Rezygnacja z "tytułów użytkownika"

Założony przez DarK15.

Jak już pewnie zauważyliście - niedawno z forum zniknęły tytuły użytkownika, które do tej pory wyglądały następująco:
  • Kadet (0-20 postów)
  • Adept (21-50 postów)
  • Znawca (51-150 postów)
  • Koneser (151-250 postów)
  • Wyjadacz (251-500 postów)
  • Ekspert (501-1000 postów)

Powodem zniesienia tytułów był fakt, że nie spełniały one do końca swojej roli i np. osoba, która napisała 150 postów niekoniecznie była znawcą, bo mogły w tę liczbę być wliczane również wątki, w których użytkownik sam zadawał pytania.
Od tej pory każdy forumowicz, bez względu na liczbę napisanych postów będzie nosił tytuł: "Użytkownik".
TaniDedyk.pl
A czemu nie można mieć własnych tytułów? :)
Ludzie dziwne rzeczy tam wpisują...
To możę z tytułami użytkowników skonfigurować liczbę reputacji i/lub liczbę "Pomógł".
(05.07.2012, 16:36)Bako napisał(a): To możę z tytułami użytkowników skonfigurować liczbę reputacji i/lub liczbę "Pomógł".

Tylko po co, skoro właśnie zrezygnowaliśmy z tytułów użytkownika?
Chodziło mi o alternatywę do tego:

Cytat:Powodem zniesienia tytułów był fakt, że nie spełniały one do końca swojej roli i np. osoba, która napisała 150 postów niekoniecznie była znawcą, bo mogły w tę liczbę być wliczane również wątki, w których użytkownik sam zadawał pytania.
W tę stronę też nie ma sensu brnąć, bo reputacja również nie odzwierciedla poziomu wiedzy użytkownika. Można ją np. wymusić, albo dostać nawet za nietrafną odpowiedź, bo często niektórzy dają punkty za samo napisanie w temacie.
Dodajcie nową blaszkę xDA tak serio, to sami możecie, jeżeli widać, że ktoś się stara zmienić komuś tytuł na "Znawca" albo coś takiego.
Broniu - Ale po co? Zrezygnowaliśmy właśnie z tego ;)
Ja zrozumiałem to tak, że zrezygnowaliście, bo nie były one wiarygodne, tak jak napisane jest tutaj:

DarK15 napisał(a):osoba, która napisała 150 postów niekoniecznie była znawcą, bo mogły w tę liczbę być wliczane również wątki, w których użytkownik sam zadawał pytania


A gdybyście dawali je ręcznie, osobom, które naprawdę się znają, i są chętne do pomocy, mogłoby to ułatwić nowym osobom, weryfikację odpowiedzi. Jeden pisze tak, drugi tak, lecz ten pierwszy jest znawcą, więc najpierw spróbuję jego sposobem ;)
Broniu. Zbyt dużo komplikowania sobie, a w szczególności nam - ekipie - życia. Powiedz szczerze. Kierujesz się bądź kierowałeś się tytułem użytkownika gdy potrzebowałeś pomocy czy tym kto pierwszy Ci pomógł? Rzadko kiedy bywa tak, że na Twój temat rzuca się 20 osób, a więc masz czas by wybrać sobie odpowiedzi. Ba! Masz nawet czas między odpowiedziami by sprawdzić inne posty osoby, która zdążyła udzielić Ci już pomocy. Nasz support to nie fastfood by sugerować się rangami, ilością postów, itd. Jest to bardziej wykwintna restauracja gdzie długo czekasz na idealne danie. ;)
Jeśli ktoś dużo pomaga to może zostać nagrodzony, np. XmaX dostał blaszkę Mentora MyBB.
@Broniu: https://mybboard.pl/thread-4726.html?pid=89406#pid89406

Mamy już takie wyróżnienie, które przyznajemy "ręcznie". Postaramy się go częściej używać :szczerbol:
Po co ten temat, przecież to oczywiste że tytuły użytkowników to taka zabawa na fora dyskusyjne i tyle, aby wyróżnić stałych użytkowników piszących wiele postów, tzw. wyjadaczy. Trzeba być idiotą by na takim forum jak to kierować się czy to reputacją czy też tym bardziej tytułem użytkownika, zwłaszcza że każdy może sobie tytuł zmienić, na np. ciastowy potwór itd. A same tytuły były mało kreatywne, no tak szału nie było, szkoda z jednej strony bo już opisu przyczajony tygrys sobie nie ustawię, chyba że wykorzystam do tego stopkę, ale to nie to samo.
(06.07.2012, 05:55)Kris_ napisał(a): Po co ten temat...
/ ciach niepotrzebny wywód /

1. Temat jest po to, by poinformować użytkowników.
2. Do tej pory również nie można było ustawić sobie tytułu użytkownika, więc nic się nie zmienia, poza tym, że nie ma gwiazdek i ustalonych z góry tytułów.
3. Zamykam wątek, bo to już jest takie "pitraszenie", które zupełnie nic nie wnosi.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości