Pakiety od localhosta nie działają

Założony przez  truskafkowy.

Cześć!

Zgłaszam się do Was z paroma męczącymi mnie problemami.
Zagłębmy się w tę historię...
Zainstalowałem kiedyś WebServ. Na początku działał, potem wywalał pusty błąd (Treść błędu to: i tu nie ma błędu, czy coś w tym stylu), to go odinstalowałem poprzez Panel administratora.
Ściągnąłem wtedy XAMPP, ale tutaj też problemy... Ani Apache, ani MYSQL nie chcą się uruchomić. Próbowałem zmienić Port Apache, ale nic to nie dało.
No to OK, pomyślałem, że to może wadliwość obu programów :D, no to odinstalowałem i XAMPP. Na trzeci ogień poszedł WampServer... jak nie trudno się domyślić i on nie działał.
Przy próbie uruchomienia wyskoczył błąd w stylu "Nie wysyłaj" o nazwie "Aestan Tray Menu".
Teraz to ja już nie wiem.
Ostatnio znalazłem też parę plików systemowych odnośnie WebServ. Część usunąłem, ale to nic nie dało.
Nie wiem, co tu jeszcze mogę opisać... pytajcie mnie co mogę jeszcze dodać (paradoks...).
Pozdrawiam,
Sammael
Co to za bledy przy odpalaniu Xampp?
Polecam jeszcze raz spróbować z XAMPP bo na ogół nie jest on problemowy.
Odpalaj z xampp control ale normalnie, bez ustawiania jako usługi.

Druga sprawa, sprawdź w menadżerze zadań, czy jakieś procesy dziwne nie wiszą. Może nie mogły wystartować, bo ciągle gdzieś masz Apache / MySQL z WebServ i porty są zajęte?
Spróbuj VertrigoServ: http://vertrigo.sourceforge.net/?lang=pl Jak dotąd nigdy mnie nie zawiódł, tylko tak jak wspomniał Łukasz, nie instaluj jako usługę, tylko niezależny program.
Inna sprawa to być może firewall w jakiś sposób blokuje działanie serwera np. nie pozwala na ruch na danym porcie.
Ściągnąłem, wyskakuje mi coś takiego.
   
Jak sprawdzić, czy port jest wolny, tego firewall, itp.?


Dzięki,
Sammael
Nie używasz przypadkiem Skype'a? Domyślnie wykorzystuje port 80.
Nie, nie używam.
wpisz w cmd:
netstat -ano
Znajdź proces używający port 80 (PID procesu jest całkiem po prawej), potem w Menedżerze Zadań znajdź ten proces i sprawdź co to (możliwe, że musisz ustawić wyświetlanie PID: Widok > Wybierz Kolumny > PID (Identyfikator Procesu) ).
Gdy to wpisuję pojawia się wiersz poleceń (czy jak to się nazywa) i po mniej niż sekundzie znika, że nic nie można zobaczyć. Ehh... o co może chodzić? :)
wciśnij win+r, tam wpisz cmd, a na koncu w tym czarnym oknie netstat -ano
Cytat:Znajdź proces używający port 80 (PID procesu jest całkiem po prawej), potem w Menedżerze Zadań znajdź ten proces i sprawdź co to (możliwe, że musisz ustawić wyświetlanie PID: Widok > Wybierz Kolumny > PID (Identyfikator Procesu) ).

Tyle, że... nic chyba nie zajmuje tego portu. Chyba na pewno. Nie wyświetla mi takiego portu.
Pokaz co wyswietla.
Problem rozwiązałem... przypadkiem :).
Pobrałem pewną grę multiplayer, która sama mi zainstalowała Microsoft Visual C++ 2008, co było wymagane również do Ventrigo Server, czy innych programów.
Dziękuję za pomoc :).



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości