Post icons - problem z wyświetlaniem

Założony przez  Call_me_Kay.

wersja skryptu MyBB: 1.6.5
adres forum: MusicProducers.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):

Eh. Forum mi się rozrasta, a tu taki głupi problem...

Jako, że forum muzyczne potrzebne mi były prefixy gatunków.
Najpierw były te zwykłe "tekstowe" obok nazw tematu.
W końcu jednak postanowiłem zrobić nowe, lepsze, jako obrazki - ikony posta.

No i oto co się stało:
[Obrazek: 80474510.jpg]

Jak to naprawić?

A konkretnie to jak to posortować? Najlepiej było by po 6 obrazków w wierszu.

Znalazłem szablon odpowiedzialny za ikony posta, ale niestety nie ma w zapisie nic co było by odpowiedzialne za obecne ułożenie tych ikon a z tego co widzę, to domyślne wynosi 10 na wiersz - nawet u Was, tutaj na forum jest takie ułożenie.

Jak więc dokonać takiej zmiany? A może trzeba ingerować w pliki wewnętrzne mybb?

Naprawdę potrzebuje pomocy. Chcę mieć na forum porządek, bo jest sporo ludzi i to nie może tak wyglądać na dłuższą metę...
Cytat:Naprawdę potrzebuje pomocy. Chcę mieć na forum porządek, bo jest sporo ludzi i to nie może tak wyglądać na dłuższą metę...
Dokładnie dlatego bardzo, bardzo proponuję Ci powrócić do początkowych "tekstowych". Wtedy wybierasz sobie tekstowy prefix z listy drop down - a po napisaniu tematu zamienia się on w obrazek, albo ładnie ustylizowany napis z ramką. (Wtedy musisz też zmienić trochę szablon wyświetlania prefixów na liście tematów, żeby nadal ładnie się wszystko prezentowało - ale to na końcu.)

Tak wyglądaja dwie metody tekstowych prefixów:
http://letsplej.unixstorm.org/166/forumd....php?fid=3
1 metoda = Minimal - jako zwykły obrazek z Twojego forum, (Plusy tej metody to, segregacja tematów używając prefixów.)
2 metoda = Punk - zwykły tekst wystylizowany używając CSS. (Plusy tej metody to, segregacja tematów używając prefixów, oraz optymalizacja pod kątem SEO - szczególnie gdybyś używał plugin Google SEO z opcją "prefixy".) <-- Według mnie najlepszy sposób.

W panelu admina tak to wygląda (2 metoda):
[Obrazek: 51864309.th.jpg]


A jeżeli jednak chcesz pozostać przy obrazkowych, to zrobiłbym ukrywany div z tymi obrazkami, osoba pisząca nowy temat początkowo nie widzi tych obrazków, dopiero wyłaniają się one po wciśnięciu przycisku.
Dzięki za pomoc.

Jednak skłaniał bym się do zrobienia okienka z tymi obrazkami, jak napisałeś na dole swojego posta niż do tradycyjnych prefixów.

Dlaczego? Zauważ, że gdybym zrobił to metodą numer 2, mimo, że jest ona ciekawa, to jednak prefixy wyświetlają się bezpośrednio przy nazwie tematu, a gdy są jako ikony posta - mają swoją oddzielną kolumnę co wygląda bardzo stylowo w całym dziale.

Szkoda tylko, że nie potrafię zrobić ukrywanego okienka z obrazkami dla tych prefixów. Mimo, że postawiłem to forum, edytowałem grafikę, jakoś to przyzwoicie działa, to nie jestem programistą. Ledwo znam zasady działania silnika html, php i css a w sumie to znam bardzo, bardzo słabo - praktycznie w ogóle...
(19.03.2012, 15:17)Call_me_Kay napisał(a): Zauważ, że gdybym zrobił to metodą numer 2, mimo, że jest ona ciekawa, to jednak prefixy wyświetlają się bezpośrednio przy nazwie tematu, a gdy są jako ikony posta - mają swoją oddzielną kolumnę co wygląda bardzo stylowo w całym dziale.
(19.03.2012, 13:19)Zenk napisał(a): (Wtedy musisz też zmienić trochę szablon wyświetlania prefixów na liście tematów, żeby nadal ładnie się wszystko prezentowało - ale to na końcu.)

To można zmienić ; )

Za wyświetlanie tabeli z tematami odpowiada:
- forumdisplay_thread
- forumdisplay_threadlist

Poprawiłem:
[Obrazek: 87472903.png]

(19.03.2012, 17:23)Zenk napisał(a): Za wyświetlanie tabeli z tematami odpowiada:
- forumdisplay_thread
- forumdisplay_threadlist

Zmieniam i zmieniam i mi się coś wygląd krzaczy :D

Jak dodać tą tabelkę w tych szablonach, żeby to równo było?



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości