Nowy skrypt forum, czy ma szanse?

Założony przez Turel.

Witajcie! Planuję otworzyć własną firmę, która ma wyprodukować, a potem wspierać nowy forumowy skrypt. Mam zamiar sprzedawać go w Polsce (a więc możliwość płacenia w PLN) po dość niskiej cenie 100 zł i dożywotnią licencją + dodatki w cenie 30 zł za każdy (chat, system blogów, portal itp.)

Za 2 tyg. będę się widział z doradcą ds. zakładania własnych przedsiębiorstw i zamierzam przedstawić mu swój pomysł. A co w o tym sądzicie? Czy taka firma ma jakieś szanse?
TaniDedyk.pl
Ciężko, ciężko. Będziesz musiał dorównać IPB, a co za tym idzie włożyć w to dużo pracy. Żeby ludzie kupili Twój skrypt. Ale jak dorównasz MyBB to już będziesz mógł myśleć o sukcesie, do którego i tak będzie prowadziła długa droga. Na rynku jest just dużo silników, a ludzie wybierają najczęściej te za darmo, np. MyBB. Ale jak będziesz miał dobre pomysły to świat stoi przed Tobą otworem. Powodzenia !
Będzie bardzo ciężko. Na twoim miejscu zająłbym się robieniem skryptów np. ogłoszeniowych. Ładnie się sprzedają na allegro o ile są warte uwagi.
No mógłbym n.p. najpierw zrobić coś takiego, co napisałeś zuku i ew. dołożyć do tego tworzenie stron i modułów, a dopiero potem najwyżej jak bym trochę zarobił, to bym zainwestował i zrobił ten skrypt. To dobry układ, ale czy na rynku tworzenia stron i skryptów ogłoszeniowych nie ma za dużej konkurencji bym miał szanse się wybić?
Cytat:To dobry układ, ale czy na rynku tworzenia stron i skryptów ogłoszeniowych nie ma za dużej konkurencji bym miał szanse się wybić?

Na pewno zawsze znajdzie się osoba, która by kupiła od ciebie taki skrypt :).

Teraz przejdźmy do silnika...
Co polskie to polskie. Zawsze ktoś by kupił. Tu nie chodzi o samą jakość, lecz wsparcie. O każdej porze i o każdym czasie możesz wysłać ticketa do supportu i nawet na nich nabluzgać, Open Source takich rozwiązań nie dadzą, bo nie ma na to szans. To skrypty "po godzinach".
Nie pchaj się jednak na głęboki ogień. Nie znam twoich umiejętności, ale najlepiej jakbyś zrobił jak Rafał Pitoń (Callisto, uniBoard).
Najpierw dla treningu wydał Callisto dostępne za darmo, a potem zaczął prace nad bardziej profesjonalnym uniBoard (który aktualnie nie nazywa się uniBoard :)), którego licencja nie jest do końca znana i są duże szanse, na to że skrypt będzie komercyjny.
Zaprezentuj nam swoje umiejętności, łatwiej będzie oceniać.
Swego czasu Callisto wspinało się na szczyty, sam z niego korzystałem i można śmiało powiedzieć że pod względem estetyki i korzystania był to bardzo dobry skrypt.
Ale Callisto już nie ma, a uniBoard chyba nie powstaje, już. Zresztą autor mówił, że nie będzie tam opcji komentarzy profilu, a to mi nie odpowiada.
Nie wiem o czym rozmawiać skoro jak sam na Ize przyznałeś "A po co mi wiedza z programowania?".

Z takim podejściem nigdzie nie zajdziesz, ale wyjaśniać tego na dwóch forach nie będę. :)

(05.06.2012, 14:14)Turel napisał(a): Ale Callisto już nie ma, a uniBoard chyba nie powstaje, już.

Chcesz screen z Aptany z dzisiejszą datą? ;)
@Up: Widzę, że nie tylko ja siedzę na dwóch forach. :)

Tak, poproszę o screena. I linka do strony na której powstaje to uni coś tam też... :>
Screen z dziś:
[Obrazek: show_me_the_source.png]
(Ocenzurowana nazwa projektu, nie chcę zaczynać wyścigu szczurów o to kto pierwszy klepnie domenę i założy PL support).

A forum projektu można znaleźć tutaj: http://uniboard-project.org
Właśnie, na początek warto zastosować taktykę Pitonia - tworzysz mały, prosty skrypt za darmo z podstawowymi funkcjami, następnie rozwijasz go o kolejne możliwości, które można kupić za adekwatne do jakości pieniądze, albo posiadaczom pierwszej wersji udostępniasz dodatki za darmo, natomiast nowi kupują skrypt od razu, ze wszystkim, za jakąś tam kwotę. I to by było najlepsze wyjście.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości