Nauka PHP z Helionem - która książka?

Założony przez truskafkowy.

Cześć!

Chciałbym się dowiedzieć którą książkę od wydawnictwa Helion.pl polecacie dla początkującego webmastera chcącego się od podstaw nauczyć języka PHP.
Na początek zaczynam od książki.
Mam na oku dwie:
http://helion.pl/ksiazki/head-first-php-...hfphms.htm
albo
http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-od-...phmso4.htm

Którą wy lepiej polecacie? A może coś jeszcze innego?
TaniDedyk.pl
Zdecydowanie to drugie.

http://helion.pl/ksiazki/programowanie-o...probph.htm
- To też jest fajne. :>
A możesz powiedzieć dlaczego? Ta pierwsza jakoś bardziej mnie zachęciła. Może to głupie, ale więcej osób je kupiło, ma więcej stron i jest ciupkę tańsza :).

A ta co ty podałeś. Cena jest atrakcyjna. Ale jednak zostanę przy tych dwóch. Jak niektórzy piszą nie wszystko jest dostatecznie wyjaśnione, a ponadto "moje" książki są bardziej obszerne :).
Wiesz, każda książka jest inna, ale każda uczy. Jeśli będziesz miał zapał i chęci nauczysz się z każdej. Książka da Ci podstawy, a uczyć będziesz się podczas praktyki. Ogarnąć składnie to nie wszystko, a książka głównie tego uczy, no oczywiście też są wzorce. Ale będziesz musiał nauczyć się programować, myśleć jak programista, co gdzie użyć, etc.
Podziękowali: truskafkowy
Zdaję sobie z tego sprawę.
Pomyślę. Chyba jednak wybiorę "Head first".
Mam książkę z serii Head First, właśnie o PHP i MySQL. I powiem tyle: może i głupie, ale działa. Metoda nauki jest nieszablonowa i dla wielu osób po prostu łatwiejsza do zrozumienia. Idealne na początek IMHO.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości