Zmiana domyślnego koloru czcionki

Założony przez  pitfromhell.

wersja skryptu MyBB: 1.6.6
adres forum: www.tylkorap.xaa.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):


Witam! Otoż chciałbym zmienić domyślny kolor czcionki postów, ponieważ jest zbyt ciemny, niestety nie wiem, która linijka kodu w global.css odpowiada za to
Proszę o pomoc.
RadnoK napisał 25.03.2012, 10:25:
Skoro wiesz, że chodzi o global.css to oznacza, że szukasz pomocy ze stylem. Przenoszę.
[Obrazek: modnotice_howto.png]
Spróbuj pobrać kolor HEX/RGB w GIMPie lub Photo Shopie i poszukaj za pomocą CTRL + F :P
Robiłem tak, nie wyszukuje :o
Forum zamknięte...

Podrzuć tutaj szablony postbit i postbit_classic.
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
klasa .table, linijka color: hex;
Podłączam się do problemu. Moje forum to
www.lionshead.xaa.pl
i czcionka jest zbyt jasna, chciałbym ją troszkę pociemnić ale nie wiem jak?
Odpowiedź masz na nad swoim postem.

Wchodzisz Style i Szalony > Style > Twój styl > global.css i znajdź to:

table {
    color: #ffffff;
    font-family: Verdana, Arial, Sans-Serif;
    font-size: 13px;

color: #ffffff; - Ta linijka odpowiada za kolor.
A czy nie lepiej nauczyć się korzystać z możliwości badania strony w Twojej przeglądarce ?
Poradnik dla osób używających Google chrome.
Najedź myszą na fragment strony, który chciałbyś zmodyfikować, czyli np na tekst, w którym chcesz kolor zmienić. Klikasz Prawy przycisk myszy i z menu wybierasz "Zbadaj element" wówczas wyświetli Ci się źródło strony wraz z używanym kodowaniem CSS w danym miejscu na stronie. Możesz to zmieniać w "locie", albo szukać tej klasy w Twoim stylu -> global.css i zmienić kolor na ten który Ci się podoba.
Dzięki badaniu strony, możesz dowiedzieć się, co się na niej dzieje, jakie zasoby używa, skrypty, i nawet robić poprawki podczas jej przeglądania.
gloverek korzystam z tej opcji (co prawda w firefox z "pokaż źródło strony") ale nie zawsze wiem gdzie szukać ;)

Dziękuję bardzo za wytłumaczenie pitfromhell.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości