HowTo strona internetowa+mybb

Założony przez Rivan.

Witam wszystkich. Mam pytanie, może głupie, ale nie wiem i dlatego pytam :)
Mam forum na skrypcie mybb. Chciałbym założyć stronę internetową (w panelu mzone). Chciałbym, by forum i stronka było "jednością" znaczy po zalogowaniu na stronę automatycznie logowało na forum. I czy muszę do tego celu wykupić dodatkową domenę, czy mogę obie te rzeczy oprzeć na tej co mam?
TaniDedyk.pl
Wystarczy że zrobisz subdomenę np. forum.domena.pl
Znaczy dotychczasowe forum jako subdomenę, a stronę jako domenę główną? I to wystarczy, by strona z forum były zintegrowane (logowanie)?
To że wrzucisz forum na subdomenę a portal na domenę przy odpowiedniej konfiguracji mybb pozwoli Ci uzyskac z portalu dostep do danych czy uzytkownik jest zalogowany.

Integracja portalu z mybb to juz inna kwestia.
Przede wszystkim nie powiedziales na jakim systemie bedzie opieral sie portal.
Stronka będzie zrobiona za pomocą kreatora dostępnego w panelu administratora - RVSitebuilder
Nie ma mostu do tego skryptu, polecam bardziej Wordpressa...
A do WordPress jest przestarzały most (WordBB), który daje tak na prawdę tyle, że tworząc wpis na blogu/stronie (opartej na WP), tworzy się automatycznie wątek na forum w wyznaczonym do tego dziale oraz odnośniki do komentowania zmieniają się na linki przekierowujące na forum do utworzonego wątku, by skomentować postem. ;)
Nie wiem czy zrozumiale to napisałem...
A plugin forums na WP ktos testowal?
(28.07.2012, 15:58)MazuLuka napisał(a): A do WordPress jest przestarzały most (WordBB), który daje tak na prawdę tyle, że tworząc wpis na blogu/stronie (opartej na WP), tworzy się automatycznie wątek na forum w wyznaczonym do tego dziale oraz odnośniki do komentowania zmieniają się na linki przekierowujące na forum do utworzonego wątku, by skomentować postem. ;)
Nie wiem czy zrozumiale to napisałem...
Zrozumiale:) Ale chciałem pójść na łatwiznę i skorzystać z kreatora, który mam w panelu:) Pomyślę o WP. Czy ma ktoś link do jakiejkolwiek strony opartej na WP, bym mógł zobaczyć mniej więcej jak wygląda?

I jeszcze jedno - jeżeli umieszczę już forum na subdomenie, skonfiguruję cache itd, to użytkownicy forum będą normalnie przekierowywani na forum, czy też muszą zmienić adresy w swoich odnośnikach w przeglądarkach?
(28.07.2012, 17:15)Rivan napisał(a): Czy ma ktoś link do jakiejkolwiek strony opartej na WP, bym mógł zobaczyć mniej więcej jak wygląda?

Tutejszy portal. https://webboard.pl/
W takim razie się nie zrozumieliśmy:) Pisałem o stronie internetowej (przykład - http://pikefinder.pl/news.php), a nie tylko o samym "portalu" jak tutaj. I czy taką stronę można jakoś połączyć z moim obecnym forum. Nie interesuje mnie samo dodawanie wpisów w WP, by pokazywały się na stronie portalowej forum. Chodzi o całkiem osobną stronę z galerią zdjęć na glównej, newsami, podstronami itd. Tylko samo forum by zostało stare.
link który podałeś to php-fusion, kiedyś sam szukałem jakiegoś integratora/ mostu mybb-php-fusion ale takiego nie znalazłem, jeśli byś chciał to zintegrować sam musisz napisac taka modyfikacje lub zlecic aby ktoś to wykonał za ciebie

Jakiś prosty sposób nie istnieje
A co to za problem doinstalować do wordpressa plugin od galerii, dodac podstrony? Kwestia umiejetnosci administratora/webdevelopera.
(28.07.2012, 19:43)Victor napisał(a): A co to za problem doinstalować do wordpressa plugin od galerii, dodac podstrony? Kwestia umiejetnosci administratora/webdevelopera.
Nie ma problemu, tylko brak czasu i lenistwo:) poszedłem na łatwiznę i postawiłem stronkę na subdomenie, ustawiając na niej odnośniki z przekierowaniem do forum.
(28.07.2012, 18:34)Siper napisał(a):
(28.07.2012, 17:15)Rivan napisał(a): Czy ma ktoś link do jakiejkolwiek strony opartej na WP, bym mógł zobaczyć mniej więcej jak wygląda?

Tutejszy portal. https://webboard.pl/

Witam,
Jak wyglada konfiguracja takiego portalu? Najpierw musze zainstalowac Wordpressa, nastepnie Mybb na subdomenie i podpiac poprzez plugin? DziekiUżytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości