Zmiany na forum - opinia

Założony przez  adam-as.

Panowie,

postanowiłem tu napisać bo korzystam z Waszej pomocy i czasami wypadało by zabrać głos nie tylko w sprawie próśb o pomoc.

Nie wiem jakie zmiany wprowadziliście w działaniu forum, ale ostatnio zaobserwowałem, że cała Wasza strona wiesza się na kilkanaście sekund przez co nic nie można zrobić (Chrome).

Ponad to zauważyłem kolorki w postach.
Panowie - będę szczery:
dodajcie jeszcze klocki lego, padający śnieg na stronie i brokatowe ikonki.
Przeciętny internauta trafia na takie forum i dostaje oczopląsów.
Po co to? Tylko nie piszcie mi o głębszym znaczeniu, bo nikt nie będzie na ten temat szukał informacji po całym forum.

Jeśli już wprowadzać jakiś inny kolor jako tło posta, sugeruję robić to tylko w postach stanowiących rozwiązanie na dany problem.
Taki przykład możecie zaobserwować na php-fusion.
To by było idealne rozwiązanie.
Ktoś wchodzi do wątku i od razu wie gdzie jest kluczowa odpowiedź dla danej sytuacji.

Kolorowanie postów w zależności od rangi na forum (bo tak to wygląda na pierwszy rzut oka) jest po prostu infantylne.

To tylko moja sugestia - nic osobistego Panowie.
Chodzi o to, że to inne tło posta ma wyróżnić osobę z ekipy, bo użytkownicy potrafią pisać głupoty.
Mnie to kompletnie nie przeszkadza, ale można by na przykład w tak sposób wyróżnić ekipianina:
[Obrazek: enhs.png]
Co do wyróżniania postów ekipy to jest mi to bez różnicy, lekkiego niebieskiego kolorku i tak prawie nie widać (nie wiem jak można od tego dostać oczopląsu ;) ). Plugin [MySupport] jest na pewno bardzo przydatnym pluginem, nie widzę w nim zbędnych bajerów, ani klocków lego.
(06.05.2012, 23:40)adam-as napisał(a): /.../
Nie wiem jakie zmiany wprowadziliście w działaniu forum, ale ostatnio zaobserwowałem, że cała Wasza strona wiesza się na kilkanaście sekund przez co nic nie można zrobić (Chrome). /.../

Takie rzeczy najlepiej zgłaszać w odpowiednim wątku: Błędy w serwisie MyBBoard.pl - Post #1036

Mogą wynikać nie tylko z wprowadzonych przez nas zmian, ale również przez problemy choćby z naszym serwerem, dlatego mam wielką prośbę, abyś nie przyporządkowywał wszystkiego temu, "co Ci się wydaje", tylko dał nam trochę popracować ;)

(06.05.2012, 23:40)adam-as napisał(a): Po co to? Tylko nie piszcie mi o głębszym znaczeniu, bo nikt nie będzie na ten temat szukał informacji po całym forum.

Jeśli już wprowadzać jakiś inny kolor jako tło posta, sugeruję robić to tylko w postach stanowiących rozwiązanie na dany problem.
Taki przykład możecie zaobserwować na php-fusion.
To by było idealne rozwiązanie.
Ktoś wchodzi do wątku i od razu wie gdzie jest kluczowa odpowiedź dla danej sytuacji.

Jak mam w takim razie wytłumaczyć Ci cokolwiek, skoro "nikt nie będzie czytał"? Trochę przeczysz sam sobie, ale skupię się na meritum.
Jak wiesz, wprowadziliśmy na nasze forum wtyczkę MySupport. Przeszła nasze betatesty wcześniej i stwierdziliśmy, że usprawni działanie i możliwości w przydzielaniu sobie spraw wg poszczególnych grup. To UŻYTKOWNIK określa, która odpowiedź w wątku jest najlepszym rozwiązaniem i wtedy zostaje ona odpowiednio wyróżniona. Więc dzieje się dokładnie tak, jak chciałbyś, aby się działo. Natomiast wymaga to od UŻYKOWNIKA, aby określił post, który mu pomógł, co jak widać nie jest do końca oczywiste dla niektórych.

Ja jednak nieraz już wprowadzałem różne nowości i wiem doskonale, że zawsze są głosy sprzeciwu, jak tylko zaburza się komuś stary porządek. Niech będą. Rozwiązanie, które wprowadziliśmy sprawdza się na innych forach supportujących (nawet na samym MyBB.com -> http://community.mybb.com/forum-127.html), ułatwia wyszukiwanie rozwiązań. To, że teraz na początku wydaje się trochę trudniej - to normalka. Jak się wszyscy przyzwyczają i zaczną umiejętnie korzystać z tych opcji - nie będzie żadnych problemów, a dostaniemy wręcz błogosławieństwo za dobry uczynek ;). Na razie to okres przejściowy, z którym się liczyliśmy i dlatego...

(06.05.2012, 23:40)adam-as napisał(a): /.../ Kolorowanie postów w zależności od rangi na forum (bo tak to wygląda na pierwszy rzut oka) jest po prostu infantylne.

To tylko moja sugestia - nic osobistego Panowie.

...kolorujemy nicki Ekipy. Nie bez powodu pojawił się u nas punkt w taryfikatorze kar: Niewłaściwe lub szkodliwe porady. Nikt z nas nie potrzebuje się w ten sposób dowartościować (wystarczą nam same blachy), jednakże przy wprowadzeniu kolorów warto wyróżnić posty osób, które mają doświadczenie i ich radom można zaufać, bez względu na to, czy niosą rozwiązanie czy nie.

Oczywiście nie jesteśmy krowami, które nie zmieniają zdania, ale w okresie przejściowym-przyzwyczajeniowym kolorowanie postów Ekipy przyda się przede wszystkim nie samej Ekipie.

(06.05.2012, 23:51)MazuLuka napisał(a): Chodzi o to, że to inne tło posta ma wyróżnić osobę z ekipy, bo użytkownicy potrafią pisać głupoty.
Mnie to kompletnie nie przeszkadza, ale można by na przykład w tak sposób wyróżnić ekipianina:
[Obrazek: enhs.png]

A to już temat na inny wątek: Propozycje zmian MyBBoard.pl - Post #29012
DamYan każdy ma swoje zdanie i swój punkt widzenia.
To tylko moje spostrzeżenia. Co z tym zrobicie to już Wasza sprawa.
Ja również prowadzę forum i mam jakieś tam doświadczenia z Użytkownikami.
Nie musisz mnie łapać za słowa bo przecież nie będę się z Wami sprzeczał.
Nie po to pisałem swoje uwagi i nie po to tu jestem.

Ja życzę Wam jak najlepiej :)

Pozdrawiam.
(07.05.2012, 00:37)adam-as napisał(a): DamYan każdy ma swoje zdanie i swój punkt widzenia.
To tylko moje spostrzeżenia. Co z tym zrobicie to już Wasza sprawa.
Ja również prowadzę forum i mam jakieś tam doświadczenia z Użytkownikami.
Nie musisz mnie łapać za słowa bo przecież nie będę się z Wami sprzeczał.
Nie po to pisałem swoje uwagi i nie po to tu jestem.

Ja życzę Wam jak najlepiej :) /.../

Za słówka łapię, bo mamy tylko je do komunikacji. Starałem się mimo wszystko merytorycznie wytłumaczyć Ci "po co to wszystko". Żeby się okazało czy jest dobrze, czy źle - trzeba czasu.
Cytat:Co do wyróżniania postów ekipy

Moim zdaniem, jest to "wywyższanie" postów i ludzi związanych Z MYBB PL (ekipa), a wcale to nie oznacza że rozwiązanie problemu wyniknie z tego co napisał właśnie członek ekipy, może też to napisać taki zwykły user.
Dlatego jest za zdjęciem kolorków, jeżeli chodzi o posty ekipy.
(07.05.2012, 08:53)InfBoot napisał(a): /.../
Moim zdaniem, jest to "wywyższanie" postów i ludzi związanych Z MYBB PL (ekipa), a wcale to nie oznacza że rozwiązanie problemu wyniknie z tego co napisał właśnie członek ekipy, może też to napisać taki zwykły user.
Dlatego jest za zdjęciem kolorków, jeżeli chodzi o posty ekipy.

Jak już napisałem wcześniej (nie wiem czy czytałeś uważnie), "powywyższamy się" trochę w okresie przejściowym.
(07.05.2012, 00:09)Zenk napisał(a): Co do wyróżniania postów ekipy to jest mi to bez różnicy, lekkiego niebieskiego kolorku i tak prawie nie widać (nie wiem jak można od tego dostać oczopląsu ;) ).

Minimum trzeci raz Ci mówię żebyś zmienił monitor bo to katorga jest te Twoje kolory :D.

#adam-as

z doswiadczenia wiem ze pomysly userow/bt rzadko sa wdrazane
Cytat:z doswiadczenia wiem ze pomysly userow/bt rzadko sa wdrazane

Bo w większości przypadków są bezsensu...
Dalej są te kolory u Ekipy? Bo jakoś nie rozróżniam od normalnego :).
Sammael napisał(a):Dalej są te kolory u Ekipy?
Tak ;)
Ale widać to jedynie w działach z włączonym MySupport :)
Sama zmiana koloru dobra... ale on jest koszmarny! (Chodzi o najlepszą odpowiedź)
Sammael napisał(a):Sama zmiana koloru dobra... ale on jest koszmarny! (Chodzi o najlepszą odpowiedź)

Czemu? Zielony symbolizuje dobrą odpowiedź.
Nie chodzi o sam kolor tylko jego barwę (poprawnie napisałem?)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości