Jaki silnik forum?

Założony przez cinasek.

Witam, zakładam sieć serwerów gier. Obsługiwałem już każdy lecz teraz zakładając nową sieć nie wiem, który wybrać, lubię MyBB ze względu na wygląd i estetyczność oraz prostotę obsługi.
phpBB przemo - niektóre style są fajnie, dużo da się tam zrobić lecz mniej kręci mnie od MyBB.
Sądzę, że wybiorę MyBB lecz pytanie do Was zarówno dot. MyBB jak i phpBB
Jak sądzicie jaki styl byłby dobry na sieć serwerów gier do przerobione. Chcę jasną kolorystykę - dużo bieli, ładnie, spójnie, estetycznie.
TaniDedyk.pl
Wygląd raczej nie powinien być uwzględniany przy wyborze silnika forum, to już zależy od grafika.

Od razu mówię, odpuść sobie phpBB by Przemo. Polecam wybór pomiędzy phpBB3, a MyBB. Ten pierwszy jest o wiele bardziej zaawansowany i nieco trudniejszy w konfiguracji, ale na dłuższą metę optymalniejszy. Jeśli chcesz mieć jednak wszystko na tacy to bierz MyBB.
No o MyBB myślę a polecacie jakiś styl pod przeróbkę? Bo całego od 0 chyba nie ogarnę ;d
mods.mybb.com/themes
Do wyboru do koloru. Od białych, po różowe i czarne.
Jest jeszcze SMF 2, też prosty jak diabli, a co do przema to ostatnia łatka była ileś tam lat temu, tak więc naprawdę odradzam, przy phpbb3 instalacji modyfikacji trochę trwa, a przy aktualizacji trzeba styl również zaktualizować. Jeśli ma to być małe forum to śmiało bierz MyBB, jest proste na początek,apotem jak się rozrośnie to sobie np, do phpBB3 zrobisz konwersję.
SMF jest koszmarnie toporny. Oczywiście to subiektywne zdanie, ale równie do bani był dla mnie chyba tylko vB.. a może nawet lepiej na nim było niż na SMF.
Poza tym, nie dam głowy, ale sporo słyszałem narzekań na style / dodatki (powiązane ze sobą).
(10.07.2012, 23:03)lukasamd napisał(a): SMF jest koszmarnie toporny. Oczywiście to subiektywne zdanie, ale równie do bani był dla mnie chyba tylko vB.. a może nawet lepiej na nim było niż na SMF.
Poza tym, nie dam głowy, ale sporo słyszałem narzekań na style / dodatki (powiązane ze sobą).

vB do bani? dlaczego tak sądzisz? według mnie jeden z lepszych, aczkolwiek ostatni raz z vB z poziomu admina korzystałem w wersji 3, nie wiem jak jest teraz ale i tak uważam ten CMS (jeżeli chodzi o płatne oczywiście) za najlepszy ;)
(11.07.2012, 08:10)Groshman napisał(a): vB do bani? dlaczego tak sądzisz? według mnie jeden z lepszych, aczkolwiek ostatni raz z vB z poziomu admina korzystałem w wersji 3, nie wiem jak jest teraz ale i tak uważam ten CMS (jeżeli chodzi o płatne oczywiście) za najlepszy ;)

Masz namyśli ten sam CMS który potrafił zeżreć 15 sekund czasu bazy danych na żądanie, o którego implementacji nawet byli pracownicy vB przyznają że wykonano ją na kolanie w ciągu kilku dni? :)
A widzieliście wygląd SMF 2.1 przebudowany szablon. Na razie pracują choć wolno jak diabli, a smf nie jest toporne jest porostu inne i tyle, brakuje im devów i to widać jak diabli, a dodatki no fakt czasem robią się cuda, ale tak jest jak instaluje się dodatki niekompatybilne z nasza wersja skryptu.
Mi funkcjonalnością najbardziej przypodobało się MyBB, więc Ci polecam.
Cytat:SMF jest koszmarnie toporny. Oczywiście to subiektywne zdanie, ale równie do bani był dla mnie chyba tylko vB.. a może nawet lepiej na nim było niż na SMF.
Poza tym, nie dam głowy, ale sporo słyszałem narzekań na style / dodatki (powiązane ze sobą).

Jest inne, jak XenForo. Jak większość forów korzysta z MyBB i phpBB to się nie dziw, że one są dla ciebie najprostsze. Jeśli chodzi panel admina vB to nie jest taki zły. Można tam zrobić wszystko...

Cytat:według mnie jeden z lepszych, aczkolwiek ostatni raz z vB z poziomu admina korzystałem w wersji 3, nie wiem jak jest teraz

W wersji 3, panel admina nie został ani trochę ruszony :D, w wersji 5 ma być to samo.

Ja bym szedł w phpBB3, bo już się do niego przyzwyczaiłem i jest na prawdę świetne. Instalacja modyfikacji nie jest trudna, jak się używa trochę mózgu i potrafi się czytać to co jest napisane na ekranie :-).


Pozdrawiam z nowego nicku,
truskafkowy
Wszystkie wymienione skrypty mają swoje wady i zalety testując je wybierzesz ten który będzie ci najbardziej odpowiadał. Ja osobiście używam smf 2, mybb i woltlab wbb ( wersja płatna ) mam też zainstalowane jedno forum na callisto choć już wsparcia tego skryptu nie ma. Kiedyś korzystałem z phpbb3 który uważam za naprawdę fajny skrypcik ale po którejś aktualizacji wysypał mi się panel admina i przeniosłem tamto forum właśnie na mybb :P
Jak nie potrafi się aktualizować i ma się dziesiątki MODów zainstalowanych, to się nie dziw : - ).
Ja polecam myBB ;) Najbardziej spodobał mi się admin panel.Bardzo wygodny jest. phpbb przemo takim panelem pochwalić się nie może. ;/
Ja w swojej karierze korzystałem z phpBB2, phpBB by Przemo, phpBB3, SMF i MyBB (testowałem również przez krótki czas vB 3). I ze wszystkich i tak wolę MyBB, bo zawiera wszystko to, co forum zawierać powinno bez zbędnych pierdół. Osobom polecającym Przema radzę puknąć się porządnie w czoło... młotkiem... kilka razy. Fora postawione na Przemku padają jak muchy.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości