Szukam Odnośnik obrazkowy w logo

Założony przez grocek.

wersja skryptu MyBB: 1.6.6
adres forum: lionshead.pl

Otóż, tak wygląda poczatek mojego "header" pliku.
<div id="container">

<
div id="mainpic">


<
div id="ttop">

<
div id="panel">
{
$welcomeblock}
</
div>

<
a href="index.php"><div id="tlogo">
</
div>
</
a></div>
</
div>
        <
a name="top" id="top"></a>
        <
div id="header"

Chciałbym aby w moim logo (mainpic) znajdował się obrazek który był by odnosnikiem ;). Próbowałem zastosować "area" i podać współrzędne, ale nic... Ma ktoś jakiś pomysł?
TaniDedyk.pl
Spróbuj stworzyć nową klasę i dodać ją do headera (ACP > style i szablony > szablony > nagłówek > hedaer). Tutaj dajesz nową klasę pod logo i w tą klasę dajesz link HTML do obrazka wraz z linkiem przekierowującym (tak jak logo), teraz tworzysz tą klasę w CSS (ACP > style i szablony > twój styl > global.css) możesz ją stworzyć np. na samym końcu i teraz za pomocą margin, padding ustawiasz ten obrazek.


Pozdrawiam!
Nie za bardzo to rozumiem, a jeszcze lepiej by było gdyby nie inny obrazek a kawałek obecnego odnosił do strony, tak jak na tym forum :)
<a href="adres_odnosnika"><img src="adres_obrazka" class="logo" alt=""/></a
Podziękowali: grocek
I co mam z tym zrobić? Nie zje mojego loga?
Mi chodzi o to, aby w logo, tylko dana część odnosiła do inne lokalizacji, a nie całe logo. Znalazłem na tym forum podobny wątek, ale tam, osoba poszukująca miała całkiem inny kod headera.
No wklejasz ten kod Zenka pod logiem i uzupełniasz. Potem możesz za pomocą css, przenieść go w inne miejsce. Obok, nad, pod.
Wklejasz do klasy header (tak wygląda klasa: <div class="header"> ) pod logo kod, który wkleił Zenk. Zmieniasz w tym kodzie class="logo" na np. logo2. Teraz musisz mieć logo podzielone na dwie części. Jedno zapisujesz jako logo.png (lub inny format - zależy jaki masz) drugi zapisujesz jako np. logo2.png.
Teraz wrzucasz je na serwer, logo.png ci nadpisze, a do logo2.png musisz podać ścieżkę w kodzie, który ci kolega wyżej podał.
Teraz w global.css np. na samym końcu dodajesz klasę menu:
.logo2 {
margin: 10px 20px -40px 20px;
i/lub:
padding: 20px -30px 80px 10px;
}
i/lub usuń ;) Musisz teraz tylko ustawić odpowiednio obydwa loga ;)
Możliwe, że będziesz musiał jeszcze coś wstawić do CSS np. float: left; itd. ale to już znajdziesz w poradnika CSS - jeden jest na tym forum.
Powinno działać ;)


Pozdrawiam!
Podziękowali: grocek
Super wytłumaczone, łatwo poszło. Dziękuję bardzo.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości