Ciągłe pady serwerów GG

Założony przez  DamYan.

Pewnie też zauważyliście tą przypadłość w przeciągu ostatnich kilku dni. Oficjalnie:

di.com.pl napisał(a):Wczoraj zapytaliśmy o powody tych awarii Jarosława Rybusa, rzecznika Gadu-Gadu. Odpowiedź sugeruje, że producent komunikatora zdecydował się na unowocześnienie infrastruktury GG, o co od wielu miesięcy niejednokrotnie prosili użytkownicy tej sieci, m.in. w komentarzach pod wiadomościami na temat Gadu-Gadu.

- Wczoraj, w nocy z niedzieli na poniedziałek (11-12 listopada) trwała modernizacja serwerów Gadu-Gadu. Dzisiaj po południu (poniedziałek, 12 listopada - przyp. red.) wystąpiła konieczność ponownych prac modernizacyjnych. Z uwagi na to mogą występować chwilowe trudności w dostępie do sieci GG (komunikator, strony internetowe, radio). Dokładamy wszelkich starań, aby przerwa w dostępie do sieci potrwała jak najkrócej. - wyjaśnił Dziennikowi Internautów Jarosław Rybus.

Jak dla mnie - to modernizacja mogłaby się już zakończyć ;)
Tak jak mówiłem. Serwer pada, testowanie sieci. Słyszałem także, że ma wyjść nowa wersja gadu-gadu i trwają także Beta Testy nowego gg. :]

P.S Ciekawe, co chcą dodać nowego. ;]
myślę, że dużo ma tutaj do gg-adania zbliżający się okres świąteczny. Nie chcą aby im się zapchały serwery z wiadomościami oczekującymi...

Co do nowego gg i beta testów, nie robili by ich na serwerach produkcyjnych - chyba :) Choć nie wykluczam takiej opcji. Może nowa wersja miała być gotowa wcześniej, ale im się przeciągnęło. Skoro jeszcze trwają beta testy, to mają mało czasu aby wdrożyć to do świąt.
Pytanie tylko, co GG chce wdrążyć nowego? jak wiemy dość ciekawie wzbogacone jest o serwisy, radio itp. grafiką też nie odbiegają od nikogo. Fakt faktem jest że sam komunikator jest trochę biedny w porównaniu do dzisiejszych możliwości i implementacji nowych rozwiązań. Dobrze że działa stabilnie. Chodź pod Windowsem ja już kilka lat nie korzystam z tego komunikatora, dotychczas z AQQ 1.x.x i teraz 2, włącznie z siecią jabber.

Jestem ciekaw co znowu kombinują, bo te pady serwerów rzeczywiście trwają stanowczo za długo, ale nie tylko u nich. Komunikator Tlen.pl ostatnio też nie lepszy.
# Among the blind one - eyed man is a king.
Zerknijcie tutaj: http://www.kadu.net/monitor/

Działa tylko jeden serwer... pięknie GG, pięknie! ;)
ale po co sobie utrudniać i zajmować głowę modernizacjami serwerów gg? wystarczy po prostu zrezygnować z gg i zainteresować się inną siecią ;)
I namówić znajomych, rodzine, itd. Np. 200 osób do zmiany? To raczej zadanie dla hardcorowców. Jeśli ktoś ma mało kontaktów, albo nie zależy mu na kontaktach, to niech wtedy przechodzi. Niestety chcieć, badź nie, GG to wciąż najpopularniejsza sieć i bardzo prosta w kontakcie. Praktycznie teraz typowy standard.
# Among the blind one - eyed man is a king.
typowy standard, który rzadko działa ;) a po co namawiać do zmiany? jak ktoś będzie chciał się z tobą skontaktować to wtedy przejdzie bo nie będzie miał wyjścia, a jak nie to nie - łaski nie robi :P



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości