Pierwsza beta Mozilli Firefox 3 - wydana.

Software  Założony przez  matc.

20/11/2007 - ukazała się pierwsza beta Firefoxa 3. Wersja ta dostępna jest także w PL.

Żeby nie było pobierania w ciemno, przedstawie kilka rzeczy które rzuciły mi się w oko podczas użytkowania:

[Obrazek: ustawienia1.jpg][Obrazek: ustawienia.jpg]
Tu się wiele nie zmieniło, ale kilka drobnych opcji można dostrzec.

[Obrazek: szybkie_dodawanie_zakladek.jpg]
Pojawił się nowy przycisk w formie gwiazdki, odpowiedzialny za szybkie dodawanie zakładek. Przyznam że przyzwyczaiłem się do starego okna dodawania zakładek. Wybranie menu: Zakładki>Dodaj do zakładek - także niczego nie zmienia, otwiera się to samo małe okienko szybkiego dodawania zakładek.

[Obrazek: nowe_okno_zarzadzania_zakladkami.jpg]
Zmieniono dość okienko zarządzania zakładkami.

[Obrazek: nowy_,menadzer_pobierania_plikow.jpg]
Usprawniony menadżer pobierania plików, dodano trochę informacji o pobieranym pliku, zmniejszono ikonk/, czyszczenie lsit yplików pod PPMi, itp. Choć ja jestem przyzywczajony do menarzera pobierania plików, otwierającego się w zakładce (tak jak w Operze) (Download Manager Tweak)  - mam nadzieje że autor tej wtyczki, dostosuje ją do wersji 3.

[Obrazek: tozsamosc_witryny.jpg][Obrazek: tozsamosc_witryny1.jpg]
Tu szczerze nie wiem do końca, jakie ma to mieć zastosowanie, ale mimo tego pokazuje.

[Obrazek: zapamietywanie_hasel_fx.jpg]
Tu pojawiło się rozwiązanie które mnie bardzo ucieszyło i się spodobało. Tak jak w przypadku Opery 9.5 - po wpisaniu loginu i hasła na stronach, przeglądarka przechodzi do danej strony, a my mamy mozliwość późniejszego zapamiętania hasła lub nie. Bardzo wygodne.

[Obrazek: wtyczki_multimedia.jpg]
Pojawiłą się możliwość zarządzania wtyczkami takimi jak: DivX, Java itp. co było znacznie trudniejsze w wersji 2.

Ogólnie podsumowując, przeglądarka doczekała się wielu usprawnień, zwłaszcza zyskała na szybkości wczytywania stron. Według informacji autorów przegladarki, poprawiono w niej ponad 11 tys. błędów, wciąż pozostało jednak 700. Kolejne wersje zostaną oznaczone jako beta 2, beta 3, a na początku roku 2008 ma ukazać się wersja stabilna.

Mała uwaga jeszcze.. nie udało mi się przenieść z poprzedniej wersji zakładek. Kopiowałem z Documents and Settings plik bookmarks, lecz to nie zadziałało.

W sumie mogłem to zrobić z poziomu menadzera zakładek. No ale trudno, tak czy owak odzyskałem je.

Wersje PL można pobrać z serwera Mozilli - [Download]

Czekam na opinię testujących ;)
# Among the blind one - eyed man is a king.
zakładki musisz eksportować i importować i wtedy powinno dzialać.

Jeżeli zainstaluje sobie nowszą wersje to będę musiał wszystkie wtyczki od nowa instalować? chyba tak więc poczekam na oficjalną wersje :D

już wiem jakie strony przeglądasz :D szkoda że nie ma tam mojej
~Luk@s~ napisał(a):zakładki musisz eksportować i importować i wtedy powinno dzialać.

O tym nie pomyślałem, ale albo jestem ślepy i nie widzę tam innej opcji poza Importem.
[quote=~Luk@s~]
Jeżeli zainstaluje sobie nowszą wersje to będę musiał wszystkie wtyczki od nowa instalować?
Raczej tak. Trzeba brać pod uwagę fakt że nie wszytkie wtyczki są kompatybilne z nowym wydaniem Fx3. Czasem edycja ich i zmiana numeru wersji używania Fx działa.
Cytat:<minVersion>2.0</minVersion>
<maxVersion>2.0.0.*</maxVersion>

Brakuje mi dwóch użytecznych wtyczek, jednej do downloadu o której pisałem w pierwszym poście, i fantastycznej wtyczki Brief (czytnik kanałów RSS). Ale przeboleje i poczekam do aktualizacji ich. Bo nowego Firefoxa 3 warto pobrać.
# Among the blind one - eyed man is a king.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości