Początki programowania

Założony przez  Pueta.

Dlaczego nie programowanie i video-kursy? Gościu tłumaczy to w przystępny sposób, bez dziwnego w dotyku i zapachu papieru i masy błędów czy to w kodzie, czy językowych :D.
Same pozytywy. Ja nie widzę w tym nic złego.
Twierdzenie "Książka > Film" tutaj idealnie pasuje :P
A ja myślę, że twierdzenie "film dla debili" też tutaj pasuje, bo video-kursy lepiej obrazują to co mamy zrobić. W końcu większość z ludzi jest wzrokowcami.
Jeżeli dla kogoś z poprzednich postów słabe tłumaczenie w helionie to problem to niech sobie zluka tytuł oryginalny i kupi po angielsku.

Pozdro.
(19.07.2012, 17:32)truskafkowy napisał(a): W końcu większość z ludzi jest wzrokowcami.

Szczególnie faceci :E
Cytat: Jeżeli dla kogoś z poprzednich postów słabe tłumaczenie w helionie to problem to niech sobie zluka tytuł oryginalny i kupi po angielsku.

Pozdro.

Masz rację. Szkoda, że wyjdzie X drożej i nie każdy zna angielski :-). Ale w sumie to podstawa...
Głowy nie dam, ale to mogła być ironia... Czy tłumaczenia w helionie są złe?
Oj mocny zarzut, a dowodów chyba nie podano...
Nie widziałem oryginałów, ale moim zdaniem tłumaczenia od Helionu są na bardzo wysokim poziomie...
A mi dzisiaj przyszła książeczka i na pierwszy rzut oka i przegląd jestem zadowolony. Zobaczymy jaka będzie moja opinia bo dłuższej lekturze, ale mam nadzieję i myślę, że pozytywna :)

edit: Po 50 stronach jestem zadowolony. Wszystko ładnie opisane, można zrozumieć za pierwszym razem, a jak coś trudniejszego jest to za drugim ;) podane opisy i przykłady. Pomocna jest także płytka.

Mimo, że dopiero 50 stron, to myślę, że dalej będzie jeszcze lepiej. Polecam książkę http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-two...phms4v.htm
Język angielski + google i ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze więcej ćwiczeń. Bardzo dobrze jest mieć też kogoś kto się zna i będzie sprawdzać wynik ćwiczeń, ale nie na zasadzie "to jest do dupy, przestań kodzić, zmień nazwisko i umrzyj.", tylko wskaże błędy i wyjaśni jak to może się odgryźć w prawdziwym świecie. Ja uczyłem się w ten sposób, ewentualnie dołożyłem do listy ciekawość "bebechów" technologii z którymi pracuję.

Co jeszcze dodać... na pewno to że czasy się zmieniły i nawet PHP zaczęło w końcu iść do przodu. Ofc. jak ktoś chce robić po staremu, sklejając kod includami, szablony robić na zasadzie eval/include('zupaPHPiHTML.phtml') a do użytkownika zwracać się komunikatami pokroju "masz 8 nowe wiadomości" dalej może to zrobić... tyle że tak pisało się 5 lat temu (i tylko w PHP które już wtedy było zacofane).

Warto też po ogarnięciu podstaw zrobić "getting started" (tutorial pokazujący podstawy pracy) dla każdego z liczących się FW do PHP (Sf2, ZF, Kohana, Cake, Yii) a później porównać wrażenia i skupić się na pracy z wybraną platformą.

No i warto zacząć od PHP bo jest to technologia z niskim kosztem wejścia (taniutki hosting) i prostym deploymentem (instalacją i uruchomieniem aplikacji na serverze). Jak ktoś wytrzyma te kilka lat w webdevie i yako-tako opanuje jeden język, powinien móc później przesiąść się na inny bez większych trudności... chyba że planuje traktować to co robi jako hobby albo ustawi się dobrze w PHP.
Fakt, co do tego tłumaczenia Helionu to się pośpieszyłem. Bo żadnej książki od nich nei czytałem :). Po prostu się naczytałem wielu, wielu opinii (bo takową książkę chciałem od nich kupić), m.in. komentarze pod książką, recenzje z PHP.pl i blogów programistów i do takie wniosku doszedłem...
Dzięki Riess. Zastanawiam się nad twoją metodą. Tylko wokół mnie nie znam nikogo kto mógłby mi ćwiczenia sprawdzać. Może do ciebie na maila bym słał? :D
W zasadzie to powinienem ciebie odesłać do forum.php.pl, ale mimo porządnych gości którzy naprawdę chcą pomagać, jest tam też spora grupa osób dla których ważniejsze jest dosrywanie innym.
Jestem leniwym człowiekiem który zawalony jest pracą, ale paczam co się postuje na tym forum, więc możecie założyć temat - w miarę możliwości mogę odpisywać.

A propo Heliona jedyną książką o PHP którą mogę od nich polecić (a parę przerobiłem) to "PHP5: Profesjonalne tworzenie oprogramowania" od Sebastiana Bergmanna.
Ale to chyba wyższa szkoła jazdy, nie?
Jaką stronę polecacie do poczatków z .css?

A może jakąś ciekawą lekturę?
Piszcie tytuły, zależy mi żeby było po Polsku.
Słyszeliście o Codecademy?



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości