MyBB 1.6.7 - kilka nowości i kolejne poprawki

Założony przez  Łukasz Tkacz.

Zobacz w Portalu - MyBB 1.6.7 - kilka nowości i kolejne poprawki
Autorzy MyBB opublikowali dzisiaj informację o nowej wersji skryptu. Myli się jednak ten kto sądzi, że jest to żart zorganizowany z okazji Prima Aprilis - to po prostu kolejna aktualizacja, nosząca oznaczenie MyBB 1.6.7. Według oficjalnych danych, wydanie to zawiera zarówno poprawki bezpieczeństwa, poprawki wydajnościowe oraz usuwające zgłoszone błędy, oraz kilka nowych funkcji. Przede wszystkim, poprawiono 5 zagrożeń niskiego ryzyka, które występowały w panelu administracyjnym. Nie są one krytyczne, bo do ataku i tak konieczne było zalogowanie jako administrator.

Poza tym, poprawiono łącznie ponad 70 błędów raportowanych przez społeczność (w tym min. sprawdzanie długości dodatkowych pól które zgłosił na forum MyBBoard jeden z użytkowników). Na dokładkę zaserwowano nam niewielkie, ale cieszące oko funkcje min. wyświetlanie regulaminu forum podczas pisania nowego tematu/odpowiedzi, uprawnienia moderatorów dla niestandardowych narzędzi, edytowanie daty urodzenia użytkownika z poziomu ACP, czy też możliwość logowania na forum z użyciem adresu email zamiast loginu.
Jak przeprowadzić aktualizację?: Pomimo, że załatane luki bezpieczeństwa nie są krytyczne, jak zwykle apelujemy do administratorów forów o rozsądek i jak najszybszą aktualizację. Zignorowanie jej naraża nas na ewentualne problemy, zaś robienie za jednym zamachem kilku aktualizacji czasami wiąże się z licznymi utrudnieniami. Na dniach zostanie opublikowane spolszczenie uwzględniające zmiany jakie zaszły w najnowszej wersji, a także Polska Paczka MyBB - gotowy pakiet instalacyjny zawierający już język polski i nie wymagający jego doinstalowywania.
No ja juz o 5 tej rano aktualke zrobilem fakt to nie prima aprilis ale wydanie im sie udalo haha 1 kwietnia :D
U nas aktualizacja przebiegła pomyślnie jednak zachęcam do zrobienia sobie backupu bazy i zgrania z FTPa plików, które musimy zastąpić nowymi. Ostrożności nigdy za wiele.

Przy aktualizacjach brakuje mi jednak zawsze informacji tu na polskim supporcie jakie konkretnie funkcje zostały dodane i w którym dokładnie są miejscu. Napisane jest, że z nowych zmian doszło wyświetlanie regulaminu przed napisaniem posta i weź tu teraz sobie szukaj gdzie jest to ustawienie. Według mnie brak precyzyjnych informacji dotyczących zmian w funkcjonalności to poważne utrudnienie dla administratorów for opartych na mybb.
Czy mogę mieć jakieś problemy (z pluginami etc.) przy aktualizacji z v. 1.6.3 ?
(02.04.2012, 14:25)iMariush napisał(a): Czy mogę mieć jakieś problemy (z pluginami etc.) przy aktualizacji z v. 1.6.3 ?
Tak, bodajże w wersji 1.6.5 była zmiana w inc/class_plugins.php. Niektóre pluginy będziesz musiał poddać aktualizacji - zależy jak są napisane.
Chyba powstał błąd przy opcjach moderatora w danym dziale na forum po aktualizacji do 1.6.7:
https://webboard.pl/thread-29532.html
Chyba nie, po prostu nie ma jeszcze polskiej wersji językowej 1.6.7.
Poczekam na Polska paczkę z mybboard :)
Ja wolę poczekać 1-2 dni z aktualizacją MyBB, żeby nie było problemów z nowymi błędami, jak to było bodajże w 1.6.4. Ale aktualizować będę na pewno.
(03.04.2012, 13:55)S-besciak napisał(a): Ja wolę poczekać 1-2 dni z aktualizacją MyBB, żeby nie było problemów z nowymi błędami, jak to było bodajże w 1.6.4. Ale aktualizować będę na pewno.

Proces przebiega tak sprawnie, że nic nie powinno zaburzyć działania Twojego forum. Sprawdzone ;)
Nikt nie zgłasza problemów a widzę że pojawiło się już spolszczenie, więc biorę się za aktualizacje :].

//Edit
Wszystko działa, można śmiało instalować.
Nie wiem jak u Was, ale u mnie cały szablon się przez tą aktualizację zepsuł.
Nie dziw się, ponieważ niektóre szablony zostały zmienione:
modcp_reports
forumdisplay_rules
forumdisplay_rules_link
header_welcomeblock_guest
managegroup_no_users
postbit_rep_button
portal_welcome_guesttext
modcp_reports_report
modcp_reports_noreports
index_loginform
member_resetpassword
moderation_split
error_nopermission
moderation_inline_splitposts
warnings_warn_type



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości