taxido16 napisał(a): /.../
Pomimo iż mybb jest obiecującym skryptem niestety nadal brakuje mu na funkcjonalności. Użytkownicy skryptu widząc co się dzieje:
-zmiana licencji
-nabór do głównego teamu
nie mogą się doczekać kolejnych wersji tego skryptu.
Ktoś napisał że "technologie nas gonią" i ma rację.
Nie zdziwił bym się gdyby następne wydanie mybb wyszło już za jakieś 6miesięcy.

Fakt, ale zastanów się ile programiści, którzy robią ten skrypt ZA DARMO muszą włożyć pracy w to, by się rozwijał i gonił komercyjne skrypty.
W pewnym momencie, jeśli parcie społeczne będzie za duże, być może przestaną chcieć czerpać tylko satysfakcję i zadowolenie użytkowników.

Dlatego wyluzowałbym w tym temacie... Fajnie jest być po tej drugiej stronie, użytkownika. Spójrz, gdybyś był twórcą i ktoś Twoją pracę podsumowywałby tym, że nadal brak takiej czy takiej funkcji i że domagasz się nowej wersji.

Jak dla mnie sprawa - jest jasna jak słońce. Aktualizować, gdy jest potrzeba. Diametralne zmiany wprowadzać nie za często, ale jak już wprowadzać to dopracowane rozwiązania, bez względu na czas powstawania.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości